Farkaš u poslednjem minutu !

Uspeli su Plavi da se plasiraju u četvrtfinale kupa ali, štos’ kaže: umalo od gotovog veresija. Poveo je Spartak sa 2:0 i kada se činilo da će meč sa Bežanijom moći da se uvede u mirnu završnicu, gosti su stigli do izjednačenja pa su Subotičani tek u finišu došli do pobede i tako izbegli da se pobednik rešava izvođenjem penala.

farkas

Golove u prvom poluvremenu domaći fudbaleri su postigli u 16. i 35. minutu. Prvi je pogodio Andrej Mrkela na asistenciju Bogunovića a kod drugog gola su ova dva igrača zamenili uloge pa se tako Bogunović upisao u strelce nakon dodavanja Mrkele.

Strepnju za ishod meča doneo je Milić iz redova “Lavova” kada je na kraju prvog dela igre smanjio rezultat nakon slobodnjaka.

Izjednačenje u 88. minutu bio je hladan tuš u decembru. Da se sve ne završi još jednim posrtanjem u ovoj godini za zaborav, ostalo je Spartaku još dva minuta. Prolaz u četvrtfinale obezbedio je ipak Daniel Farkaš u poslednjem minutu.

Voždovac – Partizan  0:1

„Danas se dogodio jedan pravi triler. Za navijače je to dobra utakmica, ali za trenere sigurno nije“, rekao je Černišov na konferenciji za novinare.
„Znali smo da će protivnicka ekipa doći motivisano na ovu utakmicu, da će da se bori do kraja, tako je i bilo. Čestitam im na dobroj igri. Ali, mi smo na kraju pokazali karakter, našli smo i snage i moguićnosti da postignemo taj treći gol. Za našu budućnost je ova pobeda veoma važna“, naveo je Černišov.