Nakon izbora i dobijenih preko pola miliona glasova građana Srbije, bivši zaštitnik građana Saša Janković je postao ozbiljna figura na političkoj sceni Srbije. Postizborne aktivnosti su prošle u poseti Briselu ali i radu na formiranju novog pokreta koji bi okupio sve one koji se zalažu za principe vladavine prava i uspostavljanja parlamentarne demokratije u Srbiji.

Na osnivačkoj skupštini Pokreta „Slobodni građani Srbije“, održanog u nedelju, učestvovalo je 150 građanki i građana, kao osnivači i gosti. Među njima, kao osnivač iz Subotice, prisustvovala je Đorđija Aksentijević, odbornica u gradske skupštine.
– Posle šest otkazanih dogovora oko zakupa prostora, tek iz sedmog pokušaja Ugovor o zakupu prostora je zaključen. Ne ide lako, ali nam i to potvrđuje da smo na pravom putu – navela je Aksentijević.
Isti slučaj je i s registracijom, nakon što je podnet zahtev za registraciju, ustanovljeno je da je pre 18 dana registrovana organizacija pod istim imenom Pokret „Slobodni građani Srbije“.
„Interesantna“ novost: U nadležnom organu uprave je pre 18 dana registrovana druga organizacija pod imenom Slobodni građani Srbije.
— Saša Janković (@Kihot_ex_of) May 22, 2017
Neki od ciljeva Pokreta su:
- Republikanski oblik vladavine
- Podela vlasti
- Suverenost pripada građanima i nijedna politička stranka ili druga organizacija, nema pravo da neposredno vrši vlast ili vlast potčini sebi
- Otvorenost, transparentnost i odgovornost državne vlasti
- Nezavisnost sudstva i kontrolnih organa
- Suzbijanje kriminala i korupcije (posebno unutar države)
- Dostojanstvena starost za sve
Ko može biti član pokreta?
– Član Pokreta može biti svaka punoletna osoba koja prihvata njegove ciljeve i oličava vrednosti na kojima je Pokret zasnovan. Pokretu se mogu pridružiti i druge organizacije.
Najavljeno je da će pokretu pristupiti i Nova stranka Zorana Živkovića. Sašu Jankovića je kao predsedničkog kandidata podržalo mnogo organizacija i pokreta.
– Verujem da će saradnje s drugim strankama, pokretima ili udruženjima biti kao i u kampanji Saše Jankovića za predsedničke izbore, ali nadam se i mnogo široj i čvršćoj – dodala je Aksentijević.
Da li se očekuje formiranje nekih lokalnih odbora?
– Statut Pokreta predviđa mogućnost teritorijalnih organizacionih jedinica. Subotičani će, uverena sam, tu mogućnost i iskoristiti – zakljucila je Aksentijević.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Podržavam.
Suprug doticne na predlog SNS postao dekan ekonomskog fakulteta.Napisao doktorat gradonacelniku takodje preletacevicu u SNS.Veliki prijatelj sa gradskim rukovodstvom SNS i sada supruga Djordjija izigrava nekakvu opoziciju i borca za pravdu a koristi sve blagodeti ovog rezima.Licemerno do bola.
Zoran Živković će da smori stranku, piši propalo.
Posle oluje dolazi sunce,ne mozemo doveka padati
Ajmo sale, razbi nazadnjacke budale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vreme je za promene.
Kakav glup naslov…Tako će te napisati i kad Marko Marković bude prisutan na osnivanju jeremićeve stranke ili Pera Perić na osnivanju neke pete stranke?Pa bila je prisutna i kad je Borko Stefanović pravio neku stranku pa to niste objavili
Konačno zdrava opcija i predstavnik iz našeg grada zbog koga nećemo crveneti.
Djuričko, Sergej, Koja, Kokan, Šotra, Marković… Društvo je koje mi odgovara. Za bolju Srbiju, mozemo mi to!
Budi nadu. Svetlo na kraju tunela. Početak kraja mračnog doba za Srbiju.
Zar gospodja nije kod Maglaia,ova fotografija je stara Dusan Ivkovic nije vise clan pokreta
Zar nije pod ne razjašnjenim okolnostima ubijen drug Saše Jankovića iz njegovog pistolja, u njegovom stanu, uz njegovo prisustvo. Zar nije čudno da nije za to odgovarao ?
Podržavati ubicu je žalosno i sramno. Još se i slikati sa njim kao i da si sam saučesnik.
Jes, jes, ovi iz opozicije ubijaju u stanovima a žene su im glavne za drogu na Balkanu. I ja sam to čitao u Informeru. A mislim da je bilo i na Pink vestima.
Sto rece American ambasador – Novinari i urednici lista Informer su lazhovi i naobichniji olosh.
@Lula – Našao si izvore informacija na koje ćeš se pozvati… -‘informer’ i ‘Pink’ Ha-ha
nadam se da nije neka šala?!!!
Sasa Jankovic je postao ozbiljan igrac i verovatno ce i dalje teziti ujedini opoziciju pre predstojece beogradske a mozda i republicke izbore. Njegova poseta Briselu je samo potvrda da su tamo uvideli da u Srbiji postoji alternativa koja ce isplitvati kad tad, jer je Vucic na duze staze neodrziv.
I ovi pod tačkom jedan kopiraju ni manje ni više REPUBLIKANCE. Hahahaha, smešni ste stvarno. Pravi Republikanci će vas zgaziti.
