Fudbal se igra 90 minuta ili dok Partizan ne da gol

Ponovila se priča od proletos kada je Spartak na stadionu Partizana izgubio u sudijskoj nadoknadi. Igrao se 95. minut meča kada su crno beli izveli korner, natrčao je Lukić i doneo pobedu Partizanu.

Mnogo toga je u finišu utakmice podsećalo na susret dva rivala u maju mesecu. Ovaj put je Spartak imao 1:1 nakon ranog vođstva Partizana i izjednačujućeg pogotka Torbice iz penala.

Marinci na JNA

marinci subotica

Partizan je, očekivano, preuzeo odmah inicijativu, te dozvolio Spartaku da samo kroz kontre preti, što je gost odlično učinio jer je u četvrtom minutu Ivanović poslužio Plavšića koji je imao otvoren šut, ali je uputio udarac direktno u golmana Živka Živkovića. Vrlo brzo se ponovo prešlo na polovinu gostiju, pa je krenula totalna opsada gola – pokušaj Oumarua, zatim prečka Božinova i sjajan šut Lukića.

Valerij Božinov je u devetom minutu sjajno izgradio poziciju u šesnaest metara, ostavio štopera iza leđa i sačekao odbitak posle prekida i iz prve prosledio loptu u gol za rano vođstvo od 1:0.

Nisu „golubovi“ došli samo da se brane, a tu dokazali u nekoliko situacija kada su naterali čuvara mreže crno-belih da interveniše, ali su se sporo vraćali u defanzivu što je ostavljalo rupe i prostor šampionu Srbije da ozbiljnije napadne, jer bi drugi pogodak, ma koji minut bio, verovatno rešio meč.

U 42. minutu crno-beli su zapretili na adekvatan način posle sjajnog pasa Lukića koji je pronašao Umarua, a Kamerunac nije mogao da izdrži duel sa protivničkim štoperom, ali je lopta došla do Božinova koji je šutirao i pogodio mesto gde se spajaju stativa i prečka.

Taman kada svi pomisle da Subotičani ne mogu da zaprete, oni upravo to učine, pa je posle centaršuta sa leve strane iz polukontre, Makarić imao situaciju da iz prve sa osam metara savlada Živkovića, ali je u 52. minutu previše blago uputio udarac, tako da je Živković uhvatio loptu u ruke.

U 57. minutu, sudija Piper je posle duela Fabrisija i Plavšića pokazao na belu tačku, iako je prvi utisak da faul nije bio u šesnaest metara. Igrači Partizana prvo nisu znali da je to ideja arbitra, a onda su počeli da se bune, ali čovek od pravde nije imao sluha za njihove proteste.

Egzekuciju je preuzeo Vladimir Torbica koji je šutirao u desnu stranu, pod samu prečku, tako da Živko Živković nije imao šansi da spreči poravnanje u Humskoj (1:1).

Crno beli su krenuli u ofanzivu do kraja susreta odnosno opisanog kornera i gola Lukića.

Stadion u Humskoj, sudija: Petar Piper, strelac: Božinov u 9. i Lukić u 95. minutu (Partizan) i Torbica u 57. minutu (Spartak)

Partizan – Spartak Subotica 2:1 (1:0)

Partizan: Ž. Živković, Vulićević, Balažic, Fabrisio, Petrović, Brašanac, Lukić, Babović, A. Živković, Božinov (od 56. Ilić), Umaru.

Spartak: Janošević, Mezei, Antonić, Kovačević, Farkaš, Milošević (od 69. Jondić), Jocić, Makarić, Ilić, Ivanović (od 47. Torbica), Plavšić (od 76. Spremo).