Laka pobeda Spartaka u „Slanoj bari”

Odbojkašice NIS Spartaka opravdale su ulogu favorita na gostovanju Varadinkama, mada je malo nedostajalo da domaće otkinu set trenutno drugoplasiranoj ekipi u ligi.

Cvetićanin, Helić i Matić bile su veoma raspoložene u prva dva seta i najzaslužnije su za lagano i ubedljivo vođstvo, a kod Varadinki nije bilo raspoložene igračice. Servirale su gošće veoma dobro i nisu dozvolile domaćinu da se razmaše.

Ipak, opuštanje u trećem periodu umalo nije koštalo golubice gubitka seta. Od 7:10, na servise Maje Malčić, domaće su preokrenule serijom 10:0, a nisu pomogli ni tajm-auti ni izmene gostujućeg trenera Petkovića.

Tek, kada su svi videli da će meč otići u četvrti set, Sofija Medić je sjajnom serijom servisa pokrenula svoje drugarice i dovela ih do izjednačenja (od 16:22 do 22:22).

U poslednja dva poena (pri rezultatu 23:23) zasijala je ponovo Aleksandra Cvetićanin i sa dva silovita smeča zaključila meč.