Dve reči o plavim kantama

Iako su mnogi Subotičani dobili plavu kantu za razdvajanje otpada koji može da se reciklira, do sada nije svakom najjasnije šta se u nju odlaže. To može da se vidi nakon što svake druge nedelje prođu radnici „Čistoće“ i isprazne pomenute kante, ali ne sve. One koje su napunjene otpadom koji nije propisan, ostavljaju nedirnute.

Građanstvo je obaveštavano savremenim sredstvima komunikacije čemu će služiti plave kante, kao što je tu informaciju dobio svako putem letka koji je deljen uz kantu.

Verovatno bi slično bilo i da je nešto drugo u pitanju. Nauče ljudi na kraju, neko lakšim a neko težim putem.

I javno preduzeće je delom doprinelo nedoumici. Neki su na letku dobili spisak kako se od njih očekuje da u plavu kantu ubacuju: METALNU AMBALAŽU (limenke), PLASTIKU (PET flaše), PAPIR i KARTON.

Medijima je prosleđena informacija da se u reciklabilni otpad računa i STAKLO i TEKSTIL, što se ne navodi na ovom letku koji je podeljen. Ipak, nisu svi dobili jednak letak, već se kod nekih navode i ove dve poslednje stavke.

U JKP „Čistoća i zelenilo“ kažu da se staklo i tekstil takođe mogu ostavljati za reciklažu, što znači da je konačan spisak otpada za plavu kantu sledeći: Metalna ambalaža, plastična ambalaža, papir, staklo i tekstil.

Kada je staklo u pitanju, nemojte njime puniti celu kantu zbog težine.

 



KOMENTARI

OSTAVITE KOMENTAR