Gradski odbor Dosta je bilo u Subotici saopštio je danas da je u izveštaju Agencije za borbu protiv korupcije navedeno da je oko 160 Subotičana finansiralo predsedničku kampanju kandidata Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandra Vučića sa oko 6 miliona i 400.000 dinara.
Subotički odbor Dosta je bilo naveo je u saopštenju za javnost da je u izveštaju Agencije za borbu protiv korupcije navedeno da je ukupno oko 7.000 građana doniralo oko 2,2 miliona evra za predsedničku kampanju Alaksandra Vučića, a da su gotovo sve pojedinačne uplate u iznosu od 40.000 dinara.

“Zanimljivo je da su baš svi poželeli da doniraju tačno 40.000 dinara. Na spisku donatora iz Subotice ima dosta ’poznatih imena’. Tu su gotovo svi odbornici SNS-a u Skupštini grada, pojedini zaposleni u Gradskoj upravi, gradonačelnik Subotice, njegova supruga, direktori raznih javnih preduzeća, upravnik carine, drugi carinici, policajci i mnogi drugi dobronamerni i humani ljudi”, naveo je DJB.
Dosta je bilo podsetio je da su novac donirali i zaposleni u javnom sektoru i da je reč o klasičnoj partokratiji, a da su političke stranke dužne da podnesu izveštaj o troškovima izborne kampanje.
“Kao i svaki prethodni put, gradovi su puni plakata, bildbordova, televizijskih i radio reklama, fejsbuk kampanja”, a da je tokom kampanje najviše dominirao upravo predsednički kandidat SNS-a.
(Magločistač)
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Oprali pare preko nasih preduzeca… imate ceo spisak… sva gospoda se mogu videti ujutru i uvece po gradu kako cevce limunadu dok narod grca… 5 oktobar je mala maca sta ih ceka
onda bi trebalo požuriti sa tim 5. oktobrom, jer u protivnom, crći će mo od gladi u bedi..hvala naprednjacima i njihovim dupeliscima,,,,
Spisak zapamcen. Kada dodje vreme, ala ce da se izvlace ima sa istog. 🙂
Nista nerade sto nisu oni pre njih radili …kakva beda pogledajte suboticu nocu i danju puno ljudi nelici mi na bedu..
Isto su sve samo mnogo gore radili ovi sto sad to kritikuju
Svako ko želi može na sajtu Agencije za borbu protiv korupcije da pogleda koja su to imena. Na nivou Srbije, radi se o više od 2 miliona evra.
Nisam clan ni jedne partije,ovi sada su mislim naj gori moguci sljam koji nam vodi grad.Od ljudi koji su isterani svojevremeno iz policije i carine zbog kriminala ne treba ocekivati bilo sta dobro za ovaj grad i njegove gradjane.Nadam se da ce doci dan kada ce podneti racune ovom narodu uskoro.Ovo sada je dno dna.
Ne razumem sta je sporno u vinansiranju stranke koju podrzavas TO JE RADILA I ZUTA BAGRA i ovi pre i posle nji jesino djb nema koda finansira jadni oni
bilo bi interesantno videti sva imena….dok su žuti DS to radili, ovi su se NAJGLASNIJE KLELI DA NIKADA, BAŠ NIKADA NEĆE RADITI te stvari, pljuvali po žutima, kritikovali i obećavali da ONI KADA DOĐU NA VLAST SVE TE POJAVE ĆE ISKORENITI…i gle čuda,ne da nisu iskorenili, nego su poboljšali krađe, i to im je sad glavna uzrečica, da su i njihovi prethodnici to radili….zaboravili na kletve i obećanja…šta ti je vlast….to se zove selektivno pamćenje……ali, nadam se da narod to neće zaboraviti i da če i njih kazniti na izborima, kao onomad žute…
Veoma je zanimljiva jedna činjenica. Masa Subotičana prati sajtove na kojima svoje komentare ostavljaju mahom nezadovoljni stanovnici ove naše kakve takve meni ipak lepe Subotice (jer je kao i Vaša-moja).
