Borac teškom mukom slavio u Subotici

Košarkaši Borca savladali su nakon dramatične završnice domaći Spartak iz Subotice rezultatom 77:74.

Ključna slobodna bacanje za Čačane ubacio je na pet sekundi pre kraja Svetozar Stamenković, a igrač domaćih Devonte Vilijams promašio je trojku za produžetak.

Krilni centar Borca pogodio je i važan šut za dva poena pri rezultatu 72:71 za Spartak. I Predrag Prlja je u završnici pogodio oba slobodna bacanja kojim je Borac napravio prednost od tri poena (75:72).

U prvoj četvrtini vodila se ravnopravna borba, da bi gostujući tim zaigrao mnogo bolje u drugom kvartalu. Na poluvremenu je bilo velikih +15 za Čačane, pa je u tom trenutku malo ko verovao da može doći do preokreta.

Međutim, igrači Spartaka u treću deonicu ušli su kao preporođeni i dobili je rezultom 22:8. U poslednjih deset minuta igralo se koš za koš, a odluka o pobedniku pala je u penal završnici.

U Spartaku je najefikasniji bio Amerikanac Devonra Vilijams sa 18 postignutih poena.

Izvor: Morava info