Dr Puškar „uvezao“ svoje ljude

U uslovima sve veće nezaposlenosti, dr Slobodan Puškar, v.d. direktor Opšte bolnice Subotica dovodi ljude iz drugih gradova, a za nas Subotičane među kojima je nezapolsenost u sve većem porastu, u Bolnici očigledno nema posla, ovim rečima počinje tekst u Subotičkim novinama.

bolnica-subotica

Dr Slobodan Puškar je doveo i zaposlio svoje ljude iz Novog Sada i Pirota, među kojima su i Saša Ristić, medicinski tehničar, čovek od posebnog poverenja i njegova supruga Nataša, kafe kuvarica, oboje iz Pirota, tri osobe iz Novog Sada, Dragana Seferovića, vozača Aleksandra Petkovića, pomoćnika direktora za ekonomska pitanja i Zorana Milionovića, mašinskog inženjera i šefa tehničke službe u Opštoj bolnici Subotica. Da li je moguće da u Subotici ne postoje odgovarajući kadrovi za ova radna mesta, pitanje je u Subotičkim novinama.

„Javno postavljamo samo neka od pitanja dr Slobodanu Puškaru koja su nam poslednjih meseci pristigla u redakciju:

  • Koliko je osoba napustilo bolnicu od dolaska dr Slobodana Puškara na funkciju v.d. direktora Opšte bolnice Subotica?
  • Koliko je primio nemedicinskih radnika na račun medicinskog osoblja?
  • Po kojim kriterijumima je primio nemedicinske radnike iz Novog Sada?
  • Kolika su primanja ličnog vozača dr Puškara u proteklim mesecima i da li je primereno da se isti kreće naoružan po Bolnici?
  • Na čiji teret i ko dr Puškaru i njegovom vozaču plaća svakodnevni dolazak i odlazak sa posla iz Novog Sada?
  • Da li dr Puškar radi u privatnoj klinici u Novom Sadu, a za to vreme prima platu u Opštoj bolnici Subotica?
  • Da li dr Puškar treba da ide na kardiološki Kongres ispred O.B. Subotica, a ne radi kao kardiolog u istoj?
  • Da li ima osoblja, pre svega lekarima i sestrama kojima se ne plaća prekovremeni rad ili se samo isplaćuje podobnima?
  • Da li su kriterijumi ličnih podobnosti i postavljanja neiskusnih lekara – specijalista koji ne ispunjavaju uobičajene uslove za rukovođenje na mesto načelnika odeljenja odluka dobrog upravljanja?
  • Da li je dr Puškar imao krivične prijave podnete od strane njegovih pacijenata?

U interesu građana Subotice, korisnika usluga i zaposlenih u Opštoj bolnici Subotica očekujemo da nam dr Slobodan Puškar odgovori na gore postavljena pitanja!“

Štampano izdanje Subotičkih novina



KOMENTARI

  1. Bob Rock kaže:

    Poslednje posete bolnickom krugu pre nekih desetak dana,na delu oko
    plucnog i rehabilitacionog dela ostavili su na mene vise nego mucan utisak,
    Oronuli i zardjali oluci,porazbijani crep koji samo sto se nekom ne sruci na glavu sa dotrajalog krova,prozori sa kraja pretproslog veka,neverovatna kolicina raznoraznog smeca koga nema ko da pokupi.Dakle i bez ulaska u unutrasnjost zdravstvene ustanove lako se dodje do saznanja da tu pravog domacina nema.Nisam dakle ni stigao do medicinskih tema za koje i nisam kompetentan.Ali dakle neko ocigledno jeste,Pogled na sva navedena pitanja itekako me kao gradjaninina veoma brine.Ako je samo deseti deo postavljenih pitanja pogodak u metu,onda smo mi kao potencijalni konzumenti bolnickih usluga debelo n……i.Jedino je pozitivno sto nas tamo ocekuje uvozna kafe kuvarica sa visegodisnjim iskustvom, te se mozemo nadati vrhunskoj usluzi i ponudi crnog napitka,ako nam se naravno ,pre toga od svega ne smuci.

