25. Uskršnji miting u Novom Sadu u znaku Spartaka

U organizaciji plivačkog kluba Vojvodina, ovog vikenda, u subotu 20.aprila održan je tradicionalni, 25. Uskršnji međunarodni plivački miting, na bazenu Slana Bara u Novom Sadu.

Na mitingu, u izuzetno jakoj konkurenciji, nastupilo je 338 takmičara, iz 18 plivačkih klubova iz Srbije i Slovenije, dok je ekipa Spartaka nastupila sa 39 plivača i plivačica.

Mladi talenti Spartaka su ostvarili izvanredne rezultate osvojivši 28 medalja u individualnoj konkurenciji i 2 medalje u konkurenciji štafeta i tako zauzeli prvo mesto u ekipnom plasmanu.

Za najbolje takmičare u svojim uzrasnim kategorijama proglašeni su Sara Stipić i Darko Rakić, dok je Nikolas Martin pobednik memorjalne trke u disciplini 100 m delfin.

Osvajači medalja u individualnoj konkurenciji:

Darko Rakić, zlatna medalja na 100m leđno i 200m mešovito i srebrna medalja na 100m kraul,

Oleg Baćović, zlatna medalja na 100m prsno,

Nikolas Martin, zlatna medalja na 100m delfin i srebrna medalja na 200m mešovito,

Sara Stipić ,zlatna medalja na 100m kraul, 100m leđno i 200m mešovito,

Luca Helena Kovač, zlatna medalja na 100m kraul, srebrna medalja na 200m mešovito i bronzana medalja na 100m delfin,

Jelena Zelić, zlatna medalja na 50m leđno, srebrna medalja na 50m kraul, 50m delfin i 100m mešovito,

Anđelija Dragaš, zlatna medalja na 100m delfin i bronzana medalja na 100m prsno,

Filip Horvat, srebrna medalja na 50m prsno,

Vojin Vuković, srebrna medalja na 50m delfin,

Sara Bojanić, srebrna medalja na 50m leđno,

Mia Mihajlović, srebrna medalja na 100m prsno,

Vukašin Agović, bronzana medalja na 50m kraul i 50m leđno,

Svetozar Nišević, bronzana medalja na 100m leđno,

Andrej Molnar Međeri, bronzana medalja na 50m prsno,

Luka Babijanović ,bronzana medalja na 100m mešovito i

Helena Rudinski, bronzana medalja na 50m prsno.

Osvajači medalja u konkurenciji štafeta, 8 x 50 kraul/mešano (4 dečaka i 4 devojčice):

Prva štafeta Spartaka, osvojila je zlatnu medalju, u sastavu: Vukašin Agović, Filip Horvat, Jelena Zelić, Lorena Šimić, Oleg Baćović, Darko Rakić, Luca Helena Kovač i Sara Stipić.

Druga štafeta Spartaka, osvojila je bronzanu medalju, u sastavu: Andrej Molnar Međeri, Veljko Ivković, Sara Bojanić, Sara Belenzada, Svetozar Nišević, Nikolas Martin, Nađa Bedeković i Mihajlović Olja.

Treneri na ovom takmičenju: Milan Jovanović, Vladan Konjević i Mark Kinanga.



KOMENTARI

OSTAVITE KOMENTAR

4 + 2 =

IMPORTANT! To be able to proceed, you need to solve the following simple math (so we know that you are a human) :-)

What is 2 + 6 ?
Please leave these two fields as-is: