Sem snega i zaleđenih mašina ništa se posebno ne može videti na Y kraku. Kao i na mnogim drugim gradilištima čeka se otopljenje koje će zasigurno sa sobom doneti i veliku količinu blata.
I dok mašine miruju, a čuvari se greju, za stolom se odlučuje, pa je tako jedini nedovršeni deo severnog kraka Koridora 10 u žiži javnosti, posebno ove naše lokalne. Za sada najave su takve da će radovi krenuti čim pre, ali da će akcenat biti stavljen na deonicu od Somborskog puta do autoputa sa uključenjem. S obzirom da je deonica od Somborskog puta do Žedničkog okončana ostaje da se reši trasa koja prelazi preko pruge za Beograd i Čantavirskog puta.
Sa druge strane, izgradnja pomenute deonice ne znači i prestanak radova na ostatku Y kraka. Ono što je sigurno je to da će potez od Kelebije do Somborskog puta dobiti asfalt nekoliko meseci nakon otvaranja prve deonice.
Na putu za Tavankut…
Djomla,mrzim kad se moja predvidjanja pokazu tacnim 🙁
Prva faza ce biti uskoro gotova ako posluzi vreme , zove se ” topljenje snega”!
…sastanak bez dnevnog reda.
Sta je oznaceno crvenom, plavom i zutom bojom?
Žuto je Y.
Crvenom je označena deonica od Somborskog puta do autoputa, koja će prva bit otvorena.
Plavo je južni deo autoputa.
Hvala
kako ce biti resen prelaz preko zednickog puta? most? ili semafor? 🙂
tamo jos nista nije radjeno koliko znam…
Ako dobro znam, raskrsnica u nivou.
Nije ništa rađeno…
Koliko sa ja nacuo bice kruzni tok isto kao i na somborskom.
Subotica nema adekvatno juzno ukljucenje na auto put. Svi oni pruzni prelazi i lakat krivine plus uski kolovoz, jezivo. A ne kapiram zbog cega na Palicu put od 4 trake nije nastavljen jos kilometar, do samog auto puta. A tamo ni trotoar nema. Obilaznica ce biti ok, ako se skorije odradi.
ja lupio za semafor kad ono stvarno??? to je neka sala da ce biti raskrsnica u nivou???
za somborski nesmem ni da pitam…
Petlja “Subotica Zapad”
Nije sala…
Sad bez šale i cinizma.Pogledajte ove planove,poslednji najsvežiji dostupni.Na veliku žalost ako usvoje ove planove to je znak da se ne planira dugoročno.Na somborskom putu MORALA bi biti petlja u obliku deteline jer u doglednoj budućnosti i somborski put će dobiti još jednu kolovoznu traku a verovatno i Y krak.Na žedničkoj petlji takđe detelina je jedino razumno rešenje.Ove petlje potpuno ne funkcionalne.
Mađari,sa druge strane,čekaju već godinama da naši završe Y krak do novog GP Kelebija i da se spoje putevi M53 od Tompe i Y krak.Ko često ide put tompe zna da do Tompe ide starim putem koji je očajan i koji se spaja na novu obilaznicu Tompa(M53).
Izvor slika http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=1787
@ nasao sam detalje planova