Selo Ašothalom u Mađarskoj želi da postane utopija za belce hrišćane heteroseksualnog opredeljenja. Ovo selo, koje se nalazi nedaleko od granice, otvoreno vodi rat protiv islamanske kulture. U njemu je zabranjena muslimanska nošnja i pozivi na molitve. Ašothalom želi da privuče Evropljane hrišćane koji se protive multikulturalizmu u svojim državama.

„Prvenstveno su dobrodošli ljudi iz Zapadne Evrope – ljudi koji ne žele da žive u multikulturalnom društvu“, rekao je Laslo Torockaj, gradonačelnik Ašothaloma za Bi-Bi-Si.
„Mi ne želimo da privučemo muslimane u selo. Veoma je važno da selo očuva svoju tradiciju. Ako bi veliki broj muslimana došao ovde, oni ne bi mogli da se integrišu u hrišćansku zajednicu. Vidimo takve primere u Zapadnij Evropi i ne želimo takvo iskustvo“, rekao je on.
Izbeglička kriza je doprinela porastu antimigrantskog raspoloženja u velikim delovima Evrope i Mađarska nije izuzetak.
„Želim da Evropa pripada Evropljanima, Azija-Azijatima, a Afrika-Afrikancima. Tako je jednostavno“, kaže Torockaj.
Na vrhuncu izbegličke krize oko 10.000 ljudi je svakog dana iz Srbije prelazilo u Mađarsku i to veoma blizu ovom selu. U strahu od izbeglica, Torockaj je uveo zakone protiv nošenja muslimanske odeće, zabranio je građenje džamije, iako trenutno u selu žive samo dve osobe islamske veroispovesti.

foto:metropol.hu
Dva migranta nisu želela da govore za Bi-Bi-Si, iz straha od maltretiranja. Međutim jedan stanovnik Ašothaloma kaže da ih poznaje i da su oni potpuno integrisani.
„Oni nikoga ne provociraju. Ne nose nikab, ne uznemiravaju ljude. Znam ih lično i dobro se slažemo“, rekao je jedan seljanin.
Torockaj je takođe zabranio i javno izražavanje emocija među homoseksualcima. Mnogi pravnici tvrde da ovi zakoni krše mađarski ustav i očekuje se da će vlada o njima raspravljati ovog meseca. Međutim Torockaj ima podršku mnogih stanovnika Ašothaloma.
„Bilo je veoma strašno videti sve te migrante kako prolaze selom!“, rekla je jedna stanovnica.
Trockaj se nada da će njegovo selo biti lider u onome što naziva „ratom protiv muslimanske kulture“. On je zaposlio dodatne granične patrole i nada se da će to privući „bele Evropljane“ da žive tu. Torockaj je objavljivao mnoge video snimke na kojima pokazuje „ulovljene“ migrante.
Inače, on je lider Pokreta mladih 64 županije, koji se smatra za jednog od idejnih tvoraca podizanja ograde na granici Mađarske i Srbije. Na pitanje da li pokušava da napravi selo koje čine samo belci, Torockaj je rekao:
„Ne koristim reč belo. Ali zato što smo beli, Evropljani i hrišćani, želimo da takvi i ostanemo. Da smo crnci, želeli bismo da budemo crno selo. To je činjenica i želimo da tako ostane“.

Blic
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Zašto ih ne prima Rusija i Putin ? Naime zbog njihove invazije na Siriju ljudi beže iz svoje države .
Megi
Vrhunsko trolovanje 🙂
Treba te ljude iz Asothaloma razumeti. Nije ni njima lako. Milioni ljudi iz Afrike i Azije sanjaju i mastaju da se tamo nasele. Reskiraju zivot samo da bi stigli u Asothalom i postali tamosnji zitelji. Cim se negde rodi kakvo Crnacko ili muslimansko dete odmah mu pozele najvecu srecu u zivotu i da ga Alah cuva i odvede u Asothalom u jedino mesto pozeljno za zivot. Da li znaju ovi borci za prava bele rase da kada nekoga u Zapadnoj Evropi upitate koja mu je prva asocijacija kada cuje rec „Madjar“, odgovorice vam – Ciganin sa violinom.
