Fudbaleri Spartaka u polufinalu Kupa !

Neizvesna je bila utakmica na jagodinskom „Gradskom stadionu“ pod Đurđevim brdom pošto je sve do završnice meča na snazi bio nerešen rezultat bez golova.

Spartak je „blic krigom“ u poslednjih nekoliko minuta stigao do trijumfa rezultatom 2:0 (0:0) i uspeha u nacionalnom Kupu koji podrazumeva plasman u polufinale.

Junak Spartakove pobede bio je bivši fudbaler Jagodine Ognjen Mudrinski koji je prvi pogodak postigao iz penala u 88. minutu, a potom je u petom minutu nadoknade dotukao „Ćurane“.

Kući pevajući: U autobusu na povratku u Suboticu

autobus spartak

Trijumfom nad OFK Beogradom rezultatom 2:0 (0:0) fudbaleri čačanskog Borca takođe su izborili plasman u polufinale nacionalnog Kupa, dok je Javor izbacio Vojvodinu na penale. Partizan – Radnički Niš završeno je 2:0.

Polufinalni mečevi igraju se 16. marta i 20. aprila, dok je finale zakazano za 11. maj.

Trener Spartaka Andrej Černišov rekao je da je zadovoljan pobedom, ali da je još zadovoljniji plasmanom u polufinale Kupa Srbije.

„Utakmica je bila prava kup utakmica. Bilo je mnogo duela. Oba tima su htela da prođu dalje i oba su imala svoje šanse. Mi smo izdržali pritisak i u poslednjim minutima iskoristili smo šanse koje su nam se ukazale. Smatram da smo zasluženo pobedili i plasirali se u polufinale Kupa Srbije što je za naš klub veliki uspeh“, rekao je Černišov novinarima u Jagodini.

Trener Jagodine Stevan Mojsilović čestitao je Spartaku na pobedi i istakao da je njegovom timu prvenstvo prioritet.

„Niko ne voli da gubi, tako ni ja bez obzira što je nama prioritet prvenstvo. Hteli smo da pobedimo, a zatajili smo u fazi napada. U prvom delu imali smo tri čiste situacije da damo gol, bili smo bolji i trebalo je da damo dva gola. Kada se utakmica privodila kraju i kada su već bili izvesni penali, onda smo poklonili penal. Nemam reči da objasnim kako je moguće da tako iskusan igrač napravi onakav start i penal i prelomi tu utakmicu“, rekao je Mojsilović.

„Sve u svemu, izgubili smo i ne vredi ništa pričati“, dodao je on.