FK Spartak pobedio Metalac !

Iako je ovaj kišni martovski dan, za sve samo ne za valjanje po travi, lopta ne sme da stane, pa je tako odigrano i kolo fudbalskog prvenstva Srbije. Pred par stotina najupornijih navijača, Spartak je napao goste iz Gornjeg Milanovca. Prvu šansu, imao je Torbica u 12. minutu, da bi gosti odmah uzvratili ali je Aleksić bio na visini tj nizini i odbranio jedan udarac po zemlji. U 18. minutu, reprazentativac Mirić ima svoju priliku a onda u 22. minutu, Spartak je najbliže golu ali je šut Stevanovića sa 12 metara, završio na stativi.
I drugo poluvreme, Golubovi su napali na vrata „Šerpara“, ređale su se prilike do 59. minuta, centaršuta Torbice i skoka Simovića. Lopta je u mreži !
Do kraja je još jednom lopta ušla u gol, kada je Torbica u 89. minutu zavario pod prečku, za konačnih :
SPARTAK – Metalac 2 : 0

Vladimir Torbica
Slika

Dok ste vi vukli Metalac lonce po prašini….
Slika

Superliga, 19. kolo:
Borac – Sloboda Point Sevojno 1:0 (0:0)
(Damjanović 62)
Smederevo – Javor 2:1 (1:1)
(Živković 25, Ognjanović 76 – Hadžibulić 45)

1. Evica kaže:

E, Lansky uz tebe je i fudbal zanimljiv !

2. Grafičar kaže:
    Evica napisao:E, Lansky uz tebe je i fudbal zanimljiv !

Gledam tabelu koliko ekipa po meni dosta bi bilo za kvalitet i osam ekipa. Verovatno se ja već nerazumem u fudbal jer da se pohvalim zadnji put sam bio na utakmici kada je Špartak igrao protiv Crvene zvezde i izgubio sa jedan nula, na toj utakmici Radivoj MARKOVIĆ je rekao da je bio penal, a gost SZEPESY je rekao da nije bio penal. Pošto sam i ja bio sudija u nekoliko sportova, arbitar je uvek u pravu, kada dosudi to je sigurno penal. Iz materijalnih razloga, možda ćemo biti i svesni kvaliteta u ovom sportu predviđam TRAMVAJSKU ligu od 8 – 10 članova, to će biti pravi profesionalizam i tada ćemo biti i prisutni u Evropi. Navijam za fudbal, videćemo.

3. Grafičar kaže:
    Grafičar napisao:

Gledam tabelu koliko ekipa po meni dosta bi bilo za kvalitet i osam ekipa. Verovatno se ja već nerazumem u fudbal jer da se pohvalim zadnji put sam bio na utakmici kada je Špartak igrao protiv Crvene zvezde i izgubio sa jedan nula, na toj utakmici Radivoj MARKOVIĆ jerekao da je bio penal, a gost SZEPESY je rekao da nije bio penal. Pošto sam i ja bio sudija u nekoliko sportova, arbitar je uvek u pravu, kada dosudi to je cigurno penal. Iz materijalnih razloga, možda ćemo biti i svesni kvaliteta u ovom sportu predviđam TRAMVAJSKU ligu od 8 – 10 članova, to će biti pravi profesionalizam i tada ćemo biti i prisutni u Evropi. Navijam za fudbal, videćemo.

Kod mene dođe da se setim koja smo imali imena klubova od drugog svetskog rata do danas. METALAC bila je ekipa Severa, BORAC prve petoletke kasnije Solid, LOKOMOTIVA vezano za železnicu, JEDINSTVO hlebari, ipak nije bio Fidelinkin, SIGMA BLOK-signala, 8- MART čarapari, pa EL CENTRALA, PARTIZAN je bio pre Zmajevac, BAČKA od Bačke dosta je promenila svoja imena ipak se sećamo ZVEZDE. Najviše mi se svidjalo OFK SUBOTICA, koja je kratko živela. Isti je slučaj u okolnim selima naseljima, primera radi imali smo SD RADNIČKI i u Čantaviru, kao i u Bajmoku. OFK PALIĆ više puta menjano ipak vezano za mesto Palića. Menjao se sistem, uređenje – tako su nastala uvek nova imena sportskim društvima. Gyula Dietrich