Večeras: Noć muzeja u Subotici (PROGRAM)

Ideja da se muzeji i galerije posete u neuobičajeno vreme i predstave na drugačiji i zabavniji način, rođena je 1997. u Berlinu i od tada se ovaj novi koncept promocije kulture proširio na mnoge gradove širom sveta.

Slika
U Subotici, već treću godinu za redom, sve više prostora otvara svoja vrata i uključuje se u ovaj svojevrsni spektakl. Da podsetimo, u subotu 14 maja, od 18h do 2 posle ponoći, na 19 mesta u gradu, besplatno :

1. GRADSKI MUZEJ SUBOTICA
Trg sinagoge 3

18:00 Svečano otvaranje kapije Muzeja

Otvaranja izložbi:
18:05 Kurs figuralnog slikanja i Andraš Hanđa
19:00 Grad biciklista
20:00 Konkursni radovi izložbe "Lica vremena"
21:00 Noć u šumi

23:00 Koncert: grupa "Electe”
24:00 Vođenje kroz izložbe
Slika

Dvorište:
19:30 – 20:30 Igraonica za decu

2. SUVENIRNICA
Trg slobode 1

18:00 – 02:00
Plakati Hrvatskog narodnog kazališta iz Zagreba

3. SAVREMENA GALERIJA
LIKOVNI SUSRET
Trg Ferenca Rajhla 5

19:00, 22:00 i 24:00 Projekcija filma:
Rene Blok: Love It or Leave It (Voli ili ostavi)

21:00 Izložba:
Ritam šezdesetih – slike Milana Konjovića

18:00 – 20:15 i 21:30 – 02:00 Prikazivanje filmova o Milanu Konjoviću

4. GRADSKA BIBLIOTEKA
Cara Dušana 2

18:00 – 02:00 Izložbe:

Mala galerija:
Bibliotečki plakati
Stone lampe

Naučno odeljenje i Američki kutak:
Izložba knjiga

Dečje odeljenje:
18:00 – 21:00 Čitanje bajki

Dvorište biblioteke:
Koncert mladih muzičara

5. GALERIJA DR VINKO PERČIĆ
Maksima Gorkog 22

18:00 – 02:00
Izložba crteža i skulptura Save Halugina

6. NARODNO POZORIŠTE
Ive Vojnovića 2

18:00 – 02:00
Pozorište na gradilištu – višemedijski umetnički projekat
Grupni obilazak gradilišta
Glumci za vas – nastup članova ansambla pozorišta
Pozorište-arhitektura-grad – umetnički rad studenata arhitekture Departmana za arhitekturu i urbanizam iz Novog Sada i studenata režije Fakulteta dramskih umetnosti iz Skoplja

7. DEČJE POZORIŠTE
Harambašićeva 4

20:00 Predstava na trgu ispred Gradske kuće
Neustrašivi Tezej

8. ART BIOSKOP ALEKSANDAR LIFKA
Trg žrtava fašizma 5

18:00 – 02:00
100 godina bioskopa – projekcije Lifkinih filmova s početka 20. veka
Izložba printova učenika Politehničke škole
Lumino objekti (Slancik Lamps & Medijala)
Klavirski koncert (Miroslav Bata Kapor)

9. OTVORENI UNIVERZITET
BIOSKOP EUROCINEMA
Trg Cara Jovana Nenada 15

20:00 – 24:00

Amfiteatar:
Izbor kratkih filmova sa Festivala evropskog filma Palić

Izložbe:
Festivalski plakat 2011.
Rumunske lutkarske priče

10. ZADUŽBINA DUŠANA RADIĆA
SKC "SVETI SAVA"
Trg Republike 16

18:00 – 24:00
Samostalna izložba radova kaligrafije Svetozara Pajića

11. ZAVOD ZA KULTURU VOJVOĐANSKIH HRVATA
Harambašićeva 14

18:00 – 02:00
Izložba Slike od slame

12. KAFE – GALERIJA BAŠ KUĆA
Cara Lazara 3

21:30 Izložba skulptura subotičkih autora:
Maja Rakočević Cvijanov, Nevena Grković, Tibor Sarapka i Milan Marković

22:00 Izložba slika Endrea Kiša

13. LIKOVNA ŠKOLA "DE MEDICI"
Dimitrija Tucovića 10

20:00 Godišnja izložba polaznika škole
Koncert baletskog studija "Creative studio" i tamburaškog orkestra "Klasovi"

14. VESTIBIL GRADSKE KUĆE
Trg Republike 1

18:00 Izložba:
Porodica – to je moja snaga
18:00 – 20:00 Kreativna radionica

Organizacija: PU "Naša radost"

15. POZORIŠTE "DEŽE KOSTOLANJI"
Trg žrtava fašizma 5

18:00 – 24:00
Multimedijalni program Acting and Coffee at midnight

16. SINAGOGA
Trg Jakaba i Komora

18:00 – 24:00
Projekcija filma o sinagogi i subotičkim Jevrejima
Jevrejska muzika
Obilazak sinagoge

17. KUD "BUNJEVKA"
Miloša Obilića 6

20:00 – 02:00 Izložba
Otvorena vrata Bunjevke

18.GALERIJA IZLOG
Matije Korvina 2

18:00 – 02:00 Izložba:
Srpsko slikarstvo od 60-ih godina do današnjih dana

19. MAĐARSKI FOLKLORNI CENTAR U VOJVODINI
Đerđa Dože 17

18:00 Otvaranje II konkursne izložbe tkalja



KOMENTARI

OSTAVITE KOMENTAR