Izvučene nagrade XIII kviza „Čitam i skitam”

Poštujući protivpandemijske mere zaštite od virusa KOVID-19 i izvlačenje nagrada XIII Kviza za podsticanje čitanja „Čitam i skitam” održano je onlajn 6. aprila 2021. godine bez prisustva dece kao publike uz direktan prenos na sva tri FB profila Gradske biblioteke Subotica (srpskom, mađarskom i hrvatskom jeziku).
Pod sloganom „Gde god nađeš zgodna mesta tu drvo posadi” realizovan je ovogodišnji kviz. Iako zbog nepovoljne epidemiološke situacije nismo bili u mogućnosti obilaziti škole nisu izostala druženja s decom i promocija kviza. Sve aktivnosti održavane su virtuelno putem snimljene onlajn prezentacije postavljene na Jutjub kanalu Gradske biblioteke Subotica kao i učestvovanju na onlajn časovima putem Gugl mita. Svakako smo komunicirali sa decom i na društvenim mrežama, putem medija kao i na Dečjem odeljenju Gradske biblioteke Subotica i svim prigradskim ograncima.
Promenjeni i ograničeni uslovi rada smanjili su broj učesnika kviza ali on ipak nije zabrinjavajući. Upitnik na našem sajtu popunilo je oko 600 učenika osnovnoškolskog uzrasta što je s obzirom na okolnosti i mere zaštite koje smo trebali poštovati ipak zadovoljavajući broj.
Izvlačenjem nagrada, koje je održano 6. aprila 2021. godine, obeležili smo i Međunarodni dan knjige za decu. Tom prilikom podeljeno je čak 282 nagrade koje su osigurali brojni sponzori, prijatelji knjige i čitanja.
Ko su dobitnici ovih vrednih nagrada pročitajte u nastavku teksta. Još jednom zahvaljujemo svim sponzorima što su i u ovim teškim vremenima prepoznali značaj ove akcije i svojim velikodušnim poklonima nagradili decu koja čitaju.

Spisak nagrađene dece u Kvizu „Čitam i skitam”:

Bicikl (Venera bajk d.o.o.):
Petra Savić, 5.r., OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir

Vaučer u vrednosti od 6.000 dinara za kupovinu u prodavnici Deksi Ko (Norma grupa):
Lea Orlović, 6.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Kata Kiš Čepegi, 4.r., OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir
Lira Vukov, 5.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Teodora Čepela, 4.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica

Godinu dana besplatnog korišćenja najsavremenije antivirusne zaštite (Junet):
Petra Milanković, 2.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Emilija Jegdić, 4.r., OŠ „Pionir”, Stari Žednik
Nikša Bokan, 8.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica

Slušalice (Infostud grupa):
Dominik Bošnjak, 8.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Slaven Pećerić, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Samir Arslani, 6.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica

Slušalice (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata):
Marijan Ivanković Radaković, 2.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Lea Vojnić Purčar, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Vanja Plenk, 5.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica

Tastatura za kompjuter (Infostud grupa):
Sara Rudić Vranić, 1.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Petra Selaković, 6.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Doris Berta, 5.r., OŠ „10. Oktobar”, Subotica
Jelena Šarčević, 8.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Arpad Dudaš, 7.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Mila Pavić, 6.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica

Zvučnici za kompjuter (Infostud grupa):
Vasilije Nikolić, 1.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Boglarka Dušnoki, 6.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Dunja Lazović, 3.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Emilia Kiš, 8.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Nevena Džamić, 3.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica

Stona lampa (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata):
Ema Pecka 4.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Aleksa Viši 2.r., OŠ „Sveti Sava”, Subotica
Leon Ujvari 6.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Roko Piuković 2.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica

Bežični miš (Lunar):
Endre Kovač Marta, 4.r., OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir

USB (Infostud grupa):
Dunja Horvacki, 6.r., OŠ „Sveti Sava”, Subotica
Andrija Ponjavić, 4.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Melanija Pašagić, 4.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Nina Bokan, 6.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Karla Vetro, 2.r., OŠ „10. Oktobar”, Subotica
Reka Andraš Đuričin, 2.r., OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir
Josip Kujundžić, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Đuro Vukov, 3.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica

USB (Nordnet):
Nenad Kujundžić, 8.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Dunja Tomić, 5.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Teodora Bošnjak, 6.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Edina Kopunović, 4.r., OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir

USB (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata):
Ognjen Opalić, 4.r., OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
Aliz Miler, 1.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Ivet Dudaš, 2.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Milica Brđanin, 2.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica

USB (Lunar):
Nemanja Vojnić, 4.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica

USB (Grad Subotica):
Franjo Rudinski, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica

Ruksak, flašica za vodu i peškir (Ametek):
Miljana Doknić, 6.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Strahinja Vugdelija, 2.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Martin Vukov, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Iva Kujundžić, 8.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Ivona Poljaković, 4.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Mala Bosna

Puzle od 1000 delova (NIU „Hrvatska reč”):
Višnja Kovačić, 8.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Antonija Kujundžić, 5.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Valentin Čović, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Mia Pavić, 2.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Anđela Horvacki, 4.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Jovana Zec, 3.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica

Zidni sat sa slikom Gradske kuće (NIU „Hrvatska reč”):
Darijana Šefer, 6.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Adam Bakoš, 7.r. OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir
Andrej Stanković, 8.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Zorana Poljaković, 3.r., OŠ „Pionir”, Stari Žednik

Memorijska kartica i držač za CD (Lunar):
Lana Čemerlić, 5.r., OŠ „Sveti Sava”, Subotica