Ovaj tekst je tipičan primer manipulacije medija, kako autor vesti može neke reči i naglasak na bitne stvari u tekstu izvrnuti i čitav smisao i poruka teksta da bude totalno promenjena.
Sram te bilo tekstopiscu.
Očigledno je da si malo žešći mađaromrzac.
Zašto je problem ako čovek brani svoje ! Svoju kulturu, svoju čast, svoje ognjište ! Zato što NIJE NORMALNO muškarac + muškarac = prorodica ili žene + žena = porodica ! U pravu su skroz, te ideje nam nameću ovi neoliberalni kapitalisti, koji žele uništiti sve ljudsko u nama ! Pogledajte kako se islamizuje evropa, koje cirkuse migranti prave ! Niko od njih neželi raditi, samo pomoć da dobijaju, i na miru da smišljaju terorističe napade ! U pravu je Torockai u potpunosti !
@ Pametnjaković
zašto misliš da je autor teksta mađaromrzac? Šta nije tačno navedeno od onoga što je Torockai rekao? Ako nešto nije navedeno onda su to ostali njegovi ultranacionalistički i rasistički stavovi ne samo o migrantima i pederima već i o Ciganima, Jevrejima i drugima iz komšiluka. To nije nikakva tajna, poseti sajtove „64 županije“, Jobika, Karpatije…
Ove migracije samo idu u korist tim političkim strujama koje žive od nacionalizma i fobija. Šta bi recimo bilo da Mađarska ima izbeglice Mađare iz susednih zemalja, kao što Srbija ima?
@Jancsi Rigo
Au, kakve ti gluposti lupas! Pa ko od njih sanja o Asothalomu. Ko je od njih ikada ostao u Asothalomu. Oni zele sto pre da se domognu zapadne Evrope. Prave zapadne Evrope, a ne Madjarske. Njima su ciljevi Bec, Berlin, Minheh,… a ne Asothalom! Cuj „sanjaju da se nasele u Asothalomu“. Hahahahaha
Vidiš Mare, zbog takvih kao što si ti, nije preporučljivo na internetu koristiti IRONIJU.
Sada je to već masovna pojava da oni koji nešto napišu u ironičnom tonu, budu od polupismenih shvaćeni najozbiljnije i ako im se to svidi postanu čak sledbenici te ideje.
Recimo, ja napišem: „koji je kralj onaj Mitar Mirić, pogotovo dok je furao onu frizuru sa repovima nazad“.
I onda neki Mare to shvati tako da sutra postane obožavatelj tog Šabana.
Dakle, Mare: Nije Ašothlom obećana zemlja i nemoj da veruješ sve što pročitaš, pogotovo ne bukvalno.
Gospodine Megille ako Vas tako mogu nazvati,veoma ste glupi i nemate pojama stdiite se malo vaseg neznanja jer Rusija se umesala u rat jesen 2016,a kriza se emigrantima je dosta duza.I molim Vas da pre nego sto nesto napisete proverite jer ovako ispadate da ste glup.A sto se tice gospodina TOROCKAJA podrzavam ga u potpunosti samo mu zameram sto previse forsira Madjare a svi smo mi hriscani
@ Delacroix
Lepo mu nacrta! Nadam se da ce bar tvoj komentar razumeti 🙂
Ovo je sasvim legitimna ideja, čak misim da je to ideja budućnosti! Ljudi imaju pravo da se udružuju po osnovu ličnih afiniteta, u zajednice kakve im odgovaraju, sa ljudima koji im odgovaraju, sa komšijama sa kojima dele slične vrednosti. Ne moraju svi biti multikulturalist i ne treba ih zbog toga osuđvati. Neka ti koji si za zajedništvo različitih žive u takvim zajednicama.
