Prvi slučaj zaraze malim boginjama u Vojvodini registrovan je u Subotici, gde je obolelo dete staro 13 godina, a sumnja se da je zaražena i majka deteta.

To je rečeno danas u Pokrajinskoj vladi gde su pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković i direktor Instituta za javno zdravslje Vojvodine Vladimir Petrović govorili o epidemološkoj siutaciji u pokrajini, piše „Blic“.
„Majka i dete su hospitalizovani, ali još nije potvrđeno da je i majka zaražena. Pored toga tu je i slučaj medicinske sestre koja radi u Beogradu, ali je sa teritorije Vojvodine. Ona je eksponirana profesionalno“, rekao je Gojković.
On je rekao da je epidemiološka slika u Vojvodini daleko bolja od one u centralnoj Srbiji i na Kosovu i Metohiji.
Gojković je rekao da je 93 odsto dece u Vojvodini vakcinisano protiv malih boginja i da fali još dva do tri odsto da situacija bude dobra.
„U septembru je broj vakcinisane dece bio ispod 70 odsto, ali u poslednjih par meseci roditelji više ne veruju društvenim mrežama, slušaju savete lekara i situacija se popravila“, rekao je Gojković.
On je kazao da je sitauacija u četiri opštine, gde je najmanje vakcinisane dece, zabrinjavajuća. „To su Sombor, Vrbas, Titel i Novi Sad. Samo u Novom Sadu i okolini nije vakcinisano 5.700 dece, od toga 4.700 u centralnom delu Novog Sada“, rekao je Gojković.
On je kazao da je još u septembru formiran štab za prećenje situacije koji čine najbolji stručnjaci koji su u dnevnom kontaktu sa svim bolnicama u svim opštianama na teritoriji Vojvodine. „Osnovni cilje da postignemo epidemiološki bedem, da uspešo lečimo i da nemamo smrtnih slučajeva, kao što se desilo 1993. godine“, dodao je Gojković.
Pokrajinski sekretar je još jednom apelovao na roditelje da vakcinišu decu.
Direktor instituta Vladimir Petrović je kazao da će stanje u Vojvodini zavisiti i od mera koje se budu preduzele u Beogradu i Centralnoj Srbiji, jer se slučajevu oboljevanja prelivaju sa Kosova i iz Centralne Srbije.
„Trenutno je 93,3 odsto dece u Vojvodini potpuno vakcinisano, 1,6 odsto dece primilo je samo jednu dozu vakcine, a nijednu dozu oko pet odsto dece“, rekao je Petrović i dodao da je to 12.800 nevakcinisane dece stare do 14 godina.
Blic
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Šta reći… Potražite još neki pametan savet na internetu.
Rekao bih „prirodna selekcija“, ali problem je što ugrožavaju i tuđu decu, tj. decu onih koji imaju dovoljno sive moždane mase da zdravstvene savete ne traže po opskurnim fejsbuk stranicama.
Ako ja vakcinisem svoje dete. Pitam onda kako moze da ugrozava neko ko nije vakcinisan? Moje dete treba da je zasticeno! !!!Volela bi da mi neko objasni
Primitivni idioti, svakog ko je bio protiv vakcinisanja dece lepo legitimisati, propisno kazniti, a roditelje koji predstavljaju opasnost po zdravlje nacije ne vakcinisanjem dece i nevakcinisanu decu U KARANTIN!!!!!
@…..
Zato sto se deca ne vakcinisu cim ispadnu iz materice vec kada odrastu I ojacaju organizam. Do tada ih stiti to sto su ljudi oko njih vakcinisani, tzv. integralni imunitet ili imunitet sredine, tj. to sto se virusi ne prenose okolo slobodno zbog toga sto je stanovnisti na njih imuno. Povrh toga, moguce je da neki ljudi zbog bolesti izgube imunitet (npr. leukemija) sto im ponisti I sve efekte vakcinisanja. Te ljude takodje stiti imunitet generalnog stanovnistva. tj. to sto su ljudi oko njih vakcinisani I nisu prenosnici. Sa epidemioloske strane je vazno da velika vecina oko 95%, bude vakcinisana, jer to tada stvara taj integralni imunitet koji stiti malu decu I ljude bolele od leukemije, bolesti imuniteta, itd.