Knjiga (Rotografika, NIU „Hrvatska reč”, Mađarsko nacionalno veće i Grafoprodukt):
Teodora Travica, 3.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Nina Pavić, 6.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Aleksa Kresić, 3.r., OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
Teodora Kečenović, 7.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Alen Mujić, 5.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Natalija Nikolić, 4.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Dorotea Popović, 3.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Marko Meandžija, 4.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Pablo Golčevski, 1.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Aleksa Ćetković, 1.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Uroš Horvacki, 2.r., OŠ „Sveti Sava”, Subotica
Mihajlo Repija, 4.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Teodora Popović, 6.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Petra Vojnić Purčar, 4.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Oliver Vidić, 6.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Fatima Krasnići, 7.r., OŠ „Pionir”, Stari Žednik
Petra Prica, 4.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Staša Dakić, 6.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Anja Janković, 1.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Danijela Bajai, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Boglarka Sabo, 2.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Kiti Tot Bagi, 5.r., OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir
Tamaš Arnold, 5.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Valantin Keresteš, 5.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Lea Galamboš, 5.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Melanie Bujak, 5.r., OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
Emil Hardi, 4.r., OŠ „10. oktobar”, Subotica
Robert Farago, 1.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Adam Fremond, 1.r., OŠ „Moša Pijade”, Pačir
Ivor Gereg, 1.r., OŠ „Đuro Salaj”, Subotica
Oliver Gurbić, 1.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Renata Drobina, 3.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Mate Radaković, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Kloe Kedveš, 1.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Veronika Sakal, 1.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Helena Hajdu, 1.r., OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir
Regina Nemet, 3.r., OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir
Tamaš Pap, 3.r., OŠ „10. Oktobar”, Subotica
Erik Takač, 2.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Igor Kovač, 5.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Petra Pirša, 4.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Bojan Šefer, 5.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Lana Stantić, 2.r., OŠ „Vladimir Nazor”, Đurđin
Andrija Kujundžić, 2.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Petar Kujundžić, 4.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
David Stantić, 3.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Mala Bosna
Denis Kopilović, 2.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Martin Dulić, 5.r., OŠ „Vladimir Nazor”, Đurđin
Antonija Vujić, 5.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
David Tikvicki, 2.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Milan Gašpar, 2.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Mala Bosna
Lara Šegina, 5.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Sara Dulić, 5.r., OŠ „Vladimir Nazor”, Đurđin
Filip Ivković Ivandekić, 4.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Marta Vukmanov Šimokov, 4.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Marijana Skenderović, 4.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Marija Kujundžić, 3.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Lazar Matković, 3.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Diona Šefer, 3.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Dražen Dulić, 4.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica

Porodična ulaznica za ZOO vrt (do 5 osoba, ZOO vrt Palić):
Višnja Vilov, 6.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Lara Sekereš, 4.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Vasilije Bubnjević, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Edmond Bata, 5.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Lenka Ivošević, 3.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Luka Ekhard, 2.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Lena Stipić, 2.r., OŠ „10. Oktobar”, Subotica
Vanda Matatić, 4.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Julijana Matović, 5.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Sara Krcelić, 4.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica

Majice sa znakom kviza (Gradska biblioteka Subotica):
Veljko Vuković, 8.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Dunja Pašić, 8.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Katarina Šegina, 8.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Timea Urfi, 7.r., OŠ „Đuro Salaj”, Subotica
Matej Huska, 1.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Lucija Berta, 3.r., OŠ „10. Oktobar”, Subotica
Staša Svilar, 5.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Žužana Perna, 3.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Teofil Radak, 4.r., OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir
Lazar Predojević, 1.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica

Šoljice sa znakom kviza (Gradska biblioteka Subotica):
Strahinja Kečenović, 2.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Ružica Dulić, 8.r., OŠ „Vladimir Nazor”, Đurđin
Jovana Gulić, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Evelin Aroksalaši, 6.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Dejan Radaković, 8.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Fani Đolai, 1.r., OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir
Teodor Blažić, 3.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Tomislav Mačković, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Leonid Stefanović, 3.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Karlo Kujundžić, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica

Vaučer u vrednosti od 500 dinara (Kockica):
Petra Palašti, 8.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Lila Poljak, 7.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Ana Davčik, 7.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Lana Zinaić, 1.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Anđela Štefković, 5.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Andrija Mandić, 8.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Nađa Bedeković, 2.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Hana Sič, 5.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Relja Dulić, 3.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Žanet Romoda, 7.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica

Ulaznice za bioskop (Eurosinema):
Lucija Bošnjak, 4.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Dora Mikloš, 2.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Maja Tubić 4.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Maja Pejnović 3.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Helena Kulašić 5.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Slaven Jozić 5.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Vasilije Vukov 4.r., OŠ „Sveti Sava”, Subotica
Luka Prćić 6.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Danica Ivković 2.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Miljan Tikvicki 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik

Ulaznice za Dečje pozorište (Dečje pozorište Subotica):
Andrea Stojanović, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Sofia Marton, 2.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Aleksa Lugonja, 2.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Lea Njerš Bako, 7.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Nemanja Arbutina, 3.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Maja Goločorbin, 6.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Jovana Tapai, 6.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Ileš Halaši, 2.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Ana Vuković, 7.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Dunja Milković, 4.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Teodora Ćojder, 4.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Lea Molnar, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Oskar Đuraković, 2.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Noemi Vašarhelji, 8.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Gerge Timar, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Lara Fleišman, 6.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Julija Bogovac, 6.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Mateja Volodar, 1.r., OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
Kosta Baćović, 5.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Vukašin Jovanović, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica

Dnevne ulaznice za bazen „Prozivka” (JKP Stadion):
Ivona Stantić, 7.r., OŠ „Matko Vuković ”, Subotica
Marija Rokvić, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Katalin Vituška, 7.r., OŠ „Hunjadi Janoš”, Čantavir
Filip Vojnak, 1.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Tea Ujvari, 4.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Jovana Dakić, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Miljana Prčić, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Miljana Antal, 5.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Emilija Tubić, 6.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Jovana Rajak, 4.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik

