Rukomet : Protiv Zvezde drama do zadnjeg sekunda

U uzbudljivoj i do kraja neizvesnoj utakmici Spartak Vojput i  Crvena Zvezda su podelil bodove pred punom Halom sportova u Subotici. Spartak je bio bliži pobedi, vodili su tokom skoro celog susreta i tri minuta pre kraja imali dva gola viška 24:22. Međutim, najiskusniji u redovima Crvene Zvezde, Rastko Stojković je sa dva gola izvojevao bod svojoj ekipi tako da su obe ekipe ostale neporažene u dosadašnjem prvenstvu.

spartak vojput 8

hala sportova 2

Spartak  je imao stalnu prednost od 1-2 gola. Zvezda je pretila ali nije uspevala da izjednači sve do samog finiša utakmice. Kada je Kovačević pogodio za 24:22 u 57. minutu niko nije očekivao da će se meč završiti bez pobednika. Međutim, usledio je gol Stojkovića za 24:23 sa 7 metara minut ipo pre kraja susreta. Spartak  je odgovorio odličnim i lepo izrađenim napadom. Papić je proigrao Janjića na suprotnoj strani koji je odlično skočio stvorio se pred golmanom beograđana ali umesto mreže i konačne pobede pogađa stativu. Iskusni Stojković je postigao gol za poravnanje 24:24, nakon čega je i zaradio isključenje zbog sprečavanja domaćih da krenu sa novim napadom desetak sekundi pre kraja. Pokušao je Distol sa devet metara u poslednjoj sekundi ali lopta je završila u blok

Spartak Vojput – Crvena Zvezda 24:24 (13:11)