ovaj strucnjak navodi da vakcinacija stiti od bolesti, a ovi sto citaju to ne razumeju, inkl. stormwatch. ako vakcinacija stiti, znaci ne treba da se bojite. ja sam vakcinisana protiv tbc-a, a quantifer kao matoux test pokazuju da sam pozitivna. kada sam to rekla lekarima, kazu nema da brinem, samo sam imala kontakt, gde sam imala kontakt, rentgen je cist. da napomenem kada sam to saznala, lekar koji je za plucne bolesti u subotici jos nije ni cuo za quantiferon test. velikodusni plus stormwatch su trebali da se upitaju, kakve su posledice po zdravlje gradjana, propustanja na milione ljudi kroz ovu zemlju. it was a big business za srbiju, sa velikim rizikom za gradjane srbije. veliki sam protivnik 5 x vakcinacije. sve mi se cini da med. lobi radi sada dobar posao, a verovatno hoce profit opet samo politicari i njima bliski.
@rax
Jesi li ti doktor mozda pa ti znas sta i kako funkcionisu bakterije, odbrambeni mehanizmi organizma i ostalo? Ne dovodite i ovako rasturenu zemlju u epidemije bolesti koje su u civilizovanom svetu davno proslost.
Ne dovodite i ovako rasturenu zemlju u epidemije bolesti koje su u civilizovanom svetu davno proslost. sto ti ovde pises? zar nisi ti bio taj svetac, koji nas je pljuvao da ne volimo migrante? prije 2 godine je bio ovde ili na subotica.com clanak, koji je objavljen, a temom se bavio dr. evetovic, bas o ovom sto je usledilo. u bg sam u jednoj velikoj laboratoriji pitala da li smo dobili neke bolesti sa ovom migracijom, suga i jako puno stomacnih bakterija, koje su kod nas sporadicno bile prisutne. inace boginje nisu bakterije. a ako cemo iskreno i ne moramo to doneti od nekud, dovoljna je poseta u suboticku bolnicu, koja je leglo zaraza. o civilizaciji, nemoj da pricas, u tim zemljama vakcinacija dece nije obaveza. inace ove boginje su bile i 70-tih u yu. tamo gde su higijenski uslovi dobri ne dolazi do zaraza, u subotici sigurno nisu dobri. sta ti mislis stormwatch, kada se dezinfikuje jedan gradski autobus u su ili srbiji, kada se dezifikuje brave u socijalnom np.? kada si video da neko dezinfizira zvona po zgradama, toga ovde nema. wc papir u bolnici se prije par godina bacao u jednu veliku konzervu. ja mislim da za ovo sve ne moras biti doktor i znati sve o bakterijama, dovoljno je da si isao davno u osnovnu skolu, gde su ti rekli da su ciste ruke pola zdravlja. i na kraju stormwach, nemoj misliti da si jedini iz subotice, koji je video civilizaciju, ima nas koji ne zivimo u inostranstvu pa opet mislimo svojom glavom.
@rax
Ja bas i ne bi rekao da vi mislite svojom glavom, svako ko radi jos vise na rasturanju iovako rasturene zemlje ne misli svojom glavom, a ne vakcinisanje dece je upravo to rasturanje. Btw, svugde po zapadnoj evropi – u supermarketima, bolnicama i javnim ustanovama, SVUGDE imate dezinfekciona sredstva za ruke i uvek se apeluje na ljude da ga koriste pre i posle ulaska, isto tako vakcinisanje dece je OBAVEZNO, makar ko vam sta pricao i lupetao.
nije meni niko pricao i lupetao, ja to znam. ne sve vakcine, ali nisu roditelji primorani za svaku vakcinu, a nikako nece zavrsiti u zatvoru, ako dete ne vakcinisu ni jednom. ja sam kojim slucajem nedavno bila u zapadnoj evropi i nigde u supermarketu nije bilo dezinfekcije za ruke, ali sam prije 10-godina bila u bolnici u debrecenu-hu, gde je toga bilo, pa cak i maske, sto me je pozitivno iznenadilo. u subotici u bolnici, ako kojim slucajem uhvatis bravu, sigurno ces ostati zalepljen za nju. stormwatch, ovo sam nasla negde na netu, pa se pitam da li se ovo odnosi na mene? Wir duzen Jeden
Nur Leute, die wir so absolut nicht leiden können, werden gesiezt…
Ja se secam kao mali da sam imao ovcije boginje, i bogami svi su ih imali…i nista nam nije falilo. Za sve fanatike vakcinacije, ne dao vam bog da vam se dete ugasi posle vakcinacije. Proklinjali bi sve na svetu….i nadam se da to nikada necete doziveti.