Kakav potez ocajnika……
steta sto administrator nije pustio moj komentar, smatram da nikog ne vredja. to bi bio odgovor diskutantu afetu, mada mu se ne obracam licno, jer smatram da ne bi trebao imati tako jaku ulogu na ovoj stranici.
Licno podrzavam Jankovica odnosno ono za sta se zalaze i sta govori ali postajem sumnjicav zbog ljudi koji se prikljucuju. Ne znam ko je doticna, dobra ili losa, ali mislim da je rizik da se i tu uglave kojekakvi praziti velik. Ne moze i ne treba jedan covek da vodi sve pa je odabir kadra isto toliko vazan kao i glava pokreta. Kada je ceo pokret u realnosti jedinstven u antikoruptivnom smislu, ne samo na papiru, moze imati jaku pregovaracku poziciju sa spoljnim faktorima i promeniti kurs ka boljem. Gradjani koji podrzavaju pokret ce svemu tome dati vetar u ledja ali se lako moze skrenuti sa kursa. Levica i desnica vrebaju i skacu na svaku svoju priliku. Uklopiti sve ovo je vrlo tesko, ali ne i nemoguce. Vreme ce reci, kao i uvek. Sansu treba dati odnosno pokusati je iskoristiti, ali poucen iskustvom ostajem rezervisan i ne padam u trans.
ma sva su to ista govna….ovo sada dodje kao neki nov DOS…a dobro smo videli kako su se nakrali i opljackali ovaj narod.
Da neko ne misli da sam za SNS, pa to je ista bagra, lopovska bagra koja je jos usput i nevaspitana i ohola. Ovi iz DOS-a su nam barem na finjaka uvalili koske a ovi iz SNS nas na rodjene oci prave debilima
Ova vest nije za komentar doticna sve i svasta cini samo da je u centru paznje njezino pravo…
ne znam kako zamisljaju neki ljudi da ce sasa jankovic sam da resi problem srbije. naravno da treba da se prikljuce svi koji hoce drugaciju srbiju, tako je nastao i dos, pa posle obavljenog posla svako na svoju stranu. meni ne smeta ni ds, ni zivkovic. nadam se samo da se nece prikljuciti canak, jer njega ne mogu da pridrzim. uostalom da bi se jedna drzava preorganizirala trebaju i strucni ljudi, koji su mozda sada u ds ili drugim partijama. nikako ne bi trebao da dodje niko iz ovih partija, koje jasu vec 25 godina narod, njima je mesto u arhivi ili u zatvoru.
@rax ajd3 ne pali se molim te ti si glup ako idalje verujes da postoji poaten politicar koji ce gledati interese svih lhudi a ne stranke i svojih ljudi
kada bi svi razmisljali kao diskutant iznad mene, ceo svet bi stao, ne bi bilo progresa. naravno da nisu svi isti, narod je taj koji dozvoljava politicarima da rade sta oni hoce. narod je taj koji bira nepisemene ljude da ih predstavlja. meni nije svejedno da li ce me predstavljati covek, koji je obrazovan, sa manirima danasnjeg vremena ili neko ko ne zna da bekne neki stani jezik i spominje tarabice u diplomatskom razgovoru, neko ko me laze javno, a tvrdi suprotno tome. izuzetno sam srecna i zahvalna prirodi i genetici sto pripadam grupi gradjana koja je zastupljena sa 500000 glasova na predsednickim izborima.
Dotična gospođa ima sve adute potrebne za napredak na svim mogućim frontovima. Saša Janković-u mislio sam da možeš, ali sa ovakvim ljudima ne možeš ništa. Opcija bega opet na stolu, nažalost….
Sve sami strucnjaci komentarisu koji su postigli u zivotu sve ali iza monitora I tastature.
Poslednjih 30 godina smo prosli toliko lazi da jednostavno tesko nam je da pocerujemo da postoji nada u ovoj zemlji,da postoje ljudi koji imaju petlje da stanu na crtu danasnjoj tiraniji od vlasti.
Sacekajmo da pokret S.J. ozivi i da vidimo kako rade i u cijem interesu a ne odmah osudjivati i pluvati.
Ova gospodja je:
1. DS
2. Borko Stefanovic
3. Maglai
4. Sasa Jankovic….
pa ds i borko su ista partija, napustila je sigurno kada je tadic napravio chaos u stranci. maglai i s.jankovic su isti, jer je madjarski pokret bio prvi koji je podrzao s.j. nema potrebe za komentarem lolita, ideologija je svih nabrojanih ista. mene vise brinu oni koji su poceli od dosa, a sada su u sns ili dverima.
Prava je retkost da se danas neko odluči za opoziciono delovanje. Svi hoće da se bave politikom samo pod uslovom da budu u vlasti. Tako se desilo da je prethodni saziv skupštine grada Subotice gotovo ceo pretrčao u tabor SNS i satelita. Slično se dešava i danas. Iako smo glasali za opozicone odbornike, oni su odmah prešli u SNS i tako prestali da budu predstavnici građana koji su ih izglasali.
Treba biti i hrabar pa se suprotstaviti ovom ološu koji je danas na vlasti u Subotici, jer to su, verujte mi, jako opasni ljudi. Đorđija i oni koji se usude da se svrstaju u opoziciju, biće izloženi ozbiljnim problemima, posebno ako ološ oseti da im se drma.