Ovaj lik je totalno NEBITAN, a priča potpuno BESMISLENA, baš kao i reakcija na istu…
Ljudi kratkog pamćenja zaboravljaju, ili im je to promaklo, da je upravo Merkelova, ne tako davno, izjavila da je projekt „multikulturalizam“ propao. Promašaj. Ovo se nije odnosilo na kulturološki bliske, pre svega evropske, narode, već na koncept države „ravnopravnih“ pripadnika naroda značajno drugačije kulture i tradicije…
I GLE! Šta se netom posle toga dogadja??? Američki židovski kapital (čitaj: Soroš, Rokfeler & co) ekspresno pokreću talas migrantske krize, obilno finansirajući i pružajući logističku podršku „unesrećenih i ratom zahvaćenih“. Da podsetim, sve se dešava tokom 2014., dakle TRI GODINE nakon izbijanja rata u Siriji, u vreme kada ni samom Putinu nije bila na pameti intervencija ruske vojske… (Megille – SEDI, JEDAN!)
I eto nama ratom „ugroženih i unesrećenih“ iz Afganistana, Pakistana, Bangladeša, Iraka, Kurdistana… Pa čekaj! A gde su tu Sirijci??? E njih je TEK 20% u ukupnoj masi… Na svakih DESET ljudi, čak osmorica VEZE NEMAJU sa Sirijom, a neki čak ne bi znali ni na geografskoj karti da je nadju! Medjutim, ta činjenica MALO NJIH tera na razmišljanje i potragu za pravim informacijama… Za većinu su namenjene ovakve BALJEZGARIJE, poput ovog članka, koje su UPRAVO U FUNKCIJI, zajedno sa migrantskim talasom, u cilju podizanja tenzija, netrpeljivosti i pripremi izazivanja haosa…
Jako zanimljiva i vrlo, vrlo široka tema (za komentar ovde). No, oni koji putuju Evropom, koji ovde rade, ITEKAKO dobro znaju i osete šta se dešava…
Merkelova bi OVOG SEKUNDA najradije sve vratila kući, ali javno priča drugo…
Francuzima je voda do nosa od njihovih, koji uzgred imaju čak i državljanstvo Francuske…
Talijani (to lično vidim svaki dan) su POPIZ***I…
Svi znaju sve, svi trpe, a političari nesposobni ili ne smeju DA PISNU!
A ZAŠTO????
Kapital, finansije, bankarski sistem, mediji… VEĆINSKI u vlasništvu američkih židova…
Razni „rokfeleri, rotšildi, soroši“, nekolicina, drži Evropu i svet, čvrsto stisčući za yaya…
APSOLUTNO i potpuno IDENTIČNO kao i 1933. u Nemačkoj, neposredno pre izbora Hitlera za kancelara…
Googlajte malo…
A ovo… članak???? 😀 IDIOTARIJA!!!
Freelancer – dobar poznavalac i kritičar srpskog nacoinalizma, sada priča o „židovskoj zaveri“.
Ovaj članak je priča o Hitleru iz našeg sokaka, o Torockaiju koji je izabran na izborima. Itekako dobra paradigma za stanje u celoj Mađarskoj gde se aktuelna vlast održava tako što drži tenziju na nečemu što je problem drugih a ne Mađarske. Niti je migrantima cilj Ašotholom, niti Mađarska, ali zato svake vesti već više od godinu dana počinju sa dramatičnim izveštajima o migrantima.
Siguran sam da bi i Vučić to radio ali on ima Kosovo, Bosnu i Hrvatsku pa spinuje te vesti. Započinje krize pa nas spasava od njih svaki dan.
Taj Torockai u svojoj zemlji neka radi sta oce ako mu to vlast dozvoljava i ja se slazem satim .Medjutim nesto drugo mi nije jasno sa ovim covekom.Naime on kao predsednik 64 zupanije{mladih} bio je pokretac postavljanja zice na granici, a znase sta je ideologija pokreta 64 zupanije pa mi sad to dodje kao Berlinski zid.