  2. ludak kaže:

    Sad ispada da je Bićanin bio mila majka za ovog SNS mazgova ma koliko nisam podnosio ni Bićanina koji je isto velika mutljavina

  3. poludeli pacijent kaže:

    Dobili ste ono sto ste i zasluzili.
    Na zalost, to je i nas problem.Mi smo pacijenti.
    Sto se tice vas u zaposlenih u bolnici, humani ste k`o Pinoce i SVI radite po privatnim klinikama i nikad vam nije dosta i stalno ste „gladni„.Hladni, prepotentni, nadobudni doktori…ni malo empatije, ni malo sazaljenja…..picani ustirkani koji jure mlade sestre u belim minicima i uskim gornjim delovima sa push up sistemom oko grudi.
    Onda vas cekamo, cekamo, cekamo, cekamo….da se smilujete i dodjete i pregledate nas……pa vas trazimo, trazimo, trazimo…jer ste„ na nekoj intervenciji„, pa vas nadjemo u sobi gde se smejete sa nasminkanim humanitarkama u belim minicima i pijete kafu…
    Ma fuj….

  4. antifašista kaže:

    Samo se trend nastavlja… Bićko je počeo dovoditi stručnjake i postavljati na rukovodeća radna mesta, ruinirao uz pomoć svojih pulina celu nemedicinsku službu… sve to Puškar nastavlja, ali bahatije. Krivi su ljudi u samoj bolnici, koji nesmeju da pisnu, ako se ko i sme pobuniti, njega jako brzo utišaju ! Treba metla da proradi, da se sve diplome, naročito privatnih fakulteta i fakulteta iz BiH provere, pa početi izbacivanje na ulicu raznih kordinatora, menadžera i ostalih neradnika, a ostaviti i postaviti ljude koji su stručni (ima ih u bolnici nebrinite), pa da se uvede red, rad i disciplina, za što nije bio sposoban ni Bićko a Puškar još manje !

  5. HPTN kaže:

    Prva stvar koju je puskar uradio je postavio vrata sa sifrom na njegovu kancelariju (boga pitaj koliko to kosta). Pitam se pitam sta on krije toliko da mu treba kancelarija pod sifrom koja nije trebala ni jednom direktoru ranije??!!!

  6. HPTN kaže:

    A i to da se doticni SNS kadar seta naoruzan je istina.

  7. Mikele kaže:

    Rakune,100% tacno.Suboticu vode mafijasi i politicki olos ovog grada.Dokle bre vise!!!

  8. Ni po babu, ni po stričevima, nego po ujacima kaže:

    Sudeći po.članovima Komisije za vanrednu unutrašnju kontrolu Doma zdravlja i lokalnog Saveta za zdravlje koji su, barem u vlastitom slučaju, bez iole kakvog osvrta ali i bez obrazloženja u izveštajima zaključili da vlastiti dokumentovani prigovori na rad dva lekara navodno nisu osnovani, možda je „transfuzija sveže krvi“ jedini način da se zdravstvo uopšte, pa i u lokalu, prene iz obamrlosti. Da li ovako kako to čini v.d. direktora Opšte bolnice ili…, krajnje je vreme svakako.

  9. Bečka škola kaže:

    To vam je kadar grkljančića ista meta isto odstojanje.

  10. AndB kaže:

    Sve dodjosi, moj do mojega…/niste/glasali ste pa gledajte…i na sledecim izborima sedite kuci i cekajte …sta god cekate…

  11. Superhik kaže:

    Nasledna osobina Sns politike.video čovek da je i naš gradonačelnik za svog savetnika doveo dotičnog gosp Radivojevića iz Beograda.pa ga posle prebacio za direktora u Agenc za izgradnju (ili slično). Uglavnom eto nema izgleda podobnog i pametnog subotičanina da prvo savetuje a sada da planira izgradnju naseg grada…

  12. Mr Me kaže:

    Mozda malo previse direktno. Zamislite da je vas tako neko napao u novinama. Iako se slazem sa porukom vesti, smatram da ne treba javno osudjivati ljude dok se ne potvrdi da su nesto skrivili. Postovati medicinski kodeks!

