Derbi u Subotici pripao NIS Spartaku

NIS Spartak – Vizura Wall Art 3:0 (26:24, 25:22, 26:24)

Derbi u Dudovoj šumi pripao je NIS Spartaku. Golubice su pobedom nad Vizurom Wall Art stavile šlag na tortu na kraju regularnog dela Prvenstva i sa kote dva će u plej-of.

Iako rezultatski ubedljivo, domaće odbojkašice morale su dobro da se pomuče da zaustave Novobeograđanke, koje su igrale bez kapitena Bianke Buše i Nataše Čikiriz.

Imala je Vizura u nekoliko navrata šansu i da učini meč neizvesnim. U drugom setu Ajkulice su držale u rukama vođstvo od 16:10 u završnici i 22:20, a u trećem setu, posle rezultatske klackalice, gošće nisu iskoristile set loptu (23:24). Kazna je stigla…

Golubice, koje je predvodila odlična, tehničar Olga Raonić, u drugom periodu minus od šest poena na drugom obaveznom predahu anulirale su, neverovatnom serijom (10-3) za 20:19. Sigurna je bila srednjak Jelena Trnić, ali i Cvetićaninova.

U trećem, ispostavilo se i poslednjem činu na utakmici, Vizura je do 16. poena konstantno imala poen, dva plusa, ali lucidna Tatjana Matić, koja je ušla u ovom periodu, izborila je prvo izjednačenje, a potom i prvi preokret 18:17.

Trgle su se Ajkulice još dva puta (21:22, 23:24), ali nisu imale snage, pa je Spartak priveo meč kraju – 26:24.