Ravnopravno sa Radom

Jesenas je Spartak zasluženo ostao bez bodova na svom bunjištu protiv Rada. Taj kišni dan je najbolje zaboraviti ako je moguće. Danas je bila prilika da se vidi i potvrdi, da li su Građevinari zasluženo uzurpirali to četvrto mesto i da li stvarno ne može niko da ih pobedi ovog proleća.
Prvo poluvreme su Subotičani sasvim utrnuli ofanzivnu taktiku domaćina, čak se u jednom trenutku Puškarić našao u izglednoj prilici ali je sa 10 metara prebacio vrata. I kada su svi očekivali tri kratka zvižduka za odlazak na odmor, Jovančić se iskrao odbrani Spartaka i – 1 : 0 za Rad. Previše je ove sezone golova u zadnjim minutima ili zle sreće, sudija… Taman toliko koliko nam fali do te četvrte pozicije.
Da treba da žalimo za propuštenim, potvrdilo je i drugo poluvreme. Plavi golubovi su dodali gas, stvorili nekoliko zrelih prilika, najpre Torbica pa Simović, da bi premoć kapitalizovali pred sam kraj, nakon jedne kontre. Torbica je proigrao Vujakliju a ovaj smestio loptu gde treba – za konačnih 1 : 1.

RAD – SPARTAK 1 : 1