Iako je zbog brojnih problema sa komšilukom u Skadarlijskoj ulici, vlasnik firme „Dado metal“, Dalibor Gregorčić rešio da firmu preseli na novu lokaciju, na adresu Put Edvarda Kardelja 122, problem nije uspeo da reši.

U Medija centru održana je javna prezentacija Studije o proceni uticaja skladišta i platoa za tretman neopasnog otpada na životnu sredinu, čiji je naručilac Eco metal logistik. Predstavljanje Studije o proceni uticaja na životnu sredinu izazvalo je veliko interesovanje nezadovoljnih građana iz Ulice Edvarda Kardelja i okolnih ulica ove mesne zajednice, kao i predstavnika nevladinih organizacija za zaštitu životne sredine.
Iako je zbog brojnih problema sa komšilukom u Skadarlijskoj ulici, vlasnik firme „Dado metal“, Dalibor Gregorčić rešio da firmu preseli na novu lokaciju, na adresu Put Edvarda Kardelja 122, problem nije uspeo da reši. Nove komšije takođe, oštro se protive da u blizini njihovih domova počne sa radom firma za prikupljanje, skladištenje i tretman metalnog i plastičnog otpada. Jedan od građana čija se kuća nalazi u blizini te lokacije je Josip Kovačević, koji kaže da iz auto otpada dopire nesnošljiva buka često i tokom noći, jer vlasnik ne poštuje radno vreme.
Brojne primedbe dali su i predstavnici nevladinih organizacija. Prema rečima Snježane Mitrović iz Udruženja „Terras“ veoma neprijatno je bilo saznanje da je firma počela s radom i bez dozvole, te da na to nisu reagovali nadležni.
Vlasnik firme „Dado metal“, Dalibor Gregorčić odbacuje primedbe građana kao neosnovane i kaže da je spreman da učini sve što od njega budu tražili nadležni, te da će postaviti panelski zid prema susedima kako bi dobili zvučnu izlolaciju.
Kako su i posle javne prezentacije obe strane ostale na svom stanovištu, komisija će odlučivati o primedbama građana te ih uvrstiti ili ne u Studiju. Ako Studija bude prihvaćena, firmi „Eco metalologistik“ biće izdata dozvola rad.
RTV Yu eco
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






za firme koje proizvode buku, mirise i ostalo što može da smeta neposrednoj okolini trebalo bi da postoje određene zone gde bi jedino mogle da dobiju dozvolu za rad. negde kod integrala ili severa recimo.
Svima sve smeta, filozof do filozofa, ali očekuju penziju na vreme, i platu, i da im se sredi blatnjava ulica i svašta još… Al gospodo zgubidani to može jedino ako „ Dado„ i „Miko „ i „Pero„ plate doprinose i poreze i prireze i zareze i kamate i rekete…. A to bogami treba zaraditi, zato i rade noću, a ne da bi nervirali komšije. Toliko od mene. Hvala.
Dadin advokat daj boze da kodtebe blizu bude napravjen mali smetliste deponija padate vidim dalces i onda da tako razmisjas i oni rade kao dado metal ili kovacnica.akoje redovna firma koji redovno okrece njegov kapital i sve radi kakoje to upisan u veliku knjigu i ne mucka i zna staradi once i da zaradi taj novac iako radi u predgrade
Ti nisi Dadin advokat već običan magarac!!!
Niko tebi ne osporava pravo na rad, ali zašto ti ljudima osporavaš pravo na mir i narušavaš komunalni red?!
Što se tiče poreza ima da ih platiš pošteno, debelo i po PeeSu… Za „zareze“ i „rekete“ se javi policiji. Oni su nadležni za koruptivno-kriminalno-utajivačke poslove.
Nije mi jasno da na kraju prebaci firmu ALI na novu problematicnu lokaciju?! Zar nije mogo u celom gradu da nadje lokaciju gde nece smetati komsijama?
Ima još otpada -što javnih što onih po kućama i nikome ništa ne smeta. Ima jedan otpad u urbanom delu grada u Gajevoj i taj otpad ne smeta nikome. ????-KAKO???-lako. Gregorčić je bio vozač u tom otpadu, navodno je njegov kamion trošio mnogo goriva i isti je morao da napusti tu firmu. Sada je taj otpad porodična firma koja finansira mnogobrojne NVO usput se reklamirajući, što nije nikakav problem. Problem je verovatno što Gregorčićev kamion ipak nije trošio puno goriva jer da je trošio gazde bi pozvale policiju s’obzirom koliku količinu „ukradene“ nafte pominju. Problem je nastao onoga momenta kada je sposobni Dado, digao sidro i bivšem dileru deviza i njegovoj porodici gde glavnu reč vodi žena rekao zbogom. Tokom perioda koje je proveo u tom otpadu Dado je stekao znanje i poznanstva i otvorio sebi otpad koji sada smeta gde god se pojavi, ipak ljudi kažu da smeta i nije u redu noću lupati . Ali valja malo protresti i pretresti i ostale otpade.
