Одлуком Скупштине града Суботица о рационализацији месних заједница, грађани су ускраћени за нормално функционисање истих. Проблеми које грађани имају сада могу пријављивати само одређеног дана у прецизно одређено време. У међувремену, ако им искрсне било какав проблем у свакодневном функционисању, мораће да се стрпе. Никоме није јасно како је могуће да у појединим месним заједницама нови службеници раде два дана недељно по осам часова, а у другим два дана по четири часа.

Парадоксално је што је четворочасовно радно време предвићено за месне заједнице са далеко тежом ситуацијом у погледу изграђености инфраструктуре и других горућих проблема . Уместо секретара сада је уведен појам администратор, који у току недеље обилази по три месне заједнице. Администратори су неупућени, не познају стање на терену и једино могу да убележе притужбе грађана,а потом да се са тим проблемом консултују са Председником савета месне заједнице, намештеником владајуће полтичке структуре.Иако је постављен од владајуће странке, ни сам председник савета МЗ нема ауторитет да испослује решење проблема, већ прибегава такозваним пиштаљкама на градским интернет порталима како би локална градска власт због притиска јавности обратила пажњу на дати проблем. Председник Савета МЗ, а још мање администратор или грађани, немају никакв утицај на одлуке о извођењу радова у сопственој месној заједници. Сви радови који се у граду изводе по месним заједницама изводе се по веома проблематичним критеријумима. Крпљење и асфалтирање улица врши се мимо усвојених приоритета, а преко потребан градски водовод у већини месних заједница остаје само пуста жеља.Ово је очигледан пример накарадне напредњачке демократије.
Недавно су Суботичани доживели скандал да им се онемогући учешће у јавној расправи о Урбанистчким плановима кључним за живот у Суботици. Локална власт је, додуше омогућила јавни увид у градској кући, у тишини, готово у тајности, вероватно очекујући да се нико и не појави. Мишљење грађана уосталом није ни најмање занимало скупштинску већину, која по аутоматизму усваја све одлуке које им челници СНС-а наметну.
Исти безобразлук је ове недеље поновљен и са Нацртом плана за управљање отпадом у Суботици за период од 2018-2028.
Удружења ,,Терас,, и ,, Цекор,, одржала су округли сто са циљем презентације нацрта овог плана, а на који су дошли и представници власти. Пуно критика је било од стране присутних од осврта на претходни план и оцену његове успешности до предвиђене цене трошкова по домаћинству од 67,2 евра за коју није приложена анализа цене.
Градска власт по својој бахатој пракси није узела у обзир ни мишљење стручне јавности, цивилног сектора нити грађана на чији живот и будућност се ове одлуке доносе. Једноставно речено, напредна напредњачка власт је укинула сваки демократски вид одлучивања, струку па и здрав разум, укинула је очигледно и саме месне заједнице.
Из свих активности локалне градске власти можемо са правом рећи да су донешени нацрти и планови напредњачки а не суботички јер се нису руководили интересима грађана и нису их проверили и одобрили грађани Суботице и струка.
Двери Суботице оштро осуђују напредно укидање месних заједница, које је започето укидањем жиро рачуна а финализовано свођењем месне заједнице на простор за поделу народне кухиње. Бахатим властодршцима преостаје само још да укину и грађане Суботице, па да своје напредњачке планове доносе само за своје чланове.
Српски покрет Двери
Градски одбор Суботица.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Ne bih da puno pričam, ali mi u tavankutu imamo čovika radi ku berber i zapovida po selu kad ga štogod pitamo samo viče biće pa biće a pripovida se da je uzo i opravijo privatan ribnjak na dolu prema gornjim tavankuutu.
da se ne lazemo mz vec davno ne postoji, jedino su bili zaposleni, koje smo placali, sada su sns dodali svoje pa ce trosak na racun gradjana biti jos veci.
ako su dveri tako brizni prema gradjanima, sto ne pokrenu neku akciju protiv ovog stanja u drzavi. ovo prepucavanje na nekim lokalnim medijskim stranicama, sigurno nece resiti problem.
g đo ili g đice Rax zašto se po svaku cenu mešate u poltiku? Baš ovakvi komentari pokazuju kolika je politička pismenost naših građana. Nije ni čudo što nas onda jašu ovi. Smem se kladiti da kad dođu izbori, Vi nećete da izađete na biralište. I mislite da ste ih sve prešli (ko papir dupe).