Ja sam kao dete preživio sve moguće dečje bolesti,kao i svi moji vršnjaci.I ne sećam se da je iko umro od toga.A ne skontam zašto smeta nekima kada tuđa čeljad nije vakcinisan.Dajte svojima pa fertik.Zašto neko mora da se meša u tuđi život.Naročito oni koji nemaju, nit će imati decu.
@Lenin zato sto ti kao i drugi niste dovoljno inteligentni da shvatite da bebu staru par meseci ne mozete vakcinisati. Dovoljno jasno sa shvatis ili treba da se crta?
A to sto si ti prelezao sve moguce bolesti, NISI, ne brin. Samo nemas pojma. Jesi li prelezao deciju paralizu, tuberkulozu, tifus, jesi li imao zatvoranje krvi? Da si ima, gledao bi nas od gore, a ne bi tu palamudio…
Dva izuma su spasila najvise zivota na planeti: vakcina i antibiotik.
Nedostatak je taj sto su i budale spasene i to za dzabe.
@ludak ko prica o ovcijim boginjama? One nisu tema uopste.
Nazalost, citajuci komentare raxa, lenina i ludaka vidi se zasto je Srbija tamo gde i jeste…takav sklop primitivizma, zlobe, neznanja i gluposti retko gde se moze zajedno sklopiti i umixovati kao tamo dole.
@Rax
Gde ste vi to bili na zapadu u supermarketu? Ja odma znam da lazete, jer po svim supermarketima na zapadu postoji jedno veoma bitno mesto koje se zove Toalet, samo sto je to vama koji dolazite iz zemalja balkanskog sindroma nesto neverovatno da postoji. Doduse kod likova koji drze „supermarket“ sa ex-yu proizvodima po zapadu a zovu se Balkan foods, Ravna gora i slicne budalashtine to ne postoji kao ni kod vas u domacim supermarketima. To sto ste nalupali u ovih par poruka, a posebno to sto ste zbog epidemije vaseg primitivizma i neznanja optuzili imigrante da su vam doneli bolesti, to je tek posebna prica.
@ludak
Vasa deca ce se masovno pogasiti ako ih ne budete vakcinisali, u to mozete biti sigurni. To sto ste vi prelezali male boginje – svi smo ih prelezali, pa vi shodno tome niste nikakav junak. A kada vam bolesti poredjaju dechicu, onda ce biti kriva baterija balkanskog ludila i idiotluka na relaciji – Vatikan, bilderbershki okrugli astal, Soros, masoni, iluminati i ostali Versko bankarski lobi koji je jel’te apsolutno okrenut protiv premocne Srbije i balkana. Srbija je jedino mesto na kugli zemaljskoj gde i dan danas moze proci prica o tome kako su zli drekavci i vestice odneli tek rodjeno dete, jer je detetu odjednom izraslo krilo i ono je uz strasne krike odletelo iz sobe u nepoznatom pravcu….samo je u Srbiji trgovina dechicom i zrtvovanje djavlu bilo opravdano takvim idiotskim pricama, a narod se uvek palio na gluposti – kljuc je u nepismenosti i neobrazovanosti.
@Lenin
Lenine, ocete mi reci da vasi sinovi ni nijihova dechica nisu vakcinisani? O ouuuu…
Vi ste daleko najbolji primer balkanske tragedije i probisvetstva koje su trademark tih prostora, a vi ste ponosni istinski predstavnik istog. Vasa zloba ce vam doci glave i to na najgorem mogucem mestu – na drugom svetu, a onda nema nazad.
@likovni umetnik
Glas razuma medju primitivcima je uvek osudjen na lonac. Mislite o tome. Respekt za poruku.