Poklon paket (Norma grupa):
Iva Francišković, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Strahinja Kovačević, 2.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Petra Lukić, 2.r., OŠ „Kizur Ištvan”, Subotica
Davor Dulić, 4.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Daniel Serenče, 3.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Višnja Borojević, 3.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Sanja Katana, 2.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Dunja Nađ, 1.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Anđela Žubrinić, 3.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Aleks Knezi, 5.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Kalina Đoković, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Milica Lisica, 6.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Kira Kovač, 6.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Andrija Matković, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Leon Marton, 6.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Minea Matković, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Martin Tumbas, 5.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Sofija Preradović, 3.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica

Sadnice javora (Ekološko udruženje O2):
Miloš Vidović, 8.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Uroš Pjanić, 4.r., OŠ „Sveti Sava”, Subotica
Oliver Lenđel, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Adrijana Ivković Ivandekić 5.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Matija Matković, 5.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Daniel Sabadoš, 4.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Eva Hardi, 2.r., OŠ „10. Oktobar”, Subotica
Jelena Rajak, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Ines Vojnić, 5.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Marija Bajović, 5.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Martina Dulić, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Nikolina Đukić, 3.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Nemanja Rapić, 4.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Lazar Lukić, 3.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Dušana Crnić, 8.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Egon Totok, 5.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Šimun Kujundžić, 4.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Marija Magdalena Huska, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Mladen Rapić, 3.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Anabela Stantić, 5.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Radoman Kijanović, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Jakov Kujundžić, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Luka Kozma, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Oliver Marton, 8. r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Jakov Vukov, 3.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Virag Čisar, 8.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Erik Marton, 2.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Lea Nađ, 7.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Barbara Piuković, 8.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Una Momić, 5.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Dušan i Bogdan Skala, 5.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Dušan Vukša, 4.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Filip Čepela, 7.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Petra Ivković Ivandekić, 5.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Kinga Manji, 2.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Lav Kovačić, 1.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Gojko Stevanić, 4.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Teodora Vujković, 3.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Milijana Jokić, 6.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Marijana Rukavina, 6.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Mila Šašić, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Anđela Nikolić, 7.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Milana Zdravković, 4.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Miloš Hrkalović, 7.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Daniel Halas, 2.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Petra Vojnić Tunić, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Pavao Huska, 4.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Vladimir Vasić, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Uroš Perić, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Lucija Horvacki, 8.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica

Poklon paket (Grad Subotica):
Rihard Perna, 6.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Petar Dulić, 6.r., OŠ „Vladimir Nazor”, Đurđin
Petra Vukadinović, 4.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Marija Damjanović Čokić, 6.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Nora Salma, 7.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Dušan Trbulin, 7.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Helena Nikolić, 2.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica
Darija Vidaković, 7.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Mila Rukavina, 6.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Davor Kopilović, 2.r., OŠ „Sečenji Ištvan”, Subotica

Kisorsoltuk a XIII. Kalandozás Könyvországban olvasásnépszerűsítő kvíz nyerteseit:

A járványhelyzethez kapcsolódó egészségügyi előírásokat betartva a XIII. Kalandozás Könyvországban olvasásnépszerűsítő akció nyereményhúzását április 6-án online tartottuk meg. A nyereményhúzást élőben közvetítettük a Szabadkai Városi Könyvtár magyar, szerb és horvát Facebook oldalain.
A kvíz témája a fa volt. Idén nem volt alkalmunk személyesen ellátogatni az iskolákba, de a gyerekekhez így is eljutott a kvíz bemutatója a Szabadkai Városi Könyvtár You Tube csatornáján keresztül, valamint online anyanyelvórákon a Google Meet segítségével. Ezenkívül kapcsolatban voltunk a diákokkal a közösségi hálókon keresztül, valamint a Szabadkai Városi Könyvtár Gyermekosztályán és fiókkönyvtárainkban.
Az idei körülmények valamelyest a résztvevő diákok számának csökkenését eredményezték, viszont így is mintegy 600 általános iskolás elolvasta a megadott szövegeket és kitöltötte a kérdőívet.
A nyerményhúzás alkalmával idén is megemlékeztünk a Gyermekkönyvek Nemzetközi Napjáról. Az olvasás támogatóinak segítségével 282 ajándékot sorsoltuk ki. Köszönet nekik, akik ebben a nehéz időkben is felismerték ennek az akciónknak a fontosságát és megajándékozták azokat a diákokat, akik olvasnak.
A nyertesek névsorát az alábbiakban közöljük.

A Kalanozás Könyvörszágban olvasásnépszerűsítő kvíz nyertesei:

Kerékpár (Venera bike Kft):
Petra Savić, 5.o., Hunyadi János Á.I., Csantavér

Ajándékutalvány 6000 dinár értékben, mely a Dexy Co boltban váltható be (Norma group):
Lea Orlović, 6.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Kata Kis Csepegi, 4.o., Hunyadi János Á.I., Csantavér
Lira Vukov, 5.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Teodora Čepela, 4.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka

Éves előfizetés a legkorszerűbb antivírus programra (Yunet):
Petra Milanković, 2.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Emilija Jegdić, 4.o., Pionir Á.I., Nagyfény
Nikša Bokan, 8.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka

Fülhallgatók (Infostud):
Dominik Bošnjak, 8.o., Majsai Úti Á.I., Szabadka
Slaven Pećerić, 7.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Samir Arslani, 6.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka

Fülhallgatók (Vajdasági Horvátok Kulturális Intézete):
Marijan Ivanković Radaković, 2.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Lea Vojnić Purčar, 7.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Vanja Plenk, 5.o., Sonja Marinković Á.I., Szabadka

Billentyűzet számítógéphez: (Infostud):
Sara Rudić Vranić, 1.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Petra Selaković, 6.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Berta Doris, 5.o., Október 10. Á.I., Szabadka
Jelena Šarčević, 8.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Dudás Árpád, 7.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Mila Pavić, 6.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka

Hangszórók számítógéphez (Infostud):
Vasilije Nikolić, 1.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Boglárka Dusnoki, 6.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Dunja Lazović, 3.o., Majsai Úti Á.I., Szabadka
Emilia Kiš, 8.o., Majsai Úti Á.I., Szabadka
Nevena Džamić, 3.o., Majsai Úti Á.I., Szabadka

