Spartak Vojput nastavlja seriju pobeda

Večerašnjom pobedom nad rukometašima iz Novog Beograda, Spartak je zabeležio bitnu pobedu za drugu poziciju koga ga vodi u najelitnije takmičenje države. U Hali sportova je savladana ekipa Novog Beograda rezultatom 27:24.

Beograđani su bolje otvorili meč i na početku poveli sa 6:3 da bi Spartak ubrzo izjednačio na 9:9. Ipak, u poslednjoj sekundi prvog poluvremena Novi Beograd postiže pogodak, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 12:13 u korist gostiju. Drugo poluvreme Spartak igra bolje i organizovanije i to pre svega u fazi odbrane pa se dolazi do 5 golova prednosti pri rezultatu 22:17. Kada je Papić postigao gol sa sedam metara u 51. minutu za 24:18 mnogi su pomislili da je pobednik ovog susreta odlučen, ali nije tako mislila ekipa Novog Beograda. Napravili su gosti mini seriju od četiri poena, smanjili na 24:22 i pokazali da su kvalitetna ekipa koja je u Suboticu došla da se nadigrava.

Nakon ove pobede rukometaši sa 37 bodova zauzimaju treće mesto na tabeli.