@likovni umetnik
Lele!?Šta sam ja napisao?Dečje bolesti!A ti mi spominjaš tu tuberkolozu i tifus…,ajme bato…Kad je bilo ona epidemija velikih boginja,naravno da su nas vakcinisali.Ali ostalo…
Kao dete sam se družio sa mađarskim ciganima,ulice naše su bile zemljane,prašnjave.Posle obilnih kiša mi smo se valjali u blatu,kupali se u jarku na ulici.Vukli vodu sa bunara da napunimo staro korito,gde smo se kupali nas barem tuce.Igrali nogomet na Jasi bari,gde sam više puta upao u onaj otvoreni kanal.Onda trkom do bunara na ćošku Stipe Grgiće na kupanje.A šta nam je falio?Sa 12 godina sam počeo raditi na gazdinstvu i vinogradu,sa 15 u stolarskom preduzeću.U vojsku sam otišao 100% zdrav.Jest da sam imao svega 49 kila ali sav u žilama,kao i ostali vršnjaci iz okoline.Niko nije bio debeo.Naravno da mi deca dobijali sličan tretman,tako da su izrasli u prave ljudine.Ova današnja deca su krem,a roditelji mućkalice.Pih.
A šta ti to zatvoranje krvi?Jel zatrovanje krvi?Ako misliš na Tetanus,to sam primio dosta puta.Ali ne u detinjstvu.Već kad sam počeo raditi u firmi.I danas se pitam jel bilo neophodno?Jer od 95. godine odkad sam ostavio firmu,imao sam još dosta puta nezgoda sa otvorenim ranama i ni jednom nisam primio Tetanus,pošto nisam otišao kod lekara.Na seči šume je jedna grana usekla dosta duboku ranu blizu prepona na stomaku,što je moj ortak zalepio sa cianokrilatom i preporučio da da odem u bolnicu da zašiju.Otišao kući,prespavo i sutradan ujutro zalepio tri hanzaplasta popreko,pa pravac pos’o.Predpostavljam da „@likovni umetnik“ nije imao takvih zgoda i nezgoda!? 🙂
A da.Možda jeste nisam pametan,ali i kod mene jedan delić tela umetnik… Moj alat pravi bezprekorno savršenu decu. 😀
@Lenin
Gospon Lenine, znate ima ona predivna kompozicija, sa isto tako predivnom naracijom od Jethro Tull-a koja se zove ‘Story of a Hare who lost his spectacles’ – e vidite, ta skladba je resenje mnogih pitanja vecine ljudi….t.j. poruka iste. U toj kompoziciji je problem sto je Kunić izgubio naočari…..i znate kako je problem rishen? Tako sto je Kunić imao rezervni par naocala…………hmmm……..nije vam jasno???!?!….Jednostavno resenje za vecinu problema nalazi se u vama samima….kod vas doduse ne toliko unutra vas samog koliko to resenje malo shtrci napolje. Evo ja sam vam sad pomogao da resite vas problem neimashtine i loseg zivota na koji se toliko zalite kroz vase poruke – p(r)odajte alatku za pravljenje Vishe rase Kindera kreatorima novog svetskog poretka…..sas takvu alatku ce postanesh bozhanstvo!
Samo tako dalje ,I dalje niko ne treba da kontrolira prehrambene proizvode koji se prodaju na Buvljaki i na ostalim Subotičkim tržnicama u najnehigijenskijim uslovima. Ti proizvodi su u direktnom kontaktu sa kupcima i često na njima prodavci drže i papirnate novčanice i ostalo. Kupci rukama hvataju suhomesnate i ostale mesnate proizvode -salame .kobasice itd. Ko kontrolira kakvoče -poreklo tih prehrambenih artikla.Epidemije se šire ,vest koja nikog ne zabrinjava ,već dođe kao nešto interesantno što nas može zadesiti. Da li neko zna da strogo je zabranjeno nositi hranu iz jedne zemlje u drugu bez sanitarne i drugih kontrola ? Šta se događa na granici prema Mađarskoj ? Gde su nam sanitarni stručnjaci ? Da li je nekom iole jasno koje bolesti nam mogu ‘ ubaciti ‘ u Srbiju ???
