„Petarda“ Spartaka za poluvreme

Spartak  je posle eliminacije u polufinalu Kupa od Partizana, bes iskalio na ekipi Metalca. Krajnji rezultat 5:1 dovoljno govori o dešavanjima na terenu.

Mladi napadač Stefan Ilić, zlatni „orlić“ sa Novog Zelanda, postigao je tri gola za manje od 20 minuta i u najvećoj meri rešio pitanje pobednika utakmice Spartak – Metalac.

spartak-subotica

Uz njega, strelci za ekipu ruskog trenera Andreja Černišova bili su i Vladimir Torbica iz penala i Ivanović. „Plavi golubovi“ su sve pogotke postigli od 21. do 40. minuta i u tako kratkom periodu deklasirali goste iz Milanovca.

Takvom rafalu Subotičana prethodio je gol gostiju, koji su poveli u 15. minutu, udarcem Valberta Kaiseda. Međutim, to je bio samo uvod u teško predveče njegovog tima…

Spartak – Metalac 5:1 (5:1)
/Ilić 21′, 27′, 40′, Torbica 33′, Farkaš 38′ – Kaisedo 15’/

Plej-aut: Novi Pazar 22, Mladost 20, Rad 19, Metalac 19, Spartak 19, Javor 18, OFK 15, Jagodina 13.