Čiji je park na Segedinskom putu?

Plac na kojem se nalazi parohija “Isusa radnika” proteže se do Palićkog puta, kaže župnik ove crkve Jožef Sakalj. ali je to sada javni park i ne možemo ga prisvojiti.

Od Beograda smo dobili rešenje za nadoknadu štete, ali od grada zavisi kad će se to sprovesti – rekao je župnik za Mađar so.

park

Prema tom rešenju, taj prostor je naš, ali pošto je javni park, grad treba da nam nadoknadi ta sredstva. Od tih sredstava bi želeli da popravimo krov crkve, koja ima već 85 godina i do sada nije obnavljan. Računamo da će nam pomoći i neke ustanove i organizacije a za uzvrat bi im omogućili organizovanje književnih večeri i različite programe u našim prostorijama – rekao je župnik.

Prigradskoj parohiji ,,Munkás Jézus”, zahvaljujući Vladi Mađarske, izgradiće se prostorije za održavanje veronauke. U Ovoj parohiji pripadaju vernici iz opština Malog Radanovca, Kertvaroša, i Novog Grada, koja broji oko sedam hiljada katoličkih vernika. Radovi se već uveliko izvode i očekuje se da će građevina biti gotova do oktobra – prenosi Mađar so.

isusa radnika

Foto: Gergely Arpad



KOMENTARI

  1. Bivsi kaže:

    Onda su i parkovi i trgovi oko katedrale isto crkveni? Ma hajte molim vas…

  2. Walker kaže:

    Ništa crkvo uzmi sve, od bazena i fudbalskog terena groblje, a ako ne uspete groblje da napravite onda novac uzmite kao da nemate dovoljno novca

  3. Kalifornija to je bio njen san kaže:

    Sunset Bulevar bejbi vodi od Los Anđelesa do Holivuda (Palića) zasijaće sa svim modernim sadržajima šoping centrima exkluzivnim kafićima, i stazom gde će sve naše slavne ličnosti poput Zorice Brunclik i Vere Matović ostavljati svoje otiske ruke, gde će porodica Kardašijan da snima svoj rijaliti ili otvoriti njihov butik DASH a tek kad na Paliću krenu da niču hoteli na obali, akva parkovi kakav bre Majami za nas će da bude boranija jer mi na čelu grada imamo mlade perspektivne momke i devojke koji vuku naš grad u novo doba………………Kad bi se lagali 🙁

  4. Varošanin kaže:

    „Knjige, braćo moja, knjige, a ne zvona i praporci“
    Dimitrije – Dositej Obradović (1739 – 1811).

  5. Raja be kaže:

    A škole? Na šta nam liče. Ovoj vlasti treba roblje za manipulaciju a ne oni sto misle svojom glavom. Ne kaze dzabe crkva da ona brine o svom stadu. I čuvena izreka; -Caru carevo a bogu božje.

  6. Raspop Teodosije kaže:

    Kada crkve (SVE ODREDA) počnu da plaćaju porez na nekretnijne koje poseduju KAO ŠTO GA JA PLAĆAM, mogu da se obrate državi sa ovim zahtevom. A dotle …

  7. Megille kaže:

    Čiji je park? Pa od onoga kome su oteli komunisti nakon II svetskog rata. Probaj ti danas odnekog nešto oteti onda je tvoje ? Ko zna možda i može još i danas …

  8. Dva u jedan kaže:

    Kakav park? Dok je bila ulica pre rušenja i dok je bila „Kolevka“, tu su bile kuće u kojima su ljudi stanovali. Baš u tom parku bila je doduše skromna kućica u kojoj je stanovala jedna grofica koja je pobegla iz Rusije za vreme revolucije, bilo je mnogo knjiga i starih stvari, imala je jednog vernog slugu i bila je živa još 50-ih godina posle Drugog svetskog rata. Kako je taj „Isus radnik“ i kada zaradio to zemljište sve do Palićkog puta, ne znam.

  9. Megille kaže:

    @ Dva u Jedan -greška MUP je izgrađen na mestu gde se nalazila Kolevka i ulica. Ovaj park nema veze ni sa ulicom ni sa Kolevkom. A ni sa nekakvom groficom iz Rusije…ova konstatacija je samo bl.bl.bl.

OSTAVITE KOMENTAR