Crveno-beli slavili u Subotici

Gosti iz Beograda zasluženo su upisali tri boda i nastavili poteru za prvoplasiranim Partizanom. Crveno-beli su, izuzev u finišu prvog poluvremena, bili bolji rival, igrali sigurno, kontrolisali razvoj događaja na terenu i davali golove.

spartak cz

Crvena zvezda je već posle pola sata igra imala ubedljivu prednost 2:0 stečenu golovima  Lazića u petom i  Ristića iz penala u 29. minutu. Činilo se da sve ide na vodenicu ekipe  Lalatovića, ali promašena šansa Petra Orlandića u 34. minutu kao da je preokrenula situaciju. Umesto da zimska akvizicija donese 3:0 Crvenoj zvezdi, u sledećem minutu su Subotičani prepolovili "minus" posle lepe akcije. Treći gol u sezoni postigao je Dejan Georgijević. Isti igrač mogao je da se proslavi da je nekoliko minuta kasnije doneo Spartaku izjenačenje, ali nije bio precizan iz povoljne pozicije.

U drugom poluvremenu ponovo su crveno-beli preuzeli kontrolu. Nisu srljali u nameri da "overe" pobedu, ali su to ipak učinili u 78. minutu preko Luke Jovića. Pogotkom mladog napadača stavljena je tačka na utakmicu i na treću uzastopnu pobedu Crvene zvezde.

"U prvih pola sata igrali smo sjajno, onako kako treba da igramo svih 90 minuta. Dali smo dva gola, morali smo i treći preko Orlandića, ali nismo, pa nas je stigla kazna. Naivno smo primili gol iz lepe akcije Spartaka. U drugom poluvremenu odigrali smo rutinski. Bili smo bolji i zasluženo pobedili", izjavio je Nenad Lalatović .

Trener Spartaka Petar Kurćubić priznao je da je Zvezda pobedila jer je u ovom trenutku kvalitetnija, ali i izrazio zadovoljstvo igrom svog tima.

zvezda,-spartak-jpg_660x330

Crvena zvezda – Spartak  3:1 (2:1)

SPARTAK: Mirković, Farkaš, Jakovljević, Antonić, Milošević – Maksimović, Ljubenović, Plavšić, Ilić – Georgijević, Ivanović.

CRVENA ZVEZDA: Rajković – Cvetković, Pavićević, Lazić, Anđelković – Ristić, Katai, Stojanović – Parker, Jović, Orlandić.

Na tribinama Gradskog stadiona u Subotici bilo je oko 5.000 gledalaca.