Radi se o tome da ove sajtove ali i naše objave po profilima itekako pomno prate razni političari koji i sami imaju svoje profile, naše objave siguran sam da prate i oni koji su zaduženi za razne oblike naše bezbednosti –od policije do zdravstva, sudstva i zaštite na radu. Prate jer skoro pa svi imaju svoje FB profile, ako i nemaju kada su prozvani njihovi puleni im to zasigurno prenose
Interesantno je da niko od gore navedenih ne postupi po zakonu i ne obrati barem pažnju naprimer na neki problem na koji se na sajtovima ukazuje, izuzeću naprimer iz oblasti rada.
Zašto inspekcija rada ne posećuje preduzeća , posebno privatnike i ne vrši kontrolu rada . Zna li načelnik inspekcije rada ili bilo koji njegov saradnik da u Subotici trenutno ima oko PET HILJADA neujavljenih radnika. Zašto isti ne vrše kontrolu? Za čega su plaćeni? Ko ih plaća? Da li mi kroz porez ili imaju i dodatnu stimulaciju?
„DOSTA JE BILO“-JESTE U PRAVU STE ALI DOSTA JE MENI I VAS.
Da li ste Vi poštovani učinili bilo šta za nas koji na svojim plećima držimo ovaj grad, ovu državu ili samo napišete saopštenje? Napišete, objavite i nestanete. Možete li Vi ili bilo koja druga partija ili pokret učiniti nešto konkretno ili Vam ovo služi samo da bi ste nas podsetili da postojite?
Znamo da postojite i da ne vredite ni dva pišljiva groša niti Vi niti bilo koja druga opcija, jer da vredite izdali bi ste saopštenje da Vam se građani mogu obratiti sa svojim problemima. NE to nije Vaš posao, Vaše je da se reklamirate. Hvala nemorate znamo da postojite i ako već postojite zađite i Vi ali i članovi ostalih partija po selima, po gradu –prođite i popričajte sa ljudima, budite sigurni ljudi će vam itekako otvoriti dušu. A kada Vam otvore dušu budite ljudi i pomozite ovom ubogom narodu koji je obespravljen i bespomoćan.
„Cevče limunadu dok narod grca…“ Narod nema za leba da jebe (jede pardon) i struže koru sa drveća, obrstio već sve parkove i drvorede samo da napuni stomake dok se vozi u 55.000 registrovanih putničkih automobila koliko ima u Subotici…i tako kada dođe novi 5.oktobar onda će ovi što cevče limunadu da pišu kako je narod gladan i na ivici egzistencije, a ovi što sada njih gledaju kako ujutro i uveče „cevče limunadu“ posle pranja para onda će oni ujutro i uveče da „cevče limunadu“ i peru pare a oni da gledaju i tako u—beskrajoooooo! Klackalica: ko bi doli dođe gori, ko je gori doli pada…DJB će na izborima da dobije ne 1,4 nego fantastičnih 1,5 odsto glasova a preostalih 98,5 odsto će biti, naravno, pokradeno! Što onaj elokventno i vrlo artikulisano napisa: „crći će mo od gladi u bedi..hvala naprednjacima i njihovim dupeliscima,,,, Ne će mo dok nam je takvih bistrookih. Samo napred, preko vode do slobode braćo tifusari – pardon, revolucionari!
Hm,reket. Funkcija košta. Gamad
Dajte PAULINI tu socijalnu pomoc ne mogu vise da citam kako je zalosna
Ta GAMAD su to sigurno prijavili poreskoj upravi ala cemo sad videti kako su ti lopovi dosli do para??
Zaposleni u Gradskoj upravi i javnim preduzecima donirali po 40 hiljada dinara?
Posto znam da u Gradskoj upravi i nekim javnim preduzecima mesecna primanja ne prelaze 40 hiljada dinara, bas me zanima kako su ti sto su donirali, preziveli taj mesec? Bas me zanima, sta su jeli, pili i kako su platili sve racune. Bice da im je njihova stranka bitnija od svog stomaka…