Kuda u Noći muzeja

Istorijski arhiv u vestibilu Gradske kuće izlaže, za one koji pamte “Foto novine” na ogradi restorana Borac na korzou – da se podsete, a za one koji su mlađi da vide sačuvane fotografije koje su nekada isticane u izlogu, kao vid informisanja. Za ovu priliku, biće to izbor slika sa starih sportskih borilišta u Subotici, na kojima se vide neki slavni ali i neki zaboravljeni asovi našeg grada.

Biće ovo prilika da se pogledaju i neki predmeti, dokumenti i trofeji iz bogate riznice 70 generacija Spartakovaca. 

istorijski arhiv izlozba 1 istorijski arhiv izlozba 2

Pored ove izložbe Istorijskog arhiva, u gradu će u subotnjoj noći biti otvoreno još 24 mesta, nek po prvi put :

 

GRADSKI MUZEJ SUBOTICA

17.00–01.00

Igraonice za decu traju od 17.00 do 24.00

– U ogledalu vremena–srpsko građansko društvo na razmeđi vekova kroz Zbirku dr Jovana Milekića

– Zbirka stakla Muzeja Slavonije: 19. i 20. vek

– Izložba „Priroda i sececija“

– Galerija mađarske likovne umetnosti u Vojvodini (1830–1930)

Gradska suvenirnica (Gradska kuća)   – Linija–između arhitekure i mode

MODERNA GALERIJA „LIKOVNI SUSRET“ SUBOTICA

Park F. Rajhla 5 

17.00–01.00

22.00 Otvaranje izložbe Strip u Subotici: izložba stripa savremenih subotičkih autora

– 100 godina–100 lutaka: izložba pozorišnih lutaka iz R. Mađarske (22. Međunarodni festival pozorišta za decu Subotica)

– Radionica stripa za posetioice

– 22.30 Koncert

GALERIJA „DR VINKO PERČIĆ“

Maksima Gorkog 22

17.00–01.00

Multimedijalna izložba Maje Rakočević Cvijanov:

Authentic – retrospekcija radova od 2000. do 2015. godine

GRADSKA BIBLIOTEKA

Cara Dušana 2

17.00–01.00

Noć muzeja u godini jubileja: 125. godina postojanja Gradske biblioteke Subotica

– Čitaonica Naučnog odeljenja, kataloška soba, hol i Mala galerija: interaktivna izložba posvećena istorijatu Biblioteke

– Dvorište biblioteke: Koncert evergrin muzike, Gordan Papić i prijatelji i izložba lampi Jugoslava Sivića Ćuge i skulptura Arpada Slančika

– Dečje odeljenje: 17.00–21.00 čitanje bajki

– Američki kutak: izložba radova Branka Prčića i izložba fotografija Lasla Tota

 

ISTORIJSKI ARHIV SUBOTICA

Vestibil Gradske kuće 18.00–01.00

70 godina Sportskog društva Spartak, izložba starih fotografija iz fonda Istorijskog arhiva Subotice i sportskih relikvija sportista i klubova

 

POZORIŠTE „DEŽE KOSTOLANJI“

Trg Žrtava Fašizma 5

18.00–24.00

Open Theatre Night

18.00–20.00 Prijemni čas, druženje i razgovor sa glumcima uz koncert formacije OffGround

 

20.00–22.00 Iza kulisa, šetnja u pozorištu

DEČJE POZORIŠTE SUBOTICA

Park Ferenca Rajhla 12a

17.00

Voleo bih da mi se rađa dete, predstava na srpskom jeziku u izvođenju dramske grupe „MI” Tehničke škole „Ivan Sarić” Subotica

 

ART BIOSKOP „LIFKA“

Trg Žrtava Fašizma 5

17.00–01.00

– 18.00 Slikarski performans Miloš Bibić & Medijala

– 19.00 Izložba fotografija Đule Bezega „Bez ičeg suvišnog“

– 20.00 Izložba lampi Jugoslava Sivića „Umetnost preoblikovanja metala“

– 22.00 Koncert muzičkog dua „Dharma“

– 23.00 Koncert grupe „Neuroleptic Trio“

Omaž Robinu Vilijamsu (1951–2014)

– 18.00 Peč Adams

– 20.00 Društvo mrtvih pesnika

– 22.00 Dobri Vil Hanting

 

FONDACIJA „DANILO KIŠ“

Park Ferenca Rajhla 12a

19.00–01.00

Izložba „Noć u gradu“, ambijentalna postavka likovnih autora iz Subotice

 

ARTPORTA (GALERIJA „POD TORNJEM“)

Trg Slobode 1

18.00–24.00

18.00 „Jazzmob“ na Trgu Slobode kod Plave fontane

18.15 Svečano otvaranje ArtPort-a izložbom „Novi likovni početak pod tornjem“

19.00–24.00 Noćni razgovor sa umetnicima

OTVORENI UNIVERZITET SUBOTICA

Trg cara Jovana Nenada 15

18.00–24.00

Izložba fotografija „Deca su ukras sveta“, autor: Minja Subota

– Retrospektiva dečije emisije „Muzički tobogan“, Galerija Otvorenog univerziteta