  13. Kristina kaže:

    Bila skoro u bolnici koja je ruku na srce u zadnjih 20 godina oronula ali nikad prije nije bila ovako prljava. U prozorima mrtve muve i s dva prsta prašine i smeća svuda. Nikad prije nije bilo ovako prljavo.

  14. istoričar kaže:

    Ovom Puškaru fali jedna dobra puškara…

  15. rax kaže:

    i ja sam nedavno bila u bolnici, jednom recju ocaj i smeciste. poliklinika je tako prljava, ne mislim da se ikada ocistio pod, prozori, vrata, od kada je sagradjeno. wc smrdi. ako je neko kojim slucajem otisao zdrav, izacice sigurno zarazen necim. tacno je da doktori rade privatno, ali to i nije problem, ja sam imala zakazano u kuci zdravlja, doktor je ostavio svoj posao u bolnici i dosao da odradi u kucu zdravlja, tj. radi privatno, dok mu u bolnici ide plata i radni staz.a sto se ovog novog direktora tice, sta reci, nije vam valjao kasa, sada imate ove, a sve to zahvaljujuci ds-u.

  16. Raspop Teodosije kaže:

    Pa vi gospodo debelguzi i dalje držite svoje dupe u fotelji za vreme izbora. Posle vam je đavo kriv kada to isto dupe držite satima na drvenoj stolici u čekaonici.
    Niste glasali, izvolite. To je vaše lenje guzice delo!

  17. igor kaže:

    Ironija je u tome da se svakodnevno pojavljuju ovakve vesti i sve ostaje na tome.Iskreno se bojim da nam nema spasa jer normalni ljudi, radnici koji svojim radom teskom mukom sastavljaju
    kraj sa krajem ne mogu podnositi ovaj truo sistem te odlaze iz ove trule drzave a ostaju samo ova djubrad koja gledaju SAMO svoje interese i pri tom ni za sta ne odgovaraju i njihovi uvlakaci koji su zarad sitrnica spremni prodati svoje dupe!

  18. Mikele kaže:

    Admine sto si izbrisao komentar“Rakuna“!? Jel to istina zabolela nekog prozvanog ili se plasis betonskih cipela ili nefaj boze vadjenja grkljana……

  19. Zoli kaže:

    Mi smo krivi sto dozvolimo da se dovode ljudi iz drugi gradova tu treba da se oglasi vladajuca struktura jer njih pravi debilima njihov gradonacelnik.

  20. Slafko kaže:

    Iz prve ruke, ovo i mnogo više toga je istina. v.d. Slobodan dr Puškar je omiljeni profil političke svesti današnje Srbije. Mobing u bolnici je neprevaziđen. Ljudi sumnjivih profila i nulte sposobnosti koji se dovode imaju jedinu referencu , bezpogovornu lojalnost gazdi, u ovom slučaju mahnitom Puškaru koji ima manijakalne ideje da je on sad u nekom operativnom centru i da je on neko mnogo važan a ustvari je kriminogeni is…dak ogromne mašine koja nas melje.

  21. Nedorečen kaže:

    A pretpostavljate ko je doveo diletante da upravljaju bolnicom ? U zadnje vreme popularni, prepošteni svima poznat lik a u slobodno vreme predmet obožavanja pomenutih diletanata. Ma ljudi, svima je jasno da je fekalni štap neophodan. Na stranu to, bolnica je velika ustanova, nedopustivo je predati u ruke nesposobnim a naročito bahatim licima. A i vi u bolnici ćutite, pa trpite, pa se došaptavate kako je neizdrživo. Smeće se u ovom kraju iznosi sredom.