@xxx
Što znači? Šta? Da idejni tvorci migrantske krize postižu svoj cilj… Ako se ne varam… Torockai je posledica unutrašnjih s****a u Madjarskoj, čiji potencijal raste upravo migrantskom krizom. Potpuno identično kao opšte desničarenje u Evropi… Bez ove krize, oni nemaju šanse na izborima. Le Pen u Francuskoj, onaj ludi Holanđanin ili Pokret pet zvezdica ovde, svejedno…
Pa čekaj, tridesetih se fašizam podigao zbog čega ono???
To što sam napisao o židovima NE ZNAČI da sam antisemita. Pišem ono što se u Evropi zna i govori. Za razliku od Srbije, ovde se prave stvari nazivaju ptavim imenom.
Ne koriste se eufemizmi tipa „patriJota“, „srBski nacionalista“, „kontraverzni biznismen“, „vođa navijača“ i drugi, za jednu tako jednostavnu reč – OLOŠ!
A Pizdoustom & co, umesto zabadanja nosa u UNUTRAŠNJE stvari Hrvatske i BiH, bilo bi bolje da gradjanima SVOJE zemlje predoči ono što se krije…
Uostalom… I 1988. ste bili slepci, trezvene i razumne proglašavali „teoretičarima“, _izdajnicima“, _neprijateljima srBstva“ itd… I šta je bilo?
Antički Grci su govorili: narod koji ne prepozna istorijski trenutak i svoje mesto u njemu, ne zaslužuje da ima svoju istoriju…
A rasplet priče je pred nama…
Uz materijalno,prisutno je duhovno siromaštvo. Kreativne članke (slagalice,muzika,sport) prati uglavnom malo komentara. Istovremeno,članci koji obrađuju političke privlače mnogo komentatora. Majko Srbijo,nek ti je Bog u pomoći !
Freelancer
Potpuno sam protiv pogrdnog izraza „Zidovi“ i tebi, Megilletu i jos nekima iskreno i duboko savetujem da bi trebali da posetite Aushvic, ja jesam te se nadam da bi moralo cak i na vas da deluje da nikad vise ne mozete ni da primirisete fasiste, kojih danas uopste ne fali.
Mozda bi naucio i da je pogresno mrzit jedan narod u celini, kao sto mrzis Srbe.
Mnogo se ne slazem s tobom u nekim stvarima ali u ovom tvom komentaru zamalo da ne mogu vise da se slozim, te bih samo dodao na ovaj deo tvog komentara nesto.
Kazes:
„““APSOLUTNO i potpuno IDENTIČNO kao i 1933. u Nemačkoj, neposredno pre izbora Hitlera za kancelara…“““
Preskocio si da kazes da je WW II poceo „10“ godina posle velikog finansijski sloma 1929 godine.
Od zadnjeg velikog finansijskog sloma 2008 je 9ta godina, odbrojavam da li ce i ovog puta biti desetak godina do novog svetskog rata iako 2008 nisam znao da je Soros jedan od monstruma koji izazivaju ratove a medijski ispiraju ljudima (Rax, ti spadas u ovu grupu) mozgove da kobajagi sire demokratiju.
Mislim da je jako vazno da ljudi obrate paznju na tvoj PRVI (samo) komentar ovde jer ako Soros, Rokfeleri, Rothshildy & Co, kojima je Papa Pavle II „dao blagoslov“ za stvaranje Novog Svetskog Poretka, uspeju da se rese Trampa (na biraju nacine) odnak nam sledi WW III. Tramp je bar privremeno sprecio „nastavak“ pocetka sledeceg velikog rata.
