Iako su igrališta namenjena najmlađim sugrađanima, nakon što padne mrak, na njima se okupljaju i starija deca, pa čak i odrasli, koji svojim nedoličnim ponašanjem često oštećuju mobilijar i sprave za igranje. Nadležni redovno obilaze igrališta i noću, ali s obzirom na to da ih ima preko 80 na teritoriji Subotice, nemoguće je u svakom momentu sve držati na oku.

Mnogi roditelji se žale na stanje igrališta, da je potrebna njihova modernizacija – ali to je skoro nemoguće sve dok se najviše sredstava troši na saniranje šteta koje prave vandali, objašnjava Radoslav Vukelić, sekretar Sekretarijata za komunalne poslove, i dodaje da cena popravke pojedinih igrališta često može da nadmaši i cifru od 200.000 dinara.
– Ovo izuzetno crpi sredstva namenjena za popravku igrališta, jer šteta ponekad izgleda bezazleno, ali da bi sprava bila bezbedna, mora se sanirati kompletno. To je zaista velik problem. Najviše bih apelovao na našu omladinu, da razmišljaju o svojim mlađim sugrađanima koji to igralište koriste. Nije problem što se oni okupe tamo, što sede na klupama, ali zaista apelujem da ne lome, da ne crtaju grafite, da ne odnose sprave, da ne kidaju delove sa njih… Čak nam se dešava da na pojedinim mestima pale tartan-podlogu koja je zaista skupa. Takvim ponašanjem nas dovode u situaciju da mi možemo isključivo da održavamo, ali ne i da unapređujemo i modernizujemo naša igrališta.
Nameće se pitanje zašto se ne postavljaju kamere na igrališta. Kako Vukelić objašnjava, tu postoji nekoliko činjenica i poteškoća koje se moraju uzeti u obzir.
– Jedan od problema je infrastrukturni, u vezi sa opremanjem, signalom na tim kamerama, dobrom vidljivošću… A drugi deo se odnosi na to što bi nam trebala saglasnost roditelja, jer nemamo pravo da snimamo decu bez njihove saglasnosti – Zakon i pravilnici su tako odredili. Zbog toga se uvek javlja problem na koji način bi mi uopšte mogli te snimke koristiti, čak i kada je u pitanju otkrivanje počinilaca.
Nadležni apeluju na građane da svaku, pa i najmanju štetu uvek prijave Komunalnoj inspekciji ili Sekretarijaru za komunalne poslove, a njihovi brojevi telefona mogu se naći i na info-tablama koje su postavljene na igralištima.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






koliko njih ste uhvatili I kaznili za tako ponasanje, ni jednog? Znaci briga vas . Taman da vam partiski gangsteri na nekom novom tenderu opet zgrnu lovu
Srpska policija nije ni za qrac. Davno odnarođena institucija, koja radi isključivo za lične interese u saradnji sa političarima na vlasti i kriminalcima.
@laki…Ne mogu ni da otkriju ko je dojavljivao za bombe u skolama. Bolje receno „ne mogu“. Za svake vece proteste u BG takodje su bile dojave za bombe u svim vozovima i nista.
@Trovach
Kako da otkriju bilo šta kad će im Marko Kričak, bivši švercer automobila, nasilnik i bitanga, uskoro postati jedan od vodećih ljudi u MUP-u… možda i glavni… A nema ni mrvu policijske obuke, da ne pričamo kako je prošao bezbednosnu proveru. Znači, policiju ne treba nimalo ceniti i poštovati.
@laki…Nisam ih bas nesto cenio ni kada su bili mnogo bolji jer ni tada nisu bili dobri. Ovo sada je dno kace.
Takodje su isto takvo dno „novinari“ sa onog drugog subotickog portala. Objavljuju botovske bljuvotine, a cenzurisu cinjenice i argumente koje iznosi druga strana (tj. ja).