Rondović presudio Spartaku u Subotici

Košarkaši Zlatibora ostvarili su brejk na vrlo teškom gostovanju u Subotici, gde je presudila mirnija glava trenutno petoplasiranog tima KLS – 94:86.

Cela utakmica stala je u poslednja tri i po minuta, kada je najvažniji podsticaj za trijumf dao iskusni Nikola Rondović. Nekadašnji talentovani košarkaš Crvene zvezde je kod vođstva domaćina rezultatom 80:78 prvo ubacio važnu trojku za preokret, da bi nedugo zatim proigrao najboljeg strelca gostiju Bogdana Riznića i onda prelomio utakmicu hicem za 87:82, minut pre kraja meča.

Domaćin je do kraja utakmice uspeo samo da umanji zaostatak preko Pavela Lobareva, ali to nije bilo dovoljno pošto su tačku na pobedu stavio Krsto Bjelica i Vorkapić sa penala.

Zlatibor je tako učvrstio svoju poziciju među klubovima koji će kasnije igrati Superligu sa Crvenom zvezdom, Partizanom, Megom i FMP.

Spartak Subotica – Zlatibor 86:94   (18:27, 26:21, 15:20, 27:26)