 

 

ŠKOLA „DE MEDIČI“

Dimitrija Tucovića 6

17.00–24.00

Godišnja izložba polaznika škole za likovnu i vizuelnu komunikaciju „De Medici“, Subotica

SKC „SVETI SAVA“

Trg Republike 16

19.00–24.00 Samostalna izložba Vlade Njaradija „Zapisi sa Meteora“

MAĐARSKI FOLKLORNI CENTAR U VOJVODINI

Doža Đerđa 17

 

17.00–24.00

Konkursna izložba narodnog tkanja

„IV. Lánchenger”

– Prezentacija izložbe na srpskom i mađarskom jeziku i prikaz rada u radionicama (za tkanje i grnčarstvo)

– projekcija filma o delatnosti organizacije

KUD „BUNJEVKA“

Miloša Obilića 6

17.00–01.00

Otvorena vrata Bunjevke

– stalna muzejska postavka „Divojački Štafir“

– „Savremena tradicija“, izložba slika i nakita od slame ANUBuSu

– izložba slika na otvorenom „Ekspresije“

OKUD “MLADOST”

Harambašićeva 4

17.00–01.00

– Izložba originalnih narodnih nošnji i etno predmeta iz Srbije i regiona.

– Fotografije sa nastupa u Subotici i turneja u zemlji i svetu.

– Koncert folklornog ansambla

UDRUŽENJE LUSA

Save Šumanovića 2

17.00–24.00

– 17.00: „Simboli Subotice i Palića“, otvaranje izložbe radova u tehnici slame

 

KAFE „GRUNF“

Nušićeva 1

16.00–02.00

Izložba instalacije „Luminosity“; autor: Sanja Stojilković

– Nastup grupe Hton: promocija singla “Србија / Časovničarstvo Pt.4”

„FLAIR“ COCTAIL BAR

Vatroslava Lisinskog 1A

21.00–03.00

Senke, izložba fotografija Bojane Jurić

FREE TIME RAIL

Hol Nove Opštine (Trg Lazara Nešića 1)

17.00–01.00

Izložba železničkih maketa

AIKIDO KLUB „JOVAN MIKIĆ SPARTAK”, SUBOTICA

Otvoreni Univerzitet (hol br. 2, drugi ulaz)

Trg Cara Jovana Nenada 15

 

Promocija japanske kulture i aikidoa

– Prezentacija Aikidoa kao japanske borilačke veštine

– Projekcija kratkih dokumentarnih filmova vezanih za Aikido

– Kuvanje i degustacija zelenog čaja

– Dečiji kutak: radionica crtanja i pravljenja origamija

– Izložba Bonsai drveća

NATURA STIL

Trg Cara Jovana Nenada 11

18.00–24.00

18.00–24.00 Razgledanje suvenira i rukotvorina

21.00–22.00 Književno-muzičko veče

Učestvuju: Dragica Minjević Medaković, pisac i pesnik,

Dijana Uherek Stevanović, pesnik i predsednik Udruženja balkanskih umetnika i

Antal Brašnjo, violista.

ROTOGRAFIKA

Segedinski put 72

17.00–24.00

Obilazak muzeja i Dan otvorenih vrata štamparije Rotografika

KLEIN HOUSE

Štrosmajerova 9

10.00 – 24.00

– Art market sa preko 15 izlagača kreativnog stvaralaštva, rukotvorina i nakita,
i zatvaranje grupne izložbe umetnika uključenih u projekat CtrlV pod nazivom "Subotica – Grad kupatila".

– Projekcija video materijala iz Dinovizija arhive i celodnevna prezentacija  izdanja izdavačke kuće B92 pod nazivom Belgrade CoffeeShop, kompilacijama domaće savremene muzičke produkcije

KANCELARIJA ZA MLADE SUBOTICA I KAFE DOT SUBOTICA

Age Mamužića 2

18:00 – 01:00

18:00h –  22:00

Playlista subotičkih bendova koji će nastupiti u pratećem programu festivala Omladina (Pionir 10, Nebo je Crveno, Ana never, Nafta, D zoo, All the arms we need, Omladinac 11, Mršavi pas, Wooden ambulance i drugi)

20:00 – 01:00

Projekcija starih fotografija sa festivala Omladina 70ih i 80ih

18:00 – 01:00

Promotivni štand festivala Omladina 2015

22:00h – 01:00

Nastup uživo

JazzVa i prijatelji (JazzVa & friends), Soti Boglarka-vokal, Stojan Grubić-tenor sax, Denis Niķičić-gitara, Nevena Pejčić-klavir, Mark Rekecki-bass i Akos Dienes- bubnjevi

18:00 – 21:00

Dečiji kutak: crtanje kredom po ulici, igranje lastiša, i dr.

noc_muzeja



KOMENTARI

OSTAVITE KOMENTAR