Šaranov je spasio Partizan u Subotici

Iskusni čuvar mreže branio je kao u transu u Subotici i direktno je zaslužan za plasman crno-belih u finale Kupa, jer je pri vođstvu Beograđana odbranio četiri sjajne šanse za Spartak!

spartak partizan (3)

U prvom poluvremenu pravovremeno je “ušao u šut” Nemanji Miliću koji je bio u naletu, dok ga je Bogosavac jurio.

Pune ruke posla Šaranov je imao u nastavku meča.

Spartak je od 65. do 72. minuta bio u najjačoj ofanzivi, a Šaranov na velikim iskušenjima.

Najpre je zaustavio pokušaj Slobodana Novakovića, potom i “zicer” Stefana Ilića, da bi nedugo potom ponovo Novaković šutirao, a golman Partizana atraktivnom intervencijom i taj udarac odbio i poslao u korner.

Šaranov  je do očaja dovodio igrače Spartaka.

spartak partizan (2)

Partizan je svoje šanse realizovao stoprocentno. Crno-beli su poveli već u drugom minutu, kada je Alen Stevanović prodro u šesnaesterac po desnoj strani, driblingom se oslobodio čuvara i ubacio u sredinu, gde je Mihajlović sa peterca lako smestio loptu u mrežu.

U finišu, nakon drugog žutog kartona Mudrinskom, Partizan je postigao još dva gola i tako slavio ubedljivu pobedu iako su Plavi danas pružili odličnu igru.

Spartak – Partizan 0:3 (0:1)

Strelci: Mihajlović u 2, Vlahović u 86. i Bandalovski u 90. minutu.

Spartak: 12 Mirković, 4 Jočić, 6 Kovačević, 9 Mrkela (od 46. Torbica), 11 Milošević, 16 Milić (od 63′ Novaković), 18 Šljivić (od 77′ Makarić), 19 Ilić, 21 Farkaš, 28 Mudrinski, 40 Tomić.

Klupa: 1 Janošević, 8 Torbica, 14 Mezei, 15 Novaković, 26 Jondić, 27 Makarić, 30 Branković.

Partizan: 50 Šaranov, 2 Bandalovski, 23 Jovanović, 51 Gogoua (od 46′ Gogoua), 14 Bogosavac, 8 Brašanac, 27 Kosović, 22 Ilić (od 90′ Lukić), 7 Mihajlović, 91 Stevanović, 86 Božinov (od 63′ Vlahović).

Klupa: 12 Kljajić, 19 Subić, 21 Jevtović, 80 Golubović, 5 Stevanović, 9 Vlahović, 20 Lukić.

spartak partizan (4)

Tomić: Rezultat nije ralan
„Jako dobro smo otvorili meč, poveli iz prvog napada i lepe akcije. Utakmica je bila teška, što smo i očekivali, jer je Spartak ekipa koja se odlično brani i igra na kontre. Rezultat nije realan, imali su nekoliko odličnih šansi, ali je naš golman osujetio njihove udarce“, rekao je Tomić posle utakmice za televiziju „Arena sport“.
Trener fudbalera Partizana Ivan Tomić izjavio je da rezultat nije pravi odraz stanja na terenu posle pobede nad Spartakom (3:0) i plasmana u finale Kupa Srbije.Tomić: Rezultat nije realan, bilo je teško

Njegov kolega sa klupe Spartaka Andrej Černišov žalio je zbog propuštenih šansi u drugom poluvremenu.

„Rano smo primili gol protiv kvalitetnog tima, što je kasnije dosta uticalo. Teško nam je bilo da se vratimo, ali smo propustili da postignemo dva gola. Posle crvenog kartona sve je bilo gotovo i Partizan nas je dokusurio“, zaključio je Černišov.