BICIKLISTIČKA MAFIJA HARA SUBOTICOM: Presreću žene po ulicama i kidaju nakit sa vratova

Ove sedmice žene u Subotici su bile ugrožene serijom napada huligana, koji su na biciklima, krećući se ulicama od centra grada ka periferiji, otimali nakit ženama sa vrata, koje su presretali na ulicama, ostavljajući ih u strahu na sred puta.

Juče, 12. aprila, izvršeno je više takvih napada, a kako saznajemo, Subotičanka Irena Mang Forgač je nakon napada huligana, prestravljena, taksijem otišla i u policiju. Ona je redakciji Kurira ispričala da je juče napadnuta i opljačkana na ulici.

„Krenula sam u uobičajni pazar, na obližnju pijacu Zelenac, u naselju Prozivka u Subotici, ne sluteći da će mi se bilo šta neprijatno desiti, a kamoli da ću biti opljačkana. U povratku sa pijace, nedaleko od pekare, gde stanujem, u ulici Braće Radića na parkingu, presrela su me na biciklima dva crnomanjasta mladića, u letu su mi skinula lanac od zlata sa dva priveska. Od straha sam zanemela i bez razmišljanja prvo potrčala za njima, ali sam zamolila taksistu koji je bio tu da krenemo za njima”, kaže Irena za Kurir.

Njen muž Franjo dodaje da su seli u taksi i krenuli za lopovima, ali su im, kaže, umakli.

„Otišli smo u drugu policijsku stanicu i dok smo davali podatke, javili su u stanicu, da su kod fabrike Pionir, koja je u susedstvu, isto to uradili prolaznicama, mladići u sivom duksu sa svetlim štraftama a drugi je imao crni duks. Bicikle su bile starije proizvodnje. Opisala sam da su visoki oko 180 centimetara, da su se približili i otkinuli mi lančić sa vrata, sa dva zlatna priveska, srcem i kvadratnim sa kamenom. Lančić je imao duplu kopču, pa mi je na vratu ostala debela crvena masnica. Pobegli su prema ulici Nade Dimić. U blizini je bio taksi ali nismo ih stigli pa smo otišli u policiju”, kaže Franjo.

„Šta je ovo u Subotici, u istom danu su „operisali” sve na koje su naleteli. Izgleda da je došlo vreme da čovek nije siguran na ulici ni na pijaci, da ne sme iz kuće”, kaže revoltirani Franjo.

U policiji su sačinili zapisnik i rekli da će ih zvati kada otkriju počinioce.

Rekli su nam da je ovo po zakonu drska krađa. Ali mi želimo da upozorimo građane da budu oprezni, jer lopovi to rade takvom brzinom, da mogu i da ih povrede. Ireni su ostale crvene masnice na vratu, a Franjo je zvao sve redom, od Gradske uprave do ombudsmana, da ih obavesti, ali kaže da nikog ne interesuju građani, pa su odlučili da pozovu redakciju Kurira i još nekoliko novinskih kuća.

 

(Kurir.rs/N.H./)

 



KOMENTARI

  1. paulina kaže:

    prosto ne mogu da verujem da se ovakve stvari dešavaju…i to nije problem od danas….već nekoliko godina problem krađa sa bicikli traje…za boga miloga, pa gde je policija, gde je komunalna….ako znaju, a sigurno znaju po broju prijava, gde su kritične lokacije, onda treba tako i da patroliraju, neko mođe i da pogine…znam ženu kojoj su torbu sa ramena skinuli, ali kako se ona otimala, vukli su je, žena povredila rame…strašno….i nikoga ne zanima što građani imaju problema, niko ih ne štiti..i onda kada se čovek sam počne štiti, i povredi lopova, još će biti i kažnjen i odgovarati…..stvarno smo postali “ banana država „, gde i lopovi imaju veća prava od građana…strašno…rekla bih još nešto, ali bi me odmah uhapsili, čisto da se vidi da nešto rade

  2. Laki laky kaže:

    …dva CRNOMANJASTA mladica

  3. ludak kaže:

    sta se pravimo blesavi…to su cigani koji kradu i ne moze im niko nista…ako ih i uhvati policija, odmah ih pustaju a sve u cilju inkluzije roma koju moramo da sprovodimo zbog EU. Govna lopovska, sve proterati u tri lepe