Íróasztal lámpa: (Vajdasági Horvátok Kulturális Intézete):
Pecka Emma, 4.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Aleksa Viši, 2.o., Sveti Sava Á.I., Szabadka
Leon Ujvari, 6.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Roko Piuković, 2.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka

Kábel nélküli egér (Lunar):
Kovács Márta Endre, 4.o., Hunyadi János Á.I., Csantavér

USB (Infostud):
Dunja Horvacki, 6.o., Sveti Sava Á.I., Szabadka
Andrija Ponjavić, 4.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Melanija Pašagić, 4.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Nina Bokan, 6.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Karlo Vetro, 2.o., Október 10. Á.I., Szabadka
András Gyuricsin Réka, 2.o., Hunyadi János Á.I., Csantavér
Josip Kujundžić, 6.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Đuro Vukov, 3.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka

USB (Nordnet):
Nenad Kujundžić, 8.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Dunja Tomić, 5.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Teodora Bošnjak, 6.o., Majsai Úti Á.I., Szabadka
Edina Kopunović, 4.o., Hunyadi János Á.I., Csantavér

USB (Vajdasági Horvátok Kulturális Intézete):
Ognjen Opalić, 4.o., Kizur István Á.I., Szabadka
Müller Alíz, 1.o., Miroslav Antić Á.I., Palics
Dudás Ivett, 2.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Milica Brđanin, 2.o., Sonja Marinković Á.I., Szabadka

USB (Lunar):
Nemanja Vojnić, 4.o., Sonja Marinković Á.I., Szabadka

USB (Szabadka Város):
Franjo Rudinski, 7.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka

Hátizsák, vizesflakon és törülköző (Ametek):
Miljana Doknić, 6.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Strahinja Vugdelija, 2.o., Sonja Marinković Á.I., Szabadka
Martin Vukov, 7.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Iva Kujundžić, 8.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Ivona Poljaković, 4.o., Ivan Milutinović Á.I., Kisbosznia

1.000 darabos puzzle (Hrvatska riječ KKI):
Višnja Kovačić, 8.o., Sonja Marinković Á.I., Szabadka
Antonija Kujundžić, 5.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Valentin Čović, 6.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Mia Pavić, 2.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Anđela Horvacki, 4.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Jovana Zec, 3.o., Sonja Marinković Á.I., Szabadka

Falióra a városháza képével (Hrvatska riječ KKI):
Darijana Šefer, 6.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Bakos Ádám, 7.o. Hunyadi János Á.I., Csantavér
Andrej Stanković, 8.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Zorana Poljaković, 3.o., Pionir Á.I., Nagyfény

Memóriakártya és CD tartó (Lunar):
Lana Čemerlić, 5.o., Sveti Sava Á.I., Szabadka

Könyvek (Magyar Nemzeti Tanács, Rotografika, Grafoprodukt, Hrvatska riječ KKI ):
Teodora Travica, 3.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Nina Pavić, 6.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Aleksa Kresić, 3.o., Kizur István Á.I., Szabadka
Teodora Kečenović, 7.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Alen Mujić, 5.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Natalija Nikolić, 4.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Dorotea Popović, 3.o., Sonja Marinković Á.I., Szabadka
Marko Meandžija, 4.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Pablo Golčevski, 1.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Aleksa Ćetković, 1.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Uroš Horvacki, 2.o., Sveti Sava Á.I., Szabadka
Mihajlo Repija, 4.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Teodora Popović, 6.o., Sonja Marinković Á.I., Szabadka
Petra Vojnić Purčar, 4.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Oliver Vidić, 6.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Fatima Krasnići, 7.o., Pionir Á.I., Nagyfény
Petra Prica, 4.o., Sonja Marinković Á.I., Szabadka
Staša Dakić, 6.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Anja Janković, 1.o., Sonja Marinković Á.I., Szabadka
Danijela Bajai, 2.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Petra Pirša, 4.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Bojan Šefer, 5.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Lana Stantić, 2.o., Vladimir Nazor Á.I., Györgyén
Andrija Kujundžić, 2.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Petar Kujundžić, 4.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
David Stantić, 3.o., Ivan Milutinović Á.I., Kisbosznia
Denis Kopilović, 2.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Martin Dulić, 5.o., Vladimir Nazor Á.I., Györgyén
Antonija Vujić, 5.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
David Tikvicki, 2.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Milan Gašpar, 2.o., Ivan Milutinović Á.I., Kisbosznia
Lara Šegina, 5.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Sara Dulić, 5.o., Vladimir Nazor Á.I., Györgyén
Filip Ivković Ivandekić, 4.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Marta Vukmanov Šimokov, 4.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Marijana Skenderović, 4.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Marija Kujundžić, 3.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Lazar Matković, 3.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Diona Šefer, 3.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Dražen Dulić, 4.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Szabó Boglárka, 2.o., Majsai Úti Á.I., Szabadka
Tóth Bagi Kitti, 5.o., Hunyadi János Á.I., Csantavér
Arnold Tamás, 5.o., Miroslav Antić Á.I., Palics
Keresztes Valantin, 5.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Galambos Lea, 5.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Buják Melanie, 5.o. Kizur István Á.I., Szabadka
Hardi Emil, 4.o., Október 10. Á.I., Szabadka
Faragó Róbert, 1.o., Majsai Úti Á.I., Szabadka
Fremond Ádám, 1.o., Moša Pijade Á.I., Pacsér
Görög Ivor, 1.o., Đuro Salaj Á.I., Szabadka
Gurbity Olivér, 1.o., Miroslav Antić Á.I., Palics
Drobina Renáta, 3.o., Miroslav Antić Á.I., Palics
Radaković Máté, 1.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Kedves Kloé, 1.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Szakáll Veronika, 1.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Hajdú Heléna, 1.o., Hunyadi János Á.I., Csantavér
Német Regina, 3.o., Hunyadi János Á.I., Csantavér
Papp Tamás, 3.o., Október 10. Á.I., Szabadka
Takács Erik, 2.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Kovács Igor, 5.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka

