Kabasele za pobedu Belgije

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije porazom je startovala na turniru “Stevan Ćele Vilotić”. “Orlići” su poraženi od vršnjaka iz Belgije sa 2:0. Golove za Belgijance postigao je Kabasele u 3. i 79. minutu utakmice.

Belgija je povela već u trećem minutu, posle slobodnog udarca najbolje je reagovao Kabasele, prihvatio je odbijenu loptu, šutirao snažno, a lopta je završila iza leđa golmana Rajkovića.

Preuzeli su tada “orlići” inicijativu, Đorđevićev šut golman Roef je zaustavio ispred gol-linije, Čavrić je potom izdržao duel protiv skoro kompletne odbrane Belgije, a onda uspeo da uputi udarac – kojim je pogodio stativu.

Okvir gola spasao je Belgijance i u 57. minutu, kada ga je pogodio Stojanović,u šansama su bili Veljković i Savićević, ali je sve rešeno u 79. minutu onako kako su gosti planirali. Tada je Trosard pobegao po desnoj strani, uposlio hitronogog Kabaselea koji je po drugi put matirao Rajkovića i postavlio konačan rezultat.