Spartak „gazda“ na Karađorđu

Pobeda Spartaka protiv Bačkopalančana računa se kao trijumf na strani iako je stadion u Novom Sadu i jednima i drugima podstanarski dom ovog leta.

stadion-novi sad

Subotičane su do treće pobede u sezoni nosile stare superligaške kajle – Vladimir Torbica i nekadašnji napadač Crvene zvezde Ognjen Mudrinski. Pomenuti tandem je za 14 minuta doneo veliku prednost Subotičanima.

Prvi prvoligaški pogodak za Bačku delo je Gajića. Možda je Bačka mogla i više ali je mladi Klisura bespotrebno pocrveneo. To je olakšalo posao Plavimaa koji su preko Makarića u 88.minutu stavili tačku na još jedan superligaški trijumf – 3:1.

Bačka – Spartak 1:3 (0:2)
Galić 61′ – Mudrinski 22′, Torbica 35′, Makarić 88′

sudija

Prva dama koja je sudila superligaški meč

Na stadionu „Karađorđe“, Svetlana Bilić postala je prva dama u istoriji domaćeg fudbala koja je učestvovala na superligaškom meču.

Ona je bila drugi pomoćni sudija Robertu Kišu Čepegiju, a deo sudijske trojke bio je još Dejan Petrović.

U Evropi, sve je više dama koje dele pravdu, a to je deo zahteva UEFA.

Iza sebe ima preko 80 međunarodnih utakmica, sudila je na finalu Univerzijade, Evropskom prvenstvu do 17 godina i Omladinskom evropskom prvenstvu.