Családi állatkerti belépő (Palicsi Állatkert):
Višnja Vilov, 6.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Szekeres Lara, 4.o., Miroslav Antić Á.I., Palics
Vasilije Bubnjević, 2.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Bata Edmond, 5.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Lenka Ivošević, 3.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Luka Ekhard, 2.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Léna Stipić, 2.o., Október 10. Á.I., Szabadka
Vanda Matatić, 4.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Julijana Matović, 5.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Sara Krcelić, 4.o., Sonja Marinković Á.I., Szabadka

A kvíz logójával ellátott pólók (Szabadkai Városi Könyvtár):
Veljko Vuković, 8.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Dunja Pašić, 8.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Katarina Šegina, 8.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Urfi Tímea, 7.o., Đuro Salaj Á.I., Szabadka
Matej Huska, 1.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Lucija Berta, 3.o., Október 10. Á.I., Szabadka
Staša Svilar, 5.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Perna Zsuzsanna, 3.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Radák Teofil, 4.o., Hunyadi János Á.I., Csantavér
Lazar Predojević, 1.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka

A kvíz logójával ellátott bögrék (Szabadkai Városi Könyvtár):
Strahinja Kečenović, 2.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Ružica Dulić, 8.o., Vladimir Nazor Á.I., Györgyén
Jovana Gulić, 1.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Árokszállási Evelin, 6.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Dejan Radaković, 8.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Gyólai Fanni, 1.o., Hunyadi János Á.I., Csantavér
Teodor Blažić, 3.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Tomislav Mačković, 7.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Leonid Stefanović, 3.o., Majsai Úti Á.I., Szabadka
Karlo Kujundžić, 6.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka

Ajándékutalvány 500 dinár értékben (Kockica):
Palásti Petra, 8.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Polyák Lilla, 7.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Ana Davčik, 7.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Lana Zinaić, 1.o., Sonja Marinković Á.I., Szabadka
Anđela Štefković, 5.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Andrija Mandić, 8.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Nađa Bedeković, 2.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Hana Sič, 5.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Relja Dulić, 3.o., Sonja Marinković Á.I., Szabadka
Romoda Zsanett, 7.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Mozibelépők (Eurocinema):
Lucija Bošnjak, 4.o., Sonja Marinković Á.I., Szabadka
Miklós Dóra, 2.o., Miroslav Antić Á.I., Palics
Maja Tubić, 4.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Maja Pejnović, 3.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Helena Kulašić, 5.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Slaven Jozić, 5.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Vasilije Vukov, 4.o., Sveti Sava Á.I., Szabadka
Luka Prćić, 6.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Danica Ivković, 2.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Miljan Tikvicki, 2.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik

Belépők a Szabadkai Gyermekszínház előadására (Szabadkai Gyermekszínház):
Andrea Stojanović, 2.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Márton Szófia, 2.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Aleksa Lugonja, 2.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Nyers Bakó Lea, 7.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Nemanja Arbutina, 3.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Maja Goločorbin, 6.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Jovana Tapai, 6.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Halasi Illés, 2.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Ana Vuković, 7.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Dunja Milković, 4.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Teodora Ćojder, 4.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Molnár Lea, 6.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Oskar Đuraković, 2.o., Majsai Úti Á.I., Szabadka
Vásárhelyi Noémi, 8.o., Majsai Úti Á.I., Szabadka
Tímár Gergő, 1.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Lara Fleischman, 6.o., Miroslav Antić Á.I., Palics
Julija Bogovac, 6.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Mateja Volodar, 1.o., Kizur István Á.I., Szabadka
Kosta Baćović, 5.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Vukašin Jovanović, 1.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka

Napi belépőjegyek a Prozivka Sport- és Rekreációs Központba (Stadion KK):
Ivona Stantić, 7.o., OŠ „Matko Vuković ”, Subotica
Marija Rokvić, 1.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Katalin Vituška, 7.o., Hunyadi János Á.I., Csantavér
Filip Vojnak, 1.o., Majsai Úti Á.I., Szabadka
Tea Ujvari, 4.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Jovana Dakić, 2.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Miljana Prčić, 2.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Miljana Antal, 5.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Emilija Tubić, 6.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Jovana Rajak, 4.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik

Ajándékcsomag (Norma group):
Strahinja Kovačević, 2.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Petra Lukić, 2.o., Kizur István Á.I., Szabadka
Davor Dulić, 4.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Szerencse Dániel, 3.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Višnja Borojević, 3.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Sanja Katana, 2.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Dunja Nađ, 1.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Anđela Žubrinić, 3.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Knézi Alex, 5.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Kalina Đoković, 1.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Milica Lisica, 6.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Kovács Kira, 6.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Andrija Matković, 6.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Márton Leon, 6.o., Majsai Úti Á.I., Szabadka
Minea Matković, 6.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Martin Tumbas, 5.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Sofija Preradović, 3.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka

