Goran B. (47) iz Lovćenca uhapšen je zbog sumnje da se svlačio pred sedmogodišnjom devojčicom, da ju je dodirivao i da je njenu godinu stariju rođaku primoravao da gleda pornografski materijal.
Kako „Blic“ saznaje, te devojčice su unuke njegovog kuma. Prema nezvaničnim informacijama, sve to se dešavalo u kući njegovog kuma, kada su devojčice, koje takođe žive u Lovćencu, došle u posetu dedi.
Osumnjičeni je iskoristio to što niko od starijih, roditelji i deda devojčica, nije bio u kući. Posle bludničenja, devojčice su bile izbezumljene. Sve su ispričale roditeljima, koji su ga prijavili policiji, pa je Goran B. odmah uhapšen. Tereti se za nedozvoljene polne radnje i prikazivanje pornografskog materijala i iskorišćavanje dece za pornografiju, i biće priveden nadležnom tužilaštvu u Subotici.
U Lovćencu, gde je Goran B. odrastao i gde još živi sa majkom, juče su bili u šoku.
– Malo je čudan, ali nikada nije delovao kao manijak. Mislim da do sada nije imao nikakvih krivičnih prijava. A ako je uradio to zbog čega je uhapšen, nije kriminalac, već je bolesnik – kaže jedan komšija Gorana B.
Prema njegovim rečima, Goran B. sa majkom živi u kući u centru Lovćenca. Neoženjen je, niti je bio u braku. Jedan brat mu je poginuo na ratištu, dok drugi živi sa porodicom u obližnjem mestu.
– Pre nekoliko dana sam ga video u centru Lovćenca. Vozio je bicikl. Pretpostavljam da se vraćao sa posla. Mahnuo je rukom u znak pozdrava. Sada radi sezonske, fizičke poslove, jer je ostao bez zaposlenja kada je lokalno poljoprivredno preduzeće prodato – kaže naš sagovornik.
Gorana u selu opisuju kao povučenog i tihog čoveka, koji nije imao ispada.
– On je iz siromašne porodice, nikada nije ništa slično uradio. Svi ga u selu znamo kao čoveka sa biciklom koji stalno ide na pecanje – kaže jedan od meštana.
Mnogi Lovćenčani ne mogu ni da poveruju u njegovo hapšenje.
– Ne mogu da verujem da se to desilo! Poznajem ga godinama, a jutros je išao sa mnom autobusom… Verujem da mu sve to neko namešta. Sigurna sam da on ne ume ni da koristi računar, a kamoli da ga ima u svojoj kući – ispričala je vlasnica kafane pored Goranove kuće.
Majka ne izlazi iz kuće
Goranu je otac preminuo pa u centru Lovćenca živi sa majkom, psihički obolelom. Nju niko nije video još od 1999, kada joj je sin poginuo u ratu. Nikada ne izlazi iz kuće, stalno je zaključana, a Goran joj donosi hranu i lekove. Očekivano, reporterima „Blica“ juče nije otvorila vrata kuće.
….koji ni mrava ne bi zgazio.