Ilanković: Da li Subotica i dalje živi od granice?

22.06.2026. mozakss
Buvljak je uglavnom bio mesto gde odes da vidis i da te vide.pogledas ponudu,nesto od te starezi mozda i nadjes zanimljivo pa kupis,malo se cenkas,dok setas i obilazis tezge,zastanes popricas sa komsijom,kolegom,drugarom,nekad s nogu popijes pivce ili sednes za sto ispred mijane ili prodavnice i trgnes s nogu ladno.. Vremena…

O štetnosti ljubakanja i flirta

21.06.2026. Stormwatch
Na ovu temu izrazio bi se onako kako se izrazio moj Tetak u prepunoj basti bjelovarske poslasticarnice 2003. Uz Banana Split, dve kremshnite, 5 Koka-Kola, jednu kafu sa mlekom i Latte Macchiatom filozofirali smo o videorekorderima, to jest o tome kako par videorekordera koje je on jos pocetkom osamdesetih doneo…