Bodovi ostaju na Marakani

Došao je Spartak na Marakanu da se nadigrava i da možda  pobedi Crvenu zvezdu. Otvorena igra i jedan nedosuđeni penal, na kraju su rezultirali prevelikim brojkama  ali je preko 20 000 gledalaca i publika ispred TV ekrana, gledala dobar fudbal.

Prvo je Dauda udarcem glavom naterao Aleksića na intervenciju, a mreža Subotičana zatresla se posle slične akcije. Vešović je neometan centrirao sa desne strane, a Milijaš je utrčao i glavom sa sedam, osam metara pogodio donji levi ugao za 1:0.

Nije dugo trajala radost domaćih fudbalera, pošto je Spartak anulirao zaostatak samo šest minuta kasnije. Novaković je pobegao Mladenoviću po desnoj strani i uputio centaršut po zemlji, Bajkoviću je lopta prošla ispod ruke do druge stative gde je bio Nemanja Čović, kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu – 1:1.

Posle izjednačenja opet nije bilo prilika, ali jeste golova i Zvezda je ponovo povela u 35. minutu. Vidak Bratić je rukom zaustavio loptu koja je dolazila sa leve strane, pa je sudija Đokić pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Milijaš i loptu poslao u gornji levi ugao za 2:1.

Početak drugog poluvremena

Subotičani su u 52. minutu tražili penal, pošto je Spajić igrao rukom u svom šesnaestercu i opšti je utisak da su Plavi oštećeni za penal. Umesto da se vrati neizvesnost, dva minuta kasnije Zvezda je povela sa 3:1. Crveno-bela “osmica” Lazović  je pobegao Antoniću i  matirao Aleksića.

U 58. minutu, Milijaš je iz kontre postavio konačan rezultat : C. Zvezda – Spartak  4 : 1

Spartak : Aleksić, Kovačević, Bratić, Torbica (Mezei), Čović, Despotović (Milivojev), Novaković, Šarac, Antonić (Popara), Puškarić, Farkaš.

C. zvezda : Bajković, Vešović, Mikić, Spajić, Mladenović, Garido, Milijaš, Kadu, Kasalica, Lazović i Dauda.