  4. ludak kaže:

    sad cekam onog botinu afeta da se javi i pocne da ih brani…Ajde botino, javi se i pocni da ih pravdas….Mada svi znamo da taj afet i nije afet jer se cigani ovde sigurno ne javljaju i ne komentarisu jer i ako znaju da koriste internet imaju oni svoje ciganske sajtove i forume. Pa oni bre ne znaju ni dve reci na srpskom da napisu

  5. gordana kaže:

    Poštovani,
    zašto se čudite ovako nečemu.Isti taj policajac kojem ste prijavili tačno zna imenom i prezimenom o kome se radi.Zakon je na strani tih osoba .
    1. su maloletni
    2. su pripadnici manjine koje je zabranjeno maltretirati i nazivati pogrdnim imenima.
    3……………
    Ovako funkcioniše naša država.
    A vi gledajte pa ponovo izađite na izbore.

  6. magu024 kaže:

    “ zakon je isti za sve ali nisu svi isti pred njim “ !!!

  7. Da se zna kaže:

    Sve žrtve ovakvih napada neka se udruže i zajedno podnesu zahtev za pokretanje krivičnog postupka protiv nn lica. Svota neće biti mala kad se sabere vrednost ukupno otetog nakita. Biće ogromna. Samo one, koje ja znam, je priličan broj. Te tako zahtev zbog male svote neće moći biti odbijen za pokretanje krivičnog postupka.
    a u potrazi za zlatom policija bi mogla obići zlatare, zna se ko odkupljuje zlato. A icarinici na Mađarskoj granici bi mogli pironiti na posao.Žalosno je to što su najčešće žrtve starije osobe ovakvih zlodela. Otimaju se masovno i tašne i nanose nemilosrdno fizičke povrede bez boajzni da će izvršioci odgovarati krivično i to u centru grada vlastima pod prozorom.,

  8. Hrabri ko... kaže:

    Oterajte vi face Vucica i ostalu bagru lopovsku pa cemo lako sa ovim cagancicima

  9. Bogdan kaže:

    Kako si siguran da su, cigani??? I Gde bi to trebalo da se, otjeraju ? I cemu vise to. Cigani, madjari, Srbi Hrvati, i ne bitno vise, koja nacija ili vera!!! Sta cemo ako je Srbin ovo uradio, Gde cemo njega proterarati? Prekinite vise da serete na nacionalnoj osnovi, zar niste vise naučili iz proteklih godina, da vam srpstvo dolazi glave i kosta pocev od Bele kuge pa na dalje!!! Ima dobrih,i loših, poštenih i nepoštenih i narvno lopova!!! Ovaj ludak koji zna da su to cigani, ja vam kazem da je to on, i slični njemu!!! Pa Sta cemo sada???

  10. Bogdan kaže:

    Inače LUDAKU !!! Ja sam CIGAN!!! I eto slučajno znam da koristim, internet. Imam završeno čak 4 razreda osnovne, škole !!! Ali bih vrlo rado odmerio IQ sa tobom!!! Ili Sta god drugo, u cemu mislis da si najbolje!!! Samo ne u lupetanju kao sto si, ovo komentarisao.

  11. Mile kaže:

    Svaka cast za komentar prvo treba da naucis da se ponasas pa onda u e ropsku uniju gospodine ludak

  12. Marina kaže:

    Ovo se već dešava …šta ste iznenađeni,budu privedeni i ništa!!!Oni su ugroženi siroti pa tako preživljavaju!!!? Treba da vidite ekipu u centru koja krade ,starijim ljudima,majkama sa bebama, novčanike!!
    Zakon im to dozvoljava!!
    Treba da se skupe građani i da ih tako prebiju pa da vidimo da li će im ponovo pasti napamet tako nešto!!

  13. Arpad kaže:

    Da tako nesto vidim na ulici, prebio bih ih kao vola, pa posle neka odrobijam.