gospodine karlo, a zasto mislite da ste vi kompetetniji da se mesate ili da meni dajete savete ili sta vec u vezi politike. da li ja izlazimi vi svakako ne mozete da znate, ali opet da se ne lazemo i nemamo bas neki izbor kada izadjemo. koju to politicku pismenost gradjana treba da imamo. poslednjih 10-godina sam pokusala da trazim pomoc od mz u vezi nekih komunalnih pitanja, vec prilikom prve molbe mi je receno, da cak ni za sijalicu ne dobiju pare. pitam se sto placamo mz, ako nemaju nikakvog uticaja, treba ukinuti i sacekati bolja vremena. ovo se naravno ne dogadja, jer gde bi sve ove iznizane politicke partije, udomile svoje poslusne clanove. dveri svakako necu nikada podrzati, jer sam suboticanka, koja je navikla da zivi u etnickoj raznolikosti, a pri tome bila u ubedjenju da je to bogatstvo, a nedostatak jedne sredine. dveri su srpska stranka sa vrlo izrazenim nacionalnim identitetom i ne vidim ih u bilo kojoj funkciji za sada u subotici. cesto objavljuju, bas to sto bi vecina postenih suboticana volela i da cuje, ali ja smatram da je to samo mala igra za bas politicki neupucene.
gosp. karlo ne morate me oslovljavati sa tako velikim postovanjem, ako na kraju vaseg komentara govorite od dupetu i papiru.
ja ocekujem da mi vi objasnite, zasto sam ja politicki nepismena ili sl. i zbog cega ja svoje misljenje ne mogu da iznesem na ovoj stranici, koja je otvorena svim gradjanima, koji se pridrzavaju „lepog ponasanja“.
pa gospođo tu i leži problem koji niste uočili pare se odvajaju za mesne zajednice ali problem je što je raspodela para centralizovana i u rukama sns-a. Dele kako hoće ili kako uspeju da naprave kombinacije ali da bude sve pokriveno papirima. Početak ovakve priče o mesnim zajednicama krenuo je od žutih pa tu i leži problem koji je višegodišnji. Potrebna je decentralizacija celog sistema kako bi funkcionisao svima na korist. Ne razumem vašu frustraciju da ste subotičanka pa ste za ovo ili ono a ne i Dveri koje su nacionalna opcija. Pripadnost svojoj naciji treba da bude nešto čime se ponosite a nikako da ako je neko na primer srbin ili mađar da krije svoju pripadnost. Drugo pitanje je programsko opredeljenje stranaka. Da li po vama zalaganje za ugrožena prava građana imaju tapiju samo određene stranke ili je to pravo dato svima. Svi koji vole Srbiju kao svoju zemlju imaju mesta u Dverima bez obzira koje nacionalnosti bili. Imamo na primer u Kikindi da je i rukovodstvo i velika većina članova mađari. Oni su se priključili Dverima isto kao i mađari u Mađarskoj koji podržavaju Orbana, jer je u pitanju ista politika po mnogim pitanjima.
Pitanje mesnih zajednica su mogli da reše i na drugi način na primer da izvrše ukrupnjavanje i spajanje dve ili tri mesne zajednice.Bitno je samo da usluga i pomoć građanima ne bude ugrožena.
Letecevi ova gamad sa vlasti ,pitanje je koji deugi kauboji dolaze.Do sada su sve bili moj do moga.Svi do jednog lopov do lopova.Izgleda da smo postali narod bez morala.
isto su radili i ds-ovci, nema nikakve razlike u politici. vojvodina je i tada bila plen. prica o sijalici je iz vremena ds-a. sto se dveri tice, pored toga sto sam suboticanka i evropeljka sam.
Gospodo ,SNS po nalogu EU ,čitaj Angele Merkel preuzela šprancu DS-a ( većina istaknutih članova i njhovi koalicioni partneri su iz DS-a ) ,pa zato i ima podršku Nemačke. Nije upitanju ljubav ,naprotiv u pitanju je korist koju Nemačka ostvaruje . Kao uzvrat tome ‘ uči ‘ naše SNS vlasti kako treba izmusti novac od građana Srbije. Jednostavno da vam bude jasno : Vlast se zaduži ,a garant im je narod koji će njihove dugove vraćati kroz raznih vidova poreza i prireza ( servisi koji garantuju povrat novce su Javna preduzeća koji su u službi stranih ‘ kreditora ). Potrošena sredstva će se slivati u đepove njihovih tajkuna-preduzetnika . Niko nema uvid u trošenju tih sredstava izuzev kada građani dobijaju enormne račune za razne izmišljene troškove koja je država im načinila. Rešenje : NIKAD ROBOM !!!