  22. Nedorečen kaže:

    I da, koja je to računica da iz NS dođe u SU da radi u bolnici (znamo plate – tehničar oko 35,kafe kuvarica oko 25,vozač oko 35,inženjer 50,pomoćnik 70-80) Pustite mašti na volju kako se njima nagura još toliko. Odakle ? Pa od vašeg osiguranja. Hvalili su se hitnom (pazi-hitnom) sanacijom vodovoda negde u maju, pre neki dan su tek počeli kopati. Taj s pištoljem izgleda ko da će se saplesti o sopstvenu nogu svakog trenutka. Koji su to likovi, to nema u filmu, ni u knjizi, zato gledajte. Pre neki dan su imali aferu sa pokušajem razmontiravanja sindikata koji ih je opleo nekim dopisom. Ma to je kao da pustiš primate u kokpit boinga i žališ se na turbulencije.

  23. rezervist kaže:

    Ovo se može dokrajčiti samo na jedan način:odvajanjem Vojvodine od Srbije i formiranjem samostalne države koja će ubrzati evrointegraciju.Traje već četvrt veka agonije i propadanja Vojvodine.

  24. Zlatibor kaže:

    Stimulacije podobnima daje u vidu ostvarenje prekovremenog rada što se finansira iz fonda za zdravstvo, zatim procentualne stimulacije što se finansira iz tzv sopstvenih sredstava koje ustanova zaradi. Primitivizam je naglašen, recimo za podobne odnosno dovedene prilepljuje neke rezervacije parking mesta, zatim nepodobnima ukida nešto što on siroma misli da su benefiti a ustvari su sredstva za rad (npr. trošak službenog telefona za službene razgovore, dok neograničene kvote imaju podobni kojima je to nepotrebno itd), nema poštovanja prema sopstvenoj profesiji ponižava lekare kako stigne. Zabranio je bežični internet koji je najviše koristio pacijentima. Pristup sada imaju naravno samo poslušnici i klimoglavci. Pokušaji nameštanja tendera završavaju neslavno, poznato je da meso i druga hrana iz NS bez računa ulazi u bolnicu mesecima, #Nedorečen iz istog razloga kasni i sanacija vodovoda jer se dovode novosadske firme a izbacuju subotičke. Međuljudski odnosi su nikad gori. Bavi se samo zastrašivanjem, nameštaljkama i sličnim stvarima. Zlo

  25. Kaja kaže:

    Samo ga ne vraćajte za NS

  26. Miro kaže:

    subotički doktori su svojom „stručnošću“ sahranili armiju Subotičana (ja sam im pobegao s lopate). Možda bi trebali počete dovoditi Sirijce, sigurno više znaju.

  27. stormwatch kaže:

    @Miro

    „Možda bi trebali počete dovoditi Sirijce, sigurno više znaju.“

    AahahahahahahAHAHAHAHAHahhah, najbolji stos. Jes Sirijski Doktor ce sa plate od 1500-3000 Eur koje je imao u Siriji da ide vama u Srbiju naprednjacku da radi za 400 Eur i da svaki dan dozivljava rasisticko neonacisticke napade likova koji su najbolji google doktori i u sve se najbolje razumeju…jes sigurno……hahahahahahaha…nista ne popravi raspolozenje kao covek koji pokusava da bude rasisticki ironican a nema pojma iz kakve shupe se javlja. Hhhahahahaha

  28. Kaki laky kaže:

    Napravite spisak tih dovedenih da ih posle vratimo kucama.Inace,to dovodjenje je oprobana taktika sns uhlebljuju svoje rodjake u drugim sredinama a u svoju primaju rodjake onih kojima se revansiraju.To rade i subotocki sns mangupi pa salju rodbinu i cerke po ns i bgd…a neke i u sombor

  29. Nedeljko Horvat kaže:

    Na sve ovo Opozicija cuti…zanimljivo. Opozicija bi morala uzeti ulogu sindikata naroda. Da vidimo ko ce reagovati u Subotici?