  14. Anonimni kaže:

    E moj Bogdane internet danas koriste deca od četiri godine…Ako nisi uspeo po imenima zaključiti Franjo i gospođa nisu Srbi a baš bih voleo da ih pitaš za mišljenje o tvojim sunarodnicima koje tako vatreno branis.

  15. punisher kaže:

    tu samo batina pomaze i nazalost samo privremeno. Jer ovi nikad nece stati, to im je zivotni stil, uvek bio, uvek ce ostati

  16. Svetac kaže:

    Mojoj majci pre god dana,dzaftes na bicikli u naletu pokupio zlatan lancic sa medaljonom,policija stigla posle 90min,po opisu su odmah znali o kome se radi,zakon je nemocan,ostaje privatna tuzba ili motka! Ako se odlucis za ovo drugo,odgovaras pred zakonom. Jb lud,zbunjenog! A garavi,haraju pod okriljem zakona!

  17. pista kaže:

    Posto se radi o ucestalim slucajevima sa priblizno istim modusom operandijem postavlja se pitanje da li bi se mogao tuziti MUP Srbije zbog nesavesnog obavljanja posla. Ocigledno je da ovi momci mirno haraju po gradu, a stariji sugradjani neka strepe.

  18. Petar Laković kaže:

    Radi se o organizovanoj grupi gde su organizatori punoletna lica a izvršioci maloletnici (12-14 i 14-17 godina). Odmah nakon krađe,kradene stvari se odnose do organizatora koji na taj naĉin skriva dokaze i otežava postupak dokazivanja s obzirom da izvršioci prilaze s leđa žrtvi i uglavnom imaju nešto na glavi. E sad,policija u eri demokratije ne sme više da koristi „Šakolograf“kao sredstvo ispitivanja pa su se krimosi osilili i tako nam je kako nam je. I da,u pitanju su Romi,rafe u paru na biciklama pa kad ih primetite setite se….

  19. ACHTUNG, ACHTUNG!!! kaže:

    U pitanju su ili Romi ili azilanti, toliko su se naselili tu da su postali kao vaške, ne možeš ih istrebiti, kupuju kuće kao da se džabe dele.. Toliko su kuća kupili od ljudi koje lično poznajem i znam da su prodavali, da to nije humano.. Nego da se vratim na temu, u normalnim državama, ali i gradovima videćeš policijski auto na svakom koraku, kao i policajce da cirkulišu svuda gde se kreće veća grupa ljudi ali i suprotno, a kod nas ih ni posle ovoga, a ni posle nečeg većeg nećete sresti nigde.

  20. Cigan a ne lopov kaže:

    LUDAK ne pravise ti toliko pametan ako je ukrao neko nesto nije CIGAN nego je LOPOV.Vidim da citav dan visin na internetu sigurno sii neki klosar koje trazis posao ali molis boga da ne nadjes sa tim lopovima sugurno se druze i Madjari a i ostali Srbi Bunjevci…jer mora nekom da proda,a i vi ostali koji vredjate i pretite vi sigurno smrdite tako da sam ja za vas GOSPODIN i ako sto sam CIGAN sigurno zivim mnogggooo bolje od LUDAKA I OSTALE KOJI VREDJAJU I PRETE OVDE,pak kad toliko pretite sto ne izlazite da nekog bijete od tih cigana a ne pisite ovde i krijetese pod nekim LUDIM NADIMCIMA vidi LUDAKU da ima i pismeniji od tebe ali CIGAN

  21. Mozakss kaže:

    Slazem.se sa Bogdanom,ne.mozete generalizovati da su to ,,cigani,,odnosno Romi.zao mi je nemilog dogadjaja koji je zadesio doticnu zenu,pa i ostale suboticane,ali reci da su to cigani..znaci.unapred osudjujete?ili mozda znate ko su,pa ih prokazujete?ako.znate a niste rekli policiji,saucesnici ste u kriminalnoj.radnji,pa prema tome,kada pisete,osudjujete,dobro razmislite na koga upirete prst ,,pravde,,!

  22. Vukomanov stevan kaže:

    Tosu 4 cigana na biciklu napalisume pre 2 meseca da mi uzmu torbu kada nisu uspeli pobeqlisu

OSTAVITE KOMENTAR