Plasman u 1/4 finale Kupa Srbije

Rukometaši Spartak Vojputa plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su u subotičkoj Hali sportova savladali superligašku ekipu PKB sa 31:27. Pobednik je odlučen u poslednjih osam minuta prvog poluvremena kada su Subotičani dominirali u svim segmentima igre.

Prvih par minuta vodila se rezultatski izjednačena igra do rezultata 2:2. Golovima Jovanovića i Ratkovića domaći rukometaši dolaze do prednosti opd 4:2. U 13 minutu susreta nakon gola Jovanovića, Spartak Vojput dolazi do prednosti od tri gola 8:5.

Usledio je veoma interesantan period igre u kojem čak šest minuta ni jedna ekipa nije postigla pogodak. Briljirao je u tim trenucima golman Kukić koji je samo u tom periodu zabeležio 5 uspešnih odbrana i Kosović koji je prekinuo dva napada gostiju, međutim u fazi napada zbog brzopletosti je izgubljeno nekoliko lopti. Prvi koji je prekinuo post bio je Ratković čijim golom Subotičani dolaze do plus četiri pri rezultatu 9:5. Tada je došlo do pada u igri domaćih što koristi PKB i serijom od 4:0 izjednačuju rezultat na 9:9 u 22 minutu. Trgli su se domaći i do kraja poluvremena zaigrali veoma borbeno i krajnje efektno. Nisu dozvolili protivniku da postigne ni jedan gol do kraja poluvremena. Usledila je serija od 8:0 što je već tada rešilo pobednika ovog duela. Na odmor se otišlo sa velikih 17:9.

Pokušali su gosti iz Beograda u nastavku susreta da smanje i eventualno preokrenu rezultat, ali večeras raspoloženi rukometaši Spartak Vojputa im to nisu omogućili. Golom Bećiroviča PKB je došao do minus pet golova, 18:13, tada se razigrao Veselinović koji je bio nerešiva enigma za goste i čijim golovima su domaći održavali veliku prednost, koja je nakon pogotka Pavlovića vraćena na plus osam u 54. minutu 28:20. Do kraja meča Superligaš iz Beograda je uspeo da smanji rezultat i ublaži poraz ali ništa više od toga nisu mogli u ovoj utakmici u kojoj su Subotičani dominirali.

Na kraju zaslužena i ubedljiva pobeda Spartak Vojputa koji su pokazali da imaju kvalitet za viši rang i da se sa pravom nadaju osvajanju drugog mesta koje bi to i obezbedilo. Ostale utakmice 1/8 finala Kupa Srbije igraju se sutra nakon čega će uslediti žrebanje za nastavak takmičenja.

Izvor: RK Spartak Vojput