Pobeda naše reprezentacije u bazenu na Prozivci

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je danas Rumuniju u Subotici sa 13:6, u trećem kolu Grupe D Evropa kupa.

Naši vaterpolisti su tako ostvarili i treću pobedu na kvalifikacionom turniru za Svetsku ligu. Reprezentacija Srbije će u sledećem kolu gostovati Hrvatskoj 12. marta u Sisku.

Iskusni Dušan Mandić i Gojko Pijetlović su držali konce u svojim rukama.

Upravo je Mandić odličnim asistencijama “hranio” mlađe saigrače i već posle osam minuta Srbija je vodila 3:1. Redom su se naši vaterpolisti upisivali u strelce i na poluvremenu su imali pet golova viška (7:2). Savić je u poslednjoj četvrtini u koju se ušlo rezultatom 11:4, u igru ubacio golmana Dobožanova, a Lukić je pogodio za najveću prednost na meču od “plus 9” – 13:4 i tako sigurno trasirao put ka trijumfu.

Srbija – Rumunija 13:6 (3:1, 4:1, 4:2, 2:2)

SUBOTICA: Bazen Prozivka, gledalaca: 300, sudije: Ahladotis (Grčka), Kovač (Mađarska). Peterci: Srbija 2 (2). Igrač više: Srbija 9 (3), Rumunija 6 (2).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 3, Tankosić, Radović, Lazić 1, Tomić, Drašović 2, Lukić 2, Janković 2, Vučinić 1, Stojanović 1, Velkić 1, Dobožanov. Selektor: Savić.

RUMUNIJA: Čik, Vančik, Gergeljfi, George 2, Fulea, Đorđesku, Priotesa 1, Dragomiresku 1, Kalin, Đoanta 1, Sabo 1, Antipa, Abrudan. Selektor: Jordače.