Na kraju „zadnjeg“ velikog rata i pocetku Novog Svetskog Poretka (4ti Rajh) ostaju samo katolici (nije ih zalud Papa blagoslovio), koji prezive naravno. Sa Papom kao jedinim bogom u poznatom univerzumu. Jedino su zaboravili da ako dodje do WW III, da ce to stvarno biti zadnji.
U pravu si da ova vest nije trebala ni da bude ali iz razloga sto desnicari nemjau sledbenika, no u danasnjoj situaciji kakva jeste treba da znamo ko ce nam uskoro mozda o glavi misliti (mislim na pojedince i neke politicke partije a ne narode). Da ljudi ne daju paznje i podrsku desnicarima, ovde ih ima dosta, nadam se da ce se prepoznati, ne bi oni dobijali nit finansija nit medijske paznje.
Dodao bih jos da je vazno ne zaboraviti da se tacno iznad Subotice granice i dve velike vere i da je vazno da uz sva ljdska i verska prava i postovanje prema istoj, katolicka crkva prestane da se gura / nasilno siri u zemlji Srba / pravoslavaca.
Bila bi briga katolicku crkvu i hrvatske desnicare za Bunjevce da im pohrvacivanje Bunjevaca ne znaci celo stopalo u Srbiji i nastavak nasilnog sirenja katolicke vere. Da je Klingtonka pobedila sirenje rata na nase krajeve i ostatak Srbije bi bilo pitanje vremena.
Nadam se da mi gospoda moderatori nece zameriti nista u ovom komentaru jer je sve usko povezano sa temom i koliko ja znam istinito, tako da stojim iza svog komentara.
Ako se ko naso uvredjen, i 30ih u Nemackoj su se mnogi vredjali ako bi se nesto negativno reklo o Hitleru, ciji je obozavalac bio i sam Papa Pius XII, te ga je istorija upisala nadimkom: „Hitler’s Pope“.
https://www.amazon.com/d/Books/Hitlers-Pope-Secret-History-Pius-John-Cornwell/014026681X
Nadajmo se da ce nam Papa Franje doneti bolje. Bar mi Bunjevci se nadamo jer je vec zabranio nasilne asimilacije, sto izgleda lokalna popadija za sad ne postuje!?
Papa Franje je u mladosti bio izbacivac tako da ne brinem za njega, nego trebalo je 78 Kardinala da bi penzionisani Papa (Ratzinger) bio izabran, sto znaci da je Vatikan jos uvek pod zestokim uticajem nacizma.
Malo sam razduzio,
ps
Ako vam je dosadno ili zelite dobru knjigu procitajte koju od Remarka, (Erich Marija Kramer), Jevreja koji je izvrnuo svoje prezime naopacke u Remark da bi preziveo u nacistickoj Nemackoj o kojoj i pise, ukljucujuci price sa fronta ali i pricu o mesaru koji je ujedno bio i vlasnik hotela, a ogromna kriza za meso, dalje da vam ne pricam na cemu se obogatio.
Ja sam njegove knjige cita dva puta (par godine razmaka) i oba puta nisam mogao da ih ostavim iz ruku.
@ Daddy
Gospodine, da li ste Vi stvarno sigurni da ste u zivotu procitali bilo kakvu knjigu?
10000 ljudi dnevno?! Da li on zna koloko je to? Znaci za tri meseca je preslo milion ljudi! Ovaj ni sam ne zna sta prica.
fasizam jos uvek nije iziso iz madjarske tuzno ali istinito
aneta
09. 02. 2017. u 16:23
„fasizam jos uvek nije iziso iz madjarske tuzno ali istinito “
Ooo Safete , u medjuvremenu si i pol promenio a nisi nas obavestio…! totalno beeeez veeeeze od tebe…
„U njemu je zabranjena muslimanska nošnja i pozivi na molitve. “
Hahaha, jeste, ja uvek kada sam prolazio kroz Ašothalom čuo sam pozive na molitvu kako dopiru sa desetina džamija u selu a polovina žena nosila je burku…..kakve su ovo gluposti, pa to nema nigde.