Juhar facsemeték (O2 Környezetvédelmi Egyesület):
Miloš Vidović, 8.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Uroš Pjanić, 4.o., Sveti Sava Á.I., Szabadka
Oliver Lenđel, 2.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Adrijana Ivković Ivandekić, 5.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Matija Matković, 5.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Szabados Dániel, 4.o., Majsai Úti Á.I., Szabadka
Hardi Éva, 2.o., Október 10. Á.I., Szabadka
Jelena Rajak, 2.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Ines Vojnić, 5.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Marija Bajović, 5.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Martina Dulić, 7.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Nikolina Đukić, 3.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Nemanja Rapić, 4.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Lazar Lukić, 3.o., Vuk Karadžić Á.I., Bajmok
Dušana Crnić, 8.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Totok Egon, 5.o., Miroslav Antić Á.I., Palics
Šimun Kujundžić, 4.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Marija Magdalena Huska, 7.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Mladen Rapić, 3.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Anabela Stantić, 5.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Radoman Kijanović, 1.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Jakov Kujundžić, 6.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Luka Kozma, 7.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Márton Olivér, 8. o., Miroslav Antić Á.I., Palics
Jakov Vukov, 3.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Csiszár Virág, 8.o., Miroslav Antić Á.I., Palics
Márton Erik, 2.o., Majsai Úti Á.I., Szabadka
Lea Nađ, 7.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Barbara Piuković, 8.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Una Momić, 5.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Dušan i Bogdan Skala, 5.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Dušan Vukša, 4.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Filip Čepela, 7.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Petra Ivković Ivandekić, 5.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Mányi Kinga, 2.o., Miroslav Antić Á.I., Palics
Lav Kovačić, 1.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Gojko Stevanić, 4.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Teodora Vujković, 3.o., Matija Gubec Á.I., Tavankút
Milijana Jokić, 6.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Marijana Rukavina, 6.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Mila Šašić, 2.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Anđela Nikolić, 7.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Milana Zdravković, 4.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Miloš Hrkalović, 7.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Daniel Halas, 2.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Petra Vojnić Tunić, 7.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka
Pavao Huska, 4.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Vladimir Vasić, 2.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Uroš Perić, 1.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Lucija Horvacki, 8.o., Matko Vuković Á.I., Szabadka

Ajándékcsomag (Szabadka Város):
Perna Richárd, 6.o., Jovan Mikić Á.I., Szabadka
Petar Dulić, 6.o., Vladimir Nazor Á.I., Györgyén
Petra Vukadinović, 4.o., Ivan Goran Kovačić Á.I., Szabadka
Marija Damjanović Čokić, 6.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Szalma Nóra, 7.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Dušan Trbulin, 7.o., Bosa Milićević Á.I., Zsednik
Helena Nikolić, 2.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka
Darija Vidaković, 7.o., Jovan Jovanović Zmaj Á.I., Szabadka
Mila Rukavina, 6.o., Ivan Milutinović Á.I., Szabadka
Davor Kopilović, 2.o., Széchenyi István Á.I., Szabadka

Izvučene nagrade XIII. kviza „Čitam i skitam”

Poštujući protupandemijske mjere zaštite od virusa COVID-19 i izvlačenje nagrada XIII. Kviza za poticanje čitanja „Čitam i skitam” bilo je online 6. travnja 2021. godine bez prisustva djece kao publike uz izravni prijenos na sva tri FB profila Gradske knjižnice Subotica (srpskom, mađarskom i hrvatskom jeziku).
Pod sloganom „Gdje god nađeš zgodna mjesta tu drvo posadi” realiziran je ovogodišnji kviz. Iako zbog nepovoljne epidemiološke situacije nismo bili u mogućnosti obilaziti škole nisu izostala druženja s djecom i promocija kviza. Sve aktivnosti održavane su virtualno putem snimljene online prezentacije postavljene na You Tube kanalu Gradske biblioteke Subotica te sudjelovanjem na online satima maternjeg jezika putem Google Meeta. Svakako smo s djecom komunicirali i na društvenim mrežama, putem medija kao i na Dječjem odjelu Gradske knjižnice Subotica i svim njezinim prigradskim ograncima.
Promijenjeni i ograničeni uvjeti rada s djecom smanjili su broj sudionika kviza ali on ipak nije zabrinjavajući. U kvizu je sudjelovalo gotovo 600 učenika osnovnoškolske dobi što je promatrajući situaciju i mjere zaštite koje smo trebali poštovati ipak zadovoljavajući broj.
Izvlačenjem nagrada, koje je priređeno 6. travnja 2021. godine nakon uskrsnih blagdana, obilježili smo i Međunarodni dan knjige za djecu. Tom prigodom podijeljeno je čak 282 nagrade koje su osigurali brojni sponzori, prijatelji knjige i čitanja.
Tko su dobitnici ovih vrijednih nagrada pročitajte u popisu koji slijedi u nastavku teksta. Još jednom zahvaljujemo svim sponzorima što su i u ovim teškim vremenima prepoznali značaj ove akcije i svojim darovima nagradili djecu koja čitaju.

Popis nagrađene djece u Kvizu „Čitam i skitam”:
Bicikl (Venera bike d.o.o.):
Petra Savić, 5.r., OŠ „Hunyadi János”, Čantavir

Vaučer u vrijednosti od 6.000 dinara za kupnju u prodavaonici Dexy Co (Norma group):
Lea Orlović, 6.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Kata Kis Csepegi, 4.r., OŠ „Hunyadi János”, Čantavir
Lira Vukov, 5.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Teodora Čepela, 4.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica

Godinu dana besplatnog korištenja najsuvremenije antivirusne zaštite (Yunet):
Petra Milanković, 2.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Emilija Jegdić, 4.r., OŠ „Pionir”, Žednik
Nikša Bokan, 8.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica

Slušalice (Infostud grupa):
Dominik Bošnjak, 8.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Slaven Pećerić, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Samir Arslani, 6.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica

Slušalice (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata):
Marijan Ivanković Radaković, 2.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Lea Vojnić Purčar, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Vanja Plenk, 5.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Tastatura za kompjutor (Infostud grupa):
Sara Rudić Vranić, 1.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Petra Selaković, 6.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Doris Berta, 5.r., OŠ „10. oktobar”, Subotica
Jelena Šarčević, 8.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Árpád Dudás, 7.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Mila Pavić, 6.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica

Zvučnici za kompjutor (Infostud grupa):
Vasilije Nikolić, 1.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Boglárka Dusnoki, 6.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Dunja Lazović, 3.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Emilia Kiš, 8.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Nevena Džamić, 3.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica

Stolna lampa (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata):
Emma Pecka, 4.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Aleksa Viši, 2.r., OŠ „Sveti Sava”, Subotica
Leon Ujvari, 6.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Roko Piuković, 2.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica

