25. Uskršnji miting u Novom Sadu u znaku Spartaka

U organizaciji plivačkog kluba Vojvodina, ovog vikenda, u subotu 20.aprila održan je tradicionalni, 25. Uskršnji međunarodni plivački miting, na bazenu Slana Bara u Novom Sadu.

Na mitingu, u izuzetno jakoj konkurenciji, nastupilo je 338 takmičara, iz 18 plivačkih klubova iz Srbije i Slovenije, dok je ekipa Spartaka nastupila sa 39 plivača i plivačica.

Mladi talenti Spartaka su ostvarili izvanredne rezultate osvojivši 28 medalja u individualnoj konkurenciji i 2 medalje u konkurenciji štafeta i tako zauzeli prvo mesto u ekipnom plasmanu.

Za najbolje takmičare u svojim uzrasnim kategorijama proglašeni su Sara Stipić i Darko Rakić, dok je Nikolas Martin pobednik memorjalne trke u disciplini 100 m delfin.

Osvajači medalja u individualnoj konkurenciji:

Darko Rakić, zlatna medalja na 100m leđno i 200m mešovito i srebrna medalja na 100m kraul,

Oleg Baćović, zlatna medalja na 100m prsno,

Nikolas Martin, zlatna medalja na 100m delfin i srebrna medalja na 200m mešovito,

Sara Stipić ,zlatna medalja na 100m kraul, 100m leđno i 200m mešovito,

Luca Helena Kovač, zlatna medalja na 100m kraul, srebrna medalja na 200m mešovito i bronzana medalja na 100m delfin,

Jelena Zelić, zlatna medalja na 50m leđno, srebrna medalja na 50m kraul, 50m delfin i 100m mešovito,

Anđelija Dragaš, zlatna medalja na 100m delfin i bronzana medalja na 100m prsno,

Luka Babijanović ,bronzana medalja na 100m mešovito i

Helena Rudinski, bronzana medalja na 50m prsno.

Osvajači medalja u konkurenciji štafeta, 8 x 50 kraul/mešano (4 dečaka i 4 devojčice):

Prva štafeta Spartaka, osvojila je zlatnu medalju, u sastavu: Vukašin Agović, Filip Horvat, Jelena Zelić, Lorena Šimić, Oleg Baćović, Darko Rakić, Luca Helena Kovač i Sara Stipić.

Druga štafeta Spartaka, osvojila je bronzanu medalju, u sastavu: Andrej Molnar Međeri, Veljko Ivković, Sara Bojanić, Sara Belenzada, Svetozar Nišević, Nikolas Martin, Nađa Bedeković i Mihajlović Olja.

Treneri na ovom takmičenju: Milan Jovanović, Vladan Konjević i Mark Kinanga.