Delimičan uspeh u odbojci večeras

NIS Spartak – Jedinstvo (Stara Pazova) 3:1 (25:18, 19:25, 25:19, 25:10)

NIS Spartak se revanširao Jedinstvu iz Stare Pazove za eliminaciju iz četvrtfinala Kupa Srbije. Subotičanke su na svom terenu slavile trijumf i nastavile trku za treće mesto, dok je već dva kola pre kraja ligaškog dela jasno da će Jedinstvo u plej-of sa pete pozicije.

spartak jedinstvo1

Početak Spartaka je bio odličan, razlika je samo rasla kako se set primicao kraju. Od početnih 8:4, preko 16:10 na drugom obaveznom predahu do konačnih 25:18. I čak pet poena iz bloka domaćih u ovom periodu, uz odličnu realizaciju napada.

Ipak, u drugom setu Jedinstvo je bilo sjajno. Sve što nije bilo dobro na startu Staropazovčanke su ispravile u nastavku. Gošće su se sredinom seta „odlepile“ i povele sa 16:11, a potom su lako došle do izjednačenja – 25:19.

Ključni je bio treći deo igre. Jedinstvo je vodilo na startu (8:6), potom je bilo u blagom minusu (16:15), ali je potom Spartak napravio razliku u finišu (21:18), koju nije ispustio – 25:19.

U četvrtom periodu dileme nije bilo, Jedinstvo je stiglo tek do desetog osvojenog poena. Subotičanke su do pobede predvodile Aleksandra Cvetićanin i Sofija Medić sa po 17 poena, sa druge strane najbolja je bila Marija Jovanović sa 13.

Poraz odbojkaša od Zvezde

Crvena zvezda – Spartak (Subotica) 3:0 (25:21, 25:11, 25:20)

Lako je Crvena zvezda došla do 14. prvenstvenog trijumfa u prvom meču 15. kola Viner štetiše Super lige. Otpor Spartaka iz Subotice trajao je tačno 70 minuta, koliko je bilo potrebno šampionu da stigne do maksimalnog trijumfa.

Ipak, gosti su pružili vrlo dobar otpor u prvom i trećem setu. Međutim, i tada su crveno-beli kontrolisali rezultat, pa im je za mirnu završnicu bilo dovoljno najpre 21:19, a potom i 21:18.

Kad je bilo najpotrebnije Beograđani su igrali nepogrešivo, posebno u finišu pomenutih perioda. U drugom setu je Zvezda bila više nego ubedljiva, Spartak gotovo ni jednog trenutka nije bio ni blizu rezultatskog egala.

Ponovo je sjajan bio Dušan Petković, kapiten domaćih meč je završio sa 25 poena, vrlo dobro je odigrao Okolić koji se zaustavio na 11 (pet blokova), a toliko poena je osvojio i Stoilović. Sa druge strane, najbolji su bili Crnjanski i Janačkov sa po osam poena.