Berbanski dani 2010

Tokom predstojećeg vikenda će se održati tradicionalni Berbanski dani na Paliću, koji će pored izložba voća, vina i umetnikčih radova sadržati i muzički program. Muzički program će biti lociran na poluostrvu, gde će biti smeštena bina a ukoliko vremenski uslovi budu dozvoljavali, na njoj će u subotu 18.9. od 15h nastupiti tamburaški orkestri "Nesanica", "Neven" i "Dukati". Nakon njih će nastupiti i grupa "Dolly Bell", koja će održati koncert u večernjim časovima od 18 do 20 časova.

Za nedelju je pripremljen kulturno umetnički program na kojem će nastupati mnogobrojne folklorne grupe, kao i tamburaški orkestari "Hajo" i "Biseri".

Slika

Program za Berbanske dane na Paliću
Subota: 18.09.2010.
11h – 20 h
Izložba voća, povrća i meda na Velikoj terasi
Izložba ručnih radova, ispred Velike terase
Vinska ulica, Obala Lajoša Vermeša
Izložba slika subotičkih stvaralaca na temu vinograda, grožđa i vina na Muzičkom paviljonu
Zelena pijaca kod Barometra

12 h
Ceremonijal vitezova vinskog reda „Arena Zabatkiensis“

15-18h
Nastup tamburaških orkestara – bina na poluostrvu
• 15h Tamburaški orkestar Nesanica
• 16h Tamburaški orkestar Neven
• 17h Tamburaški orkestar Dukati

18 – 20h
Koncert grupe Dolly Bell – bina na poluostrvu

Subota 18.09.2010. (ceo dan) Humanitarna akcija Rotary kluba Subotica
Jedriličarski klub „Palić“, Regata Berbanski Dani 18 i 19 septembar

Nedelja:19.09.2010.

10h – 20 h
Izložba voća, povrća i meda na Velikoj terasi
Izložba ručnih radova, ispred Velike terase
Vinska ulica, Obala Lajoša Vermeša
Izložba slika subotičkih stvaralaca na temu vinograda, grožđa i vina na Muzičkom paviljonu
Zelena pijaca kod Barometra

12h
Porodični ručak u stilu berbanske tradicije – restoran „Mala Gostiona“ kuvanje na parkingu (pljeskavice, ovčiji paprikaš, riblja čorba, pasulj, paprikaš od pevca, palićka mućkalica)

13h
Klezmer koncert – „Shabat Song“ iz Budimpešte, Letnja pozornica, ulaz besplatan

14:30
Nastup mažoretkinja OŠ „Sonja Marinković“

15h – 18 h
Nastup kulturno umetničkih društava – bina na poluostrvu
UČESNICI :

1. OKUD Mladost Subotica
2. HKC Bunjevačko kolo Subotica
3. HKC Bunjevačko kolo Subotica – ogranak Stari Žednik
4. KUD Aleksandrovo Subotica
5. KUD Ivo Lola Ribar Krčedin
6. HKPD Matija Gubec Donji Tavankut
7. AKUD Ivo Lola Ribar Subotica
8. HUK Lajčo Budanović Mala Bosna
9. Muskátli Hagyományőrző Egyesület Varsány – Magyarország (Mađarska)
10. Kiskunhalasi Népdalkör Egyesület Kiskunhalas – Magyarország (Mađarska)
11. Népkör MMK Szabadka (Subotica)
12. Tisza Néptáncegyesület Magyarkanizsa (Kanjiža)
13. Ludas Matyi ME Ludas (Šupljak)
14. Petőfi Sándor ME Királyhalma (Bački vinogradi)
15. Lifka Sándor ME Hajdújárás (Hajdukovo)
16. Palics MME Palics (Palić)

18h
Nastup tamburaškog orkestra Hajo – bina na poluostrvu
19h
Nastup tamburaškog orkestra Biseri – bina na poluostrvu



KOMENTARI

OSTAVITE KOMENTAR