Sjajni Barna podelio prvo mesto sa Dreselom!

Andrej Barna, reprezentativac Srbije, ostvario je odličan rezultat u izuzetno jakoj konkurenciji na mitingu u San Antoniju.

Subotičanin, koji je na postdiplomskim studijama u Sjedinjenim Državama, osvojio je prvo mesto u finalu trke na 100 slobodno. Štopericu je zaustavio na 49,13, a identičan rezultat je ostvario olimpijski šampion i najbolji plivač današnjice Kaleb Dresel.

Andrej je okrenuo kao prvi na 50 metara sa 23,37. Dresel je kasnio 19 stotinki. Ipak u samom finišu Amerikanac je pojačao tempo i uspeo da dodirne zid u istom trenutku kada i Barna. Treći je bio Rajan Held, koji je za pobednicima kasnio sedam stotinki.

Barna, koji pliva za klub Kardinalsi, oprobao se i na upola kraćoj deonici. Domogao se B finala u kojem je slavio sa 22,49 i osvojio deveto mesto u ukupnom plasmanu. Pobedio je Majkl Endrju, koji je u A finalu štopericu zaustavio na 21,73.

Barna je još jednom potvrdio da će Srbija u njemu na 100 slobodno imati aduta u borbu za odličje na najvećim takmičenjima. Na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojio je deveto mesto, nedostajalo mu je 12 stotinki da uđe u finale. Državni je rekorder u ovoj disciplini sa 47,94 i jedini je Srbin, koji je u istoriji išao ispod 48 sekundi.