Bežični miš (Lunar):
Endre Kovács Márta, 4.r., OŠ „Hunyadi János”, Čantavir

USB (Infostud grupa):
Dunja Horvacki, 6.r., OŠ „Sveti Sava”, Subotica
Andrija Ponjavić, 4.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Melanija Pašagić, 4.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Nina Bokan, 6.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Karla Vetro, 2.r., OŠ „10. oktobar”, Subotica
Réka András Gyuricsin, 2.r., OŠ „Hunyadi János”, Čantavir
Josip Kujundžić, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Đuro Vukov, 3.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica

USB (Nordnet):
Nenad Kujundžić, 8.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Dunja Tomić, 5.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Teodora Bošnjak, 6.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Edina Kopunović, 4.r., OŠ „Hunyadi János”, Čantavir

USB (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata):
Ognjen Opalić, 4.r., OŠ „Kizur István”, Subotica
Alíz Müller, 1.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Ivett Dudás, 2.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Milica Brđanin, 2.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica

USB (Lunar):
Nemanja Vojnić, 4.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica

USB (Grad Subotica):
Franjo Rudinski, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica

Ruksak, flašica za vodu i ručnik (Ametek):
Miljana Doknić, 6.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Strahinja Vugdelija, 2.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Martin Vukov, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Iva Kujundžić, 8.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Ivona Poljaković, 4.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Mala Bosna

Puzzle od 1 000 dijelova (NIU „Hrvatska riječ”):
Višnja Kovačić, 8.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Antonija Kujundžić, 5.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Valentin Čović, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Mia Pavić, 2.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Anđela Horvacki, 4.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Jovana Zec, 3.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica

Zidni sat sa slikom Gradske kuće (NIU „Hrvatska riječ”):
Darijana Šefer, 6.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Ádám Bakos, 7.r. OŠ „Hunyadi János”, Čantavir
Andrej Stanković, 8.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Zorana Poljaković, 3.r., OŠ „Pionir”, Žednik

Memorijska kartica i držač za CD-e (Lunar):
Lana Čemerlić, 5.r., OŠ „Sveti Sava”, Subotica

Knjiga (Rotografika, NIU „Hrvatska riječ”, Mađarsko nacionalno vijeće i Grafoprodukt):
Teodora Travica, 3.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Nina Pavić, 6.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Aleksa Kresić, 3.r., OŠ „Kizur István”, Subotica
Teodora Kečenović, 7.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Alen Mujić, 5.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Natalija Nikolić, 4.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Dorotea Popović, 3.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Marko Meandžija, 4.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Pablo Golčevski, 1.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Aleksa Ćetković, 1.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Uroš Horvacki, 2.r., OŠ „Sveti Sava”, Subotica
Mihajlo Repija, 4.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Teodora Popović, 6.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Petra Vojnić Purčar, 4.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Oliver Vidić, 6.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Fatima Krasnići, 7.r., OŠ „Pionir”, Stari Žednik
Petra Prica, 4.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Staša Dakić, 6.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Anja Janković, 1.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Danijela Bajai, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Boglárka Szabó, 2.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Kitti Tóth Bagi, 5.r., OŠ „Hunyadi János”, Čantavir
Tamás Arnold, 5.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Valantin Keresztes, 5.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Lea Galambos, 5.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Melanie Buják, 5.r., OŠ „Kizur István”, Subotica
Emil Hardi, 4.r., OŠ „10. oktobar”, Subotica
Róbert Faragó, 1.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Ádám Fremond, 1.r., OŠ „Moša Pijade”, Pačir
Ivor Görög, 1.r., OŠ „Đuro Salaj”, Subotica
Olivér Gurbity, 1.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Renáta Drobina, 3.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Máté Radaković, 1.ro., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Kloé Kedves, 1.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Veronika Szakáll, 1.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Heléna Hajdú, 1.r., OŠ „Hunyadi János”, Čantavir
Regina Német, 3.r., OŠ „Hunyadi János”, Čantavir
Tamás Papp, 3.r., OŠ „10. oktobar”, Subotica
Erik Takács, 2.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Igor Kovács, 5.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Petra Pirša, 4.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Bojan Šefer, 5.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Lana Stantić, 2.r., OŠ „Vladimir Nazor”, Đurđin
Andrija Kujundžić, 2.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Petar Kujundžić, 4.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
David Stantić, 3.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Mala Bosna
Denis Kopilović, 2.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Martin Dulić, 5.r., OŠ „Vladimir Nazor”, Đurđin
Antonija Vujić, 5.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
David Tikvicki, 2.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Milan Gašpar, 2.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Mala Bosna
Lara Šegina, 5.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Sara Dulić, 5.r., OŠ „Vladimir Nazor”, Đurđin
Filip Ivković Ivandekić, 4.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Marta Vukmanov Šimokov, 4.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Marijana Skenderović, 4.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Marija Kujundžić, 3.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Lazar Matković, 3.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Diona Šefer, 3.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Dražen Dulić, 4.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica

Obiteljska ulaznica za ZOO vrt (do 5 osoba) (ZOO vrt Palić):
Višnja Vilov, 6.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Lara Szekeres, 4.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Vasilije Bubnjević, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Edmond Bata, 5.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Lenka Ivošević, 3.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Luka Ekhard, 2.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Léna Stipić, 2.r., OŠ „10. oktobar”, Subotica
Vanda Matatić, 4.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Julijana Matović, 5.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Sara Krcelić, 4.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica

Majice sa znakom kviza (Gradska knjižnica Subotica):
Veljko Vuković, 8.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Dunja Pašić, 8.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Katarina Šegina, 8.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Tímea Urfi, 7.r., OŠ „Đuro Salaj”, Subotica
Matej Huska, 1.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Lucija Berta, 3.r., OŠ „10. oktobar”, Subotica
Staša Svilar, 5.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Zsuzsanna Perna, 3.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Teofil Radák, 4.r., OŠ „Hunyadi János”, Čantavir
Lazar Predojević, 1.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica

