Spartak do boda sa 9 igrača

Prošle sezone se Spartak  našao u nezgodnoj situaciji pred kraj prvenstva, ne samo zbog slabih igara već i zato što je Vojvodina častila bodovima sve rivale Plavih u borbi za opstanak.  Danas je po tom rezonu pozicija Subotičana na tabeli davala nadu da će Novosađani da naprave kiks.

Naravno, ništa od toga ne bi bilo da se Spartakovci nisu pokazali kao jedan disciplinovan i dobro fizički pripremljen tim. Ni u jednom trenutku se nije poznavalo da je u pitanju susret kluba iz vrha tabele i fenjeraša.

SRBIJA FUDBAL SUPERLIGA

Poveo je Spartak nakon divnog gola novajlije Šljivića. Half Vojvodine je petljao sa loptom, dva napadača Plavih (danas u crnim dresovima) su ga pritisla i kazna je stigla u vidu golčine pod prečku (27. min).

Imali su Subotičani i igru i rezultat sve dok na scenu nije stupio sudija. U 55. minutu je prestrogo dodelio drugi žuti karton Miloševiću, a nakon faula Farkaša u svom šesnaestercu, nije se zadovoljio penalom za Vojvodinu već je i krivca za jedanaesterac poslao u svlačionicu. Igrao se 65. minut, Spartak sa 9 igrača trebao je da brani rezultat 1:1. Teško, ali ne i nemoguće.

Novosađani su se toliko unervozili usled povećane odgovornosti koju im nameće brojčana prednost, da su do kraja igrali sve lošije i lošije.

Na kraju, podela bodova ali i dobra vest da je Subotički tim pokazao da ume da igra i da će se ova godina razlikovati od one prošle.

VOJVODINA – SPARTAK 1 : 1

(Meleg 67. – Šljivić 27)

Spartak: Janošević, Milošević, Kovačević, Antonić, Farkaš, Jočić, Tumbasović (58. Tomić), Torbica, Šljivić, Novaković (od 46. Ivanović), Milić (od 67. Branković).