  30. poludeli pacijent kaže:

    Danas je jedan lekar verbalno nagrdio coveka od sedamdeset godina.Poslao ga je kuci nepregledanog.Zakazan termin.Cika je sigurno dosao u bolnicu jer voli tog doktora.Kad se prenese znacenje doktorovih reci…zvucalo bi idi kuci i crkni, boli me…..
    Ta dobra starina je moj otac.Radio je ceo vek, radio za penziju, radio za zdravstveno, placao sve i svasta….
    Razumem da Vam je dosta svega nasi doktori, ALI …. birali ste zanimanje, znali ste sta vas ceka.I meni je dosta svega pa sam zadrzao bar zrnce humanosti u sebi.

  31. punisher kaže:

    Ko ne izadje na sledecim izborima i glasa protiv dodjosa dobice betonske cizme!!!! Ovu bandu cemo najuriti do BG, dosta je bilo bosanaca, crnogoraca, beogradjana i ostalih gamada!! Nemaju milosti za nas, necemo ni mi imati za njih! Ziveo Samostalna Drzava Vojvodine!

  32. Ruzica kaže:

    Od kako je novi direktor dosao u nasu bolnicu od tad nema vise kradje i ostalo ….sve pohvale za Doktora Puskara…

  33. NaIvan kaže:

    @Ruzica
    Šta nam kažete, u našoj bolnici je bilo krađe i ostalog?
    A vi ste celo vreme znali za takve stvari i ćutali ste???
    I kako znate da toga sada više nema, te stvari se predpostavljam rade u tajnosti, nikako pred očima javnosti.

  34. hioho kaže:

    Sunovrat bolnice počinje 90-ih godina kad su sav sanitetski materijal i lekovi slani na ratišta u Hrvatskoj,a lekari terani u rezervu.Tada su kolovođe bili SPS-ovci lekari na čelu s tadašnjim direktorom.Ovo danas je samo kontinuitet te propasti…

  35. Insajder kaže:

    @Ružica
    Mora da ste visoko u hijerarhiji menadžmenta kada znate da se pre kralo („i ostalo“!?), a sada se to više ne radi … Onda sigurno znate da je ljudima koji su zaduženi za sprovođenje tendera od strane sadašnjeg direktora sugerisano ko treba da „prođe“ i da će zbog toga biti „nagrađeni“ (onaj ko to nije poslušao, zamenjen je drugom, poslušnijom osobom koja se ne gadi na pare).
    I još me nešto zanima, šta to znači „i ostalo“? Nemojte da ste tajnoviti, podelite svoje tajne sa nama kada ste već tako upućeni! I još jedno pitanje – da li je današnji sendvič ukusan? A sokić?

  36. Subotičanka kaže:

    Ne razumem suštinu ovog teksta, ni šta je autor hteo reći. Od kada je zabranjeno promeniti posao i od kada su za to ljudi krivi?? Bezobrazno je prozivati ljude imenom i prezimenom, jer su dobili posao u našoj bolnici a nisu iz Subotice…pa šta, kao da je to nešto neobično, pa sele se ljudi stalno u druge gradove i države…ako im neko ponudi posao koji je bolji za njih, oni treba da kažu…a ne ne..neću da prihvatim neka se zaposle samo lokalne ljude…tako onda ni naši ljudi ne treba da idu u inostranstvo za boljim poslovima, jer ima i tamo lokalne radne snage,….baš su bezobrazni što idu….ako imaju nešto konretno protiv direktora neka iznesu činjenice a ne rekla kazala nagađanja….i prozivanja troje ljudi koji sada ispadoše krivi što je zapuštena bolnica i ne znam šta, kao da je sa prethodnim direktorom bilo sve bajno i sjajno, kao u seriji „Uvod u anatomiju“, pa se sada odjednom zapustilo..možda to nekome drugom smeta jer im remeti ustaljene šeme i navike, pa ih sada moraju promeniti…. treba i to da se zapitamo,…nema šanse da mi ikada budemo zadovoljni sa bilo kime i bilo čime… (nisam član ni jedne stranke)

  37. Danilo kaže:

    Treba zakonom zabraniti zaposlenim u državnoj bolnici da rade kod privatnika. Kad ideš kod njih privatno ljubazni, nasmejani, a u bolnici samo gledaju u računar, a pacijenta ni ne pregledaju. Nema alternativa ili privatno ili u bolnici. Bolnica im služi da pacijenta šalju privatno.