Šalice sa znakom kviza (Gradska knjižnica Subotica):
Strahinja Kečenović, 2.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Ružica Dulić, 8.r., OŠ „Vladimir Nazor”, Đurđin
Jovana Gulić, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Evelin Árokszállási, 6.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Dejan Radaković, 8.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Fanni Gyólai, 1.r., OŠ „Hunyadi János”, Čantavir
Teodor Blažić, 3.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Tomislav Mačković, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Leonid Stefanović, 3.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Karlo Kujundžić, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica

Vaučer u vrijednosti od 500 dinara (Kockica):
Petra Palásti, 8.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Lilla Polyák, 7.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Ana Davčik, 7.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Lana Zinaić, 1.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Anđela Štefković, 5.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Andrija Mandić, 8.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Nađa Bedeković, 2.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Hana Sič, 5.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Relja Dulić, 3.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Zsanett Romoda, 7.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica

Ulaznice za kino (Eurocinema kino):
Lucija Bošnjak, 4.r., OŠ „Sonja Marinković”, Subotica
Dóra Miklós, 2.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Maja Tubić, 4.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Maja Pejnović, 3.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Helena Kulašić, 5.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Slaven Jozić, 5.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Vasilije Vukov, 4.r., OŠ „Sveti Sava”, Subotica
Luka Prćić, 6.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Danica Ivković, 2.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Miljan Tikvicki, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik

Ulaznice za Dječje kazalište (Dječje kazalište Subotica):
Andrea Stojanović, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Szófia Márton 2.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Aleksa Lugonja, 2.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Lea Nyers Bakó, 7.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Nemanja Arbutina, 3.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Maja Goločorbin, 6.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Jovana Tapai, 6.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Illés Halasi, 2.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Ana Vuković, 7.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Dunja Milković, 4.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Teodora Ćojder, 4.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Lea Molnár, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Oskar Đuraković, 2.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Noémi Vásárhelyi, 8.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Gergő Tímár, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Lara Fleischman, 6.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Julija Bogovac, 6.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Mateja Volodar, 1.r., OŠ „Kizur István”, Subotica
Kosta Baćović, 5.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Vukašin Jovanović, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica

Dnevne ulaznice za bazen „Prozivka” (JKP Stadion):
Ivona Stantić, 7.r., OŠ „Matko Vuković ”, Subotica
Marija Rokvić, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Katalin Vituška, 7.r., OŠ „Hunyadi János”, Čantavir
Filip Vojnak, 1.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Tea Ujvari, 4.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Jovana Dakić, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Miljana Prčić, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Miljana Antal, 5.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Emilija Tubić, 6.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Jovana Rajak, 4.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik

Poklon paket (Norma group):
Strahinja Kovačević, 2.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Petra Lukić, 2.r., OŠ „Kizur István”, Subotica
Davor Dulić, 4.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Dániel Szerencse, 3.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Višnja Borojević, 3.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Sanja Katana, 2.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Dunja Nađ, 1.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Anđela Žubrinić, 3.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Alex Knézi, 5.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Kalina Đoković, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Milica Lisica, 6.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Kira Kovács, 6.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Andrija Matković, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Leon Márton, 6.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Minea Matković, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Martin Tumbas, 5.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Sofija Preradović, 3.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Iva Francišković, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica

Sadnice javora (Ekološka udruga O2):
Miloš Vidović, 8.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Uroš Pjanić, 4.r., OŠ „Sveti Sava”, Subotica
Oliver Lenđel, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Adrijana Ivković Ivandekić, 5.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Matija Matković, 5.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Dániel Szabados, 4.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Éva Hardi, 2.r., OŠ „10. oktobar”, Subotica
Jelena Rajak, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Ines Vojnić, 5.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Marija Bajović, 5.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Martina Dulić, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Nikolina Đukić, 3.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Nemanja Rapić, 4.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Lazar Lukić, 3.r., OŠ „Vuk Karadžić”, Bajmok
Dušana Crnić, 8.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Egon Totok, 5.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Šimun Kujundžić, 4.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Marija Magdalena Huska, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Mladen Rapić, 3.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Anabela Stantić, 5.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Radoman Kijanović, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Jakov Kujundžić, 6.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Luka Kozma, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Olivér Márton, 8. r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Jakov Vukov, 3.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Virág Csiszár, 8.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Erik Márton, 2.r., OŠ „Majšanski put”, Subotica
Lea Nađ, 7.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Barbara Piuković, 8.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Una Momić, 5.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Dušan i Bogdan Skala, 5.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Dušan Vukša, 4.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Filip Čepela, 7.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Petra Ivković Ivandekić, 5.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Kinga Mányi, 2.r., OŠ „Miroslav Antić”, Palić
Lav Kovačić, 1.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Gojko Stevanić, 4.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Teodora Vujković, 3.r., OŠ „Matija Gubec”, Tavankut
Milijana Jokić, 6.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Marijana Rukavina, 6.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Mila Šašić, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Anđela Nikolić, 7.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Milana Zdravković, 4.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Miloš Hrkalović, 7.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Daniel Halas, 2.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Petra Vojnić Tunić, 7.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica
Pavao Huska, 4.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Vladimir Vasić, 2.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Uroš Perić, 1.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Lucija Horvacki, 8.r., OŠ „Matko Vuković”, Subotica

Poklon paket (Grad Subotica):
Richárd Perna, 6.r., OŠ „Jovan Mikić”, Subotica
Petar Dulić, 6.r., OŠ „Vladimir Nazor”, Đurđin
Petra Vukadinović, 4.r., OŠ „Ivan Goran Kovačić”, Subotica
Marija Damjanović Čokić, 6.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Nóra Szalma, 7.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Dušan Trbulin, 7.r., OŠ „Bosa Milićević”, Novi Žednik
Helena Nikolić, 2.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica
Darija Vidaković, 7.r., OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Subotica
Mila Rukavina, 6.r., OŠ „Ivan Milutinović”, Subotica
Davor Kopilović, 2.r., OŠ „Széchenyi István”, Subotica



KOMENTARI

  1. neko iz mase kaže:

    Sve super, samo niste saopštili kada i gde mogu da se preuzmu nagrade…

OSTAVITE KOMENTAR