Rukometaši savladali Jagodinu

Finalisti Kupa Srbije rukometaši Spartak Vojputa zabeležili su novu prvenstvenu pobedu u odloženoj utakmici 27. kola Prve lige pobedivši ekipu Jagodine sa 35:22 na njihovom terenu.

Posle napornog vikenda i veoma uspešnog nastupa na Finalnom turniru Kupa Srbije gde su u polufinalu savladali ekipu Jugovića na sedmerce zatim doživeli tesan poraz u finalnoj utakmici od Partizana, aktuelnog šampiona Srbije, Spartak Vojput se okrenuo svojim prvenstvenim obavezama.

Nakon prvog poluvremena koje je završeno sa dva gola prednosti u korist Subotičana 17:15, usledila je puno bolja igra u drugom delu. Puleni trenera Vuka Roganivića pojačali su odbranu dozvolivši protivniku da u drugih trideset minuta postigne samo sedam golova. Mlada domaća ekipa nije mogla da parira pa samim tim pobeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Na kraju 13 golova više u mreži Jagodinaca. Najraspoloženiji u redovima Subotičana bio je Veselinović sa 8 pogodaka, sledi Vrućinić sa sedam i Papić sa 6 golova. U redovima domaćina Božanić je bio najbolji strelac sa 8 postignutih golova.

Sledeći meč Spartak Vojput igra na svom terenu u Hali sportova u subotu 19.06. sa početkom od 19h protiv ekipe TSK Mladost, biće ovo dobra prilika da Subotičani pozdrave finaliste Kupa Srbije.

Izvor: RK Spartak Vojput