Negde na salaš, gde nema komsija
Ali zato Bunfortov Masterplast moze da ispusta razna isparenja. I da lupa cele noci. Kako li je Masterplast resio pitanje otpadnih voda u kraju u kome nema kanalizacije? Koliko on truje podzemne vode? Ne moze mu niko nista otkako se ucvrstio na tron precednika skupstine opstine.
U manje- vise industrijski i zakonodavno razvijenijem svetu postoje tzv. Industrijske zone u kojima zainteresovani privrednici zakupljuju plac velicine koja im je potrebna, ograde ga, postave pratece objekte, pribave sve potrebne dozvole za rad, i Bog da ih vidi. Grad ili opstina koja iznajmljuje placeve za industrijsku i privrednu delatnost je duzna i da izgradi svu potrebnu infrakstrukturu – prilazni putevi, voda, struja, kanalizcija i sve ono sto uz jednu takvu zonu jos ide, recimo prikljucak na gradski saobracaj. Takve zone su obavezno van vizuelnih i zvucnih domasaja delova grada namenjenih za stanovanje. Dobro uredjena privredna i industrijska zona privlaci mnogo firmi, ima automatski vise posla, vise radnih mesta, povecana kupovna moc stanovnistva, a time i veca lova od raznih poreza i prireza, kojekavih taksi-maksi, a koja se sliva u lokalnu poresku kasu. Sve u svemu lokalna privreda mora biti u istoj poziciji i sa istim pravima i obavezama kao i strane firme. Ne moze se nekome prostirati crveni tepih a onom drugom , domacem preduzimacu – noga u golu straznjicu.
Gospodu iz Opstine zaduzene za zastitu zivotne sredine sve zaposliti kod doticnog u firmu posto ovom zadatku nisu dorasli vec poslednjih 10 godina!
@Jozef ovo ti izgleda Bunford hejtovao taj jedan crveni palac dole
suboticka posla
Jos jedan u nizu pametnih poteza gradske vlasti!Da je ovo normalna drzava, otpad vec davno ne bi radio jer bi zbog krsenja svih mogucih zakona vlasnik davno bio u zatvoru.Da je drzava iole normalna i nadlezni inspektori bi mu pravili drustvo u istom zatvoru zbog ne sprovodjenja zakona.Da je drzava normalna, na vlasti ne bi bila ova banda koja nam trenutno zagorcava zivote…. Ali na zalost, ovo je jedna trula drzava u kojoj kriminalci rade sta hoce, u kojoj je sve korumpirano dok pred zakono odgovara samo obican gradjanin.A mi, obicni gradjani prihvatamo ovakve vesti kao da je sve normalno, malo prokomentarisemo i na tome ostaje.Dotakli smo dno!
Jozef. kao prvo sto masterplast izpusta toje obicna vodena para jer sa parom se nabubri osnovna sirovina stiropora.a sto za otpadnih voda tice imaju sopstvene kanalizaciju septicku jamu za kancelarije ,a za ovo drugo sto iz firme izlazi toje opet obicna voda sa gvozgem unjemu i vodenim kamencem,nekoriste nikakve hemikalije dabi zagadivali okolinu,znam jersam dosta dugo tamo radio.
Atila, vodena para ne smrdi kao ova sto se ispusta u okolini
Masterplast madarski
Vi ljudi niste normalni.Posto se bavim livom i staklom,licno znam 7 livnica koje rade na crno,da nepominjem otpade koje takodje rade na crno.Sto se tice smrada koliko samo ima ljudi koji na crno drze pilice i svinje,pa nikom nesmeta.Vama smeta sto je Dado bio mlad i sposoban kad je zasukao rukave,i stvorio sebi ono sto sada poseduje.Svi danas ako mogu i ukazeim se prilika muckaju po nesto.Ali vi pogledajte tog coveka na cega lici po ceo dan.Dali se seta u odelu i visi po kaficima?Ne nego ide i radi.Vi ste samo ljubomorna bagra koje sve ceka na godovo ili sedite po kancelarijama i neznate sta je teze od kasike.A sto se tice lokacije?Ovo je srbija ljudi….Osim u strogom centru,u peripetiji grada mozete da radite sta hocete.Samo platite drzavi njihov deo.
Zatvorite mu firmu ,samo probleme stvara gde god se pojavi