Spartak u gredu, Partizan u mrežu

Rodi me majko srećnog pa me ostavi na đubretu. Šta reći kada si bolji, tri puta pogodiš okvir gola i još toliko dobrih prilika propustiš a izgubiš utakmicu.

Tim Spartaka u tradicionalnim naranžastim dresovima bio je bolji rival. Crno beli su poveli u 29. minutu iz zasluženo dosuđenog penala ali već u sledećem minutu Mirić sjajno penetrira po desnoj strani, nalazi u sredini Torbicu koji šutira, lopta pogađa prečku i silazi milimetar ispred crte. Sledeću šansu koristi Partizan i Vukić podiže na 2 : 0 a u uzvratnom napadu narandžasti Novaković pogađa prečku broj 2.

U drugom delu igre Partizan nije dolazio do prave šanse. S druge strane Puškarić – puška ubojita, sa 25 metara pogađa raklje – beng!

Bilo je tu još lepih momenata, recimo slalom Čovića između 4 Partizanova igrača – Stojković brani. Noske je takođe u 83. minutu bio jako blizu gola kao i Mirić potom ali fortuna je večeras crno bela.

Partizan – Spartak 2 : 0

Stadion JNA Gledalaca: 3.000.

PARTIZAN: Stojković, Aksentijević, Rnić, Ivanov, Volkov (66. Stanković), Smiljanić, Ilić, Vukić, Tomić (56. Babović), L. Marković, Šćepović (77. S. Marković).

SPARTAK ZV: Aleksić, Simović, Milanković, Bratić, Torbica, Čović, Despotović (61. Nosković), Novaković, Antonić (86. Đurđević), Puškarić, Mirić.