Sagmajster u trećoj etapi Relija Dakar

U Argentini se vozi treća etapa Relija Dakar, od San Rafaela to San Huana. Posle dve deonice, naš motociklista Gabor Sagmajster nalazi se na 79-oj poziciji.

Aktuelni šampion u kategoriji automobila, Francuz Stefan Peterhansel u Miniju, posle šeste pozicije u prvoj, osvojio je drugu etapu Relija Dakar, od San Luisa do San Rafaela, na cilj stigavši 46 sekundi ispred veterana iz Španije Karlosa Sajnca.

gabor sagmajster

Jedanaestostruki prvak, tako je i preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu, koje iznosi 28 sekundi.

U kategoriji motocikala, do prve pobede u karijeri došao je 23-godišnji Britanac Sem Sanderlend, donevši Hondi i drugu pobedu u dve etape.

Čileanac Francisko Lopez Kontrado bio je drugi, ispred Španca Huana Barede, koji je ipak ostao ukupni lider sa nešto više od dva minuta prednosti u odnosu na Kontrada.

Naš Gabor Sagmajster, etapu je završio kao 66-i, što ga je popelo na 79-u poziciju generalnog plasmana.

Izdanje Dakara za 2014-u godinu broji 13 etapa, kroz Argentinu, Boliviju i Čile, a trka se završava 18. januara.