  38. HPTN kaže:

    (nisam član ni jedne stranke)
    Ko laže taj i krade

  39. Ballifand kaže:

    Tačno se zna ko piše ove komentare. Zaposleni koji su dobili šut kartu i oni koji su još uvek tu pa ližu guzice samo da opstanu. Lizali su jednom i kleli se na vjernost, to sada čine i drugom. Mislim da je ovaj ipak pametniji i da će olos počistiti

  40. Orlok Subutai kaže:

    > „vjernost“

    Puškare, ti li si?

  41. Katarina kaže:

    @Ballifand tačno jesu i u pravu su. I nisu svi lizači. A da je ovaj pametniji ne bi ga razvlačili po novinama ovako. Ne može se ništa sakriti.

  42. Insajder kaže:

    @Subotičanka

    Niko normalan nije protiv toga da posao dobiju i ljudi van Subotice, ali je ovde očigledno da se radi o zapošljavanju po partijskoj liniji – samo mi nemojte reći da je vozač morao da bude iz Novog Sada i da treba da mu se plaćaju putni troškovi za svaki dan koji dođe na posao (!?) … Idu glasine da dobija blizu 200.000 dinara platu! Mislite da je to u redu!? Osim toga, zapošljavaju se ljudi nemedicinske struke (a ekonomista, vozača i onih koje bi mogle biti kafe kuvarice je puna bolnica) nauštrb sada toliko neophodnog srednjeg kadra – to je u redu? Nadalje, glavno pitanje na intervjuima za zapošljavanje (koje postavlja direktor) je da li su kandidati učestvovali na tzv. (partijskim) bazarima zdravlja, koji nemaju nikakvu vrednost što se tiče preventive raznih bolesti jer se rade ad hoc, ali su dobar test lojalnosti za one koji žele da postanu partijski vojnici i, ispostavilo se, neophodan uslov za zapošljavanje … S druge strane, pošto je dr Bojić, koga smo svi zapamtili kao neopevano JULsko zlo, postao opet direktor Klinike Dedinje, što ne bi i dr Puškar bio direktor naše (odavno) upropaštene bolnice. U ovoj zemlji je sve što je loše moguće, zato smo tu gde smo.

  43. Leka kaže:

    Što ste tražili to ste i dobili.To je kad izbjeglice u Subotici odlučuju o izborima i kadrovima udrženi sa domaćom bagrom,koja bi naguzila svoju majku za 100 evra.Birali ste u Subotici novoradikale da vam odlučuju o vašem gradu.Sama pomisao o tome da će neko ko i ne zna šta je Subotica,koji je došao tu pre desetak godina se brinuti o gradu,kao oni čiji su korjeni iz Subotice stotinama godina je apsurd.Taj je došao samo da uzme i da se okoristi,Taj ne zna ni šta je prioritet,ni šta je potreba gradjana.Svi ti su naučili petu računsku radnu, otimanje i pre nego li su došli u Suboticu.Njimu je Subotica bunar iz kojeg tovare lopatama.Pogledajte samo gradsku upravu i Murta i Kurta se udenuo i bruka Suboticu na svakom koraku.Kako taj onda da se brine o subotičkoj bolnici i o zdravlju gradjana.Oni dovode svoje otimače,kao što si i ovog direktora doveli.Ustanite narode,pred gradsku kuću,protestvujete protiv takvih otimača i na sledećim izborima da vas više ne ujeda novoradikalska zmija,nego odlučite srcom i dušom za svoj grad Suboticu.Ne birajte ove domaće žbire,koji se prodaju za 100 evra i to ignorišite i u svakidašnjem životu.Najgori su ti domaći koji ljube drugima guzicu,a zarad vkasti

  44. gabres kaže:

    vidim Puleva se još koprca al džaba joj njeno vreme je isteklo !

OSTAVITE KOMENTAR