I Voždovac nosi bodove sa Spartaka

Fudbaleri Voždovca slavili su u Subotici golovima Asanija i Stojanovića i time produžili post Spartaka bez pobede. U porazu istakao se golman Janošević koji je uspeo da zaustavi nekoliko dobrih prilika gostiju.

Početak utakmice pripao je Spartaku koji je samo prvih dvadesetak minuta kontrolisao igru na terenu. Prvu šansu subotičani su propustili u 10. minutu kada je Mrkela pokušao da uposli Torbicu, ali se isprečio Pavlović i vešto prekinuo napad plavih golubova. Pokušao je Makarića iz daljine u praznu mrežu nakon greške gostiju o dbrani, ali je bio neprecizan i loptu poslao daleko iznad gola.

spartak vozdovac 1

Voždovac je poveo u 21.minutu kada je Odita pokrenuo brzu akciju, pronašao je Marinkovića koji je vešto uposlio Asanija a ovaj iz trka savladao golmana Janoševića. Voždovac je nastavio sa ofanzivnom igrom, svaki njihov napad predstavljao je opasnost po domaću odbranu. Marinković je odlično šutirao u 37. minutu i proslavio golmana Janoševića.

spartak vozdovac 2

Drugo poluvreme počelo je sa dve poluprilike Spartaka. Prvo je pokušao Bogunović iz daljine a par minuta kasnije lopta je došla do Torbice koji loptu šalje pored gola. Voždovac je mogao da duplira prednost u 68. minutu, Asani je šutirao sa oko 15 metara no loptu odbija Janošević, ali samo do Odite, koji na sreću subotičana, promašuje ceo gol. Šut Marinkovićev  u 81. minutu zaustavlja stativa da bi već u sledećem napadu Voždovac došao do drugog gola. Izveli su  korner sa leve strane, lopta je došla do Stojanovića koji glavom postavlja konačnih 0:2.

Spartak – Voždovac 0:2 (0:1)

Spartak: Janošević, Farkaš, Kovačević, Antonić, Milošević, Makarić (68.Tešić), Tumbasević, Torbica, Mrkela (46. Jondić), Živković (46. Ilić), Bogunović.

1. JaPaDa kaže:

Mojsiloviću jel i sada bio preoblem što su neki sa zapada psovali? Jel ekipa opet slaba? Imao si prelazni rok, doveo pet-šest igrača. Ili ćeš sada SLUČAJNO preuzeti odgovornost što Spartak sa tobom na čelu ne može da pobedi i jedva i da gol? (nemojte da računamo one nameštene utakmice u finišu prošle sezone) Da nisi zemljak sa vlasnikom leteo bi ti odavno, prevaro od trenera!

2. adkersu kaže:

Vreme je za definitivne promene u Spartaku. O upravi i Mojsiloviću ne treba nikakve dalje diskusije – najobičniji prevaranti provincijskog nivoa. Da imaju obraza – a imaju ga debljine dobro skrojenog đona – davno bi podneli neopozive ostavke i za sva vremena otišli da im se ni trag ne vidi ne samo iz kluba nego i iz Subotice. JaPaDa je zaključnom rečenicom u svom komentaru sve rekao! I nije u pitanju samo mutljavina i širenje šarenih laža u vezi FK Spartak, nego i sveukupno „ponašanje“ oko problema vezanih za stadion. Da malo „spustim loptu“ – najbolje bi bilo da naš Spale ove godine POŠTENO ispadne iz lige, godinu-dve da se kali u nižem rangu, u međuvremenu da se osposobi igrački kadar ali ne po sistemu „sógor, koma, jóbarát“, „zemljače“ i slično, nego profesionalnim pristupom u selekciji podmladka i dovođenju igrača što sa sobom povlači i DUGOROČNU politiku kluba uključujući i definitivno uređenje stadiona u svim segmentima primerenim XXI veku. Znam, treba za sve novaca i dobar sponzor ili više njih. U gradu postoje firme međunarodnog renomea (Simens, Kalcedonija,itd) koji bi uz angažovanje svih, kako se to danas popularno zovu, steakholdera mogli postati „društveno odgovorni“ po pitanju FK Spartak. Ali ni oni nisu vesla sisali da ulažu u klub koji vode „ovaki nikaki“. Spartak danas (i stadion) je bruka za grad. Ne zbog toga što je sada večiti gubitnik već zbog načina vođenja kluba. I na kraju jedan utisak „pozorišne publike“ sa zapadne tribine: u poslednjih dvadesetak minuta utakmice protiv Voždovca stekao se utisak da igrači ignorišu genija od trenera koji je svoju stručnost ispoljavao ne baš primerenim ponašanjem uz aut liniju derući se na svoje pulene (to je po njemu izgleda bilo davanje stručnih saveta). Ako su ga ignorisali – puna podrška! A nije za bacanje ni ono što su Marinci poručivali pri i na kraju utakmice.

3. pepi kaže:

Po Mojsilovicu firma propada, pa nek propadne. Ja sam i dalje trener niko mi nista ne moze. Ovakvim rezultatima ni u drugoj ligi necemo ostat.

4. baki kaže:

treba ga oterati zajedno sa igracima koje je doveo i koji moraju da igraju da li zbog njega .menadjera ili nekog iz zvezde ili partizana.a niti su proveren kvalitet niti su prosli pripreme sa ekipom pa sada dvadeset minuta pre kraja utakmice skoro svi stoje na terenu i gubimo utakmice bas u tom periodu.npr. protiv rada. partizana. sad u nisu. gol vozdovca u 80 min. itd, kakvo je to pojacanje za spartak ako dovedete spica iz partizana a on za 2 godine da jedan gol a mora igrati a takvih je sve vise znaju svi koji prate spartak i njihove utakmice. sa takvima nam negine druga liga zajedno sa samozvanim trenerom i pedagogom mojsilovicem. pozdrav