Šest golova na Banjici

Raspucali su se danas fudbaleri Spartaka i Rada, udarili iz svih oružja i ostvarili skor kakav se toliko retko događa na terenima naše lige.

rad-spartak

Prvi deo utakmice je pripao domaćoj ekipi koja je agresivnom igrom već u 13. minutu došla do vođstva. Nakon pola časa igre Golubovi su se oslobodili pritiska i do kraja poluvremena potpuno preokrenuli rezultat. Najpre je Makarić izjednačio a u finišu prvog poluvremena Kovačević je glavom uhvatio jedan centaršut Makarića i ohladio navijače Rada.

U 54. minutu već je bilo 3: 1 za Spartak. Strelac Milić iz kontranapada.

Deset minuta kasnije penal za Rad. Ilić je nepropisno zaustavio Maraša i sudija je pokazao na kreč. Nakon najstrože kazne rezultat je smanjen na 3 : 2.

Subotičani nisu uspeli da sačuvaju pobedu. Pred sam kraj meča domaći su izjednačili a u sudijskoj nadoknadi stvorili sebi još jednu priliku ali im nije pošlo za rukom da naprave čudo.

RAD – SPARTAK 3 : 3

(Arsenijević 10, 57. penal, Nenadović 88 – Makarić 24, Kovačević 40, Milić 50)

Spartak: Janošević, Eke, Jočić, Kovačević, Milošević, Milić, Antonić, Ilić, Farkaš, Bogunović, Makarić (igrali još: Mrkela, Tumbasović i Jokić)