aber, stormwatch, zar se ovako izrazava covek gosp. sa zapada? samo zato sto nismo istog misljenja . da li sam optuzila migrante, nisam sigurno. stormwatch, a pogotovo nikoga nisam vredjala. po tebi na zapadu svaki kupac ode prvo u toilette kada udje u prodavnicu, koja naravno nije balkanska. koji komplex zaboga, sta se tebi dogadja u glavi. nazivati nekog lazovom samo zato sto misli i zna nesto drugo, jezaista je jako, jako nekulturno. svi ljudi, koji dolaze iz ratom zahvacenog podrucja ili neke ele. katastrofe su potencijalni prenosioci zaraza stormwatch. to nije vredjanje, to je naucno dokazano. zemlja u kojoj ti zivis nije centar sveta, treba da znas da u evropi postoje bogatije i sredjenije drzave od nemacke. iako kod vas svako ode prvo u wc da dezinfizira ruke, prije nego pocne da kupuje, nemacke nije mrsa slobodna zemlja, to je holandija, koja ove bakterije ima pod kontrolom. tema je mnogo komplexnija, treba mnogo mnogo vise informacija od ovog saopstenja u tekstu gore. ja sam samo htela da kazem moje misljenje, a to je ako je vecina stanovnistva vakcinisana, onda nece doci do epidemije, da su migranti potencijalni donosioci raznih bolesti,koje kod nas nisu bile prisutne, da je nasa bolnica izvor zaraza i da sam ja licno veliki protivnih ove vakcine, koja sadrzi 4-5 bolesti u jednom. nista vise stormwatch,
@Megille
Cek…pa ako ja dobro razumem taj rajski lanac….prehrambena roba prvo idje iz Madzharske u Srbiju, i onda opet idje nekim chudom natrag u Madzharsku poshto dodju Madzhari da pokupuju robu koju su trgovci iz Srbije kupili u Madzharskoj i preneli je u Srbiju, tako da se roba kupljena u OrbanRajorzsags preko na kraju opet vraca u zemlju rajskog podrijetla – e to se zove patriJotkizam!!!!!!!! Ok, meni je taj lanac ko i svakom normalnom malo chudan, ali ko sto bi rekel Fletwood Mac – Chain keep us together (running in the shadow)….mnogo lepo objasnjenoi u trecoj sezoni The Americans….hint The Americans – ‘Chain’ Scene…….kad vech divanimo o kakvochi.
@rax
Ta kaki sam ja gospodin? Ja sam samo obicno dijete rodjeno u degenericnoj selendri primitivnog shvatanja sveta i zhivota – cast izuzecima. Pa tako i ja privatam da sam samo seljak, i to bez komplexa nize ili vise vrijednosti (ili kakvoche sto bi rekao megille), mene ne mozhte navatati takim prichama jer sam ja taki kaki sam. Kada nosim Pfand u DE uvek posle guranja boca u mashine odem u toalet da operem i dezinfikujem ruke, a to da li neko drugi radi ili ne….to uopste nije moj problem – za to ne treba biti gospodin, nego kulturno vaspitan i pre svega razuman, jer su ruke, tastatura i mobilni telefon najvece leglo zaraze i bakterija, isto tako ni tusiranje 3-4x dnevno mi nije mrsko niti pranje ruku bar 20x u toku dana, uvek pre ila i pila….to’s neke osnovne stvari kojih bi ste se vi kulturna gospoda uvik tribala pridzhavat. Potrazhite nekad Toalet kad ste na zapadu po supermarketima….oce to da se nadje kade ne odete u odredjene vrste „supermarket“ objekata a i kad malo potrazite po pravim supermarket objektima.
@stormwatch
Jujujuj!Bucko moj.Šta tebe strefilo.U istom postu ima naočari i naocala.A i sto je sto,kao numera,ili četronožna sprava na kojem se obeduje?Ili je imenski predikat.Onda si vala trebao napisati što,kada si već počeo koristiti kukice,ili barem shto,da te svi razumedu.Kako onda da znam kako je rishen prolem?Rishen?Doduse nije dodushe,resenje reshenje… A „sas“ nikako da reshim.Bazbmeg!Na kojem si vitaminima?Nizozemskim?Interesantno deluje!?
Jesam li uopšte spomenuo da mi deca nisu vakcinisana u detinjstvu?!Što je neophodno bilo jeste.Inače ih ne bi primili u jaslice.Ali ja još uvijek velim da sva bezazlene dečje bolesti deca bi trebalo da dobiju i izleže,stime steču jači imunitet.Naše dede,pradede su nosili svoju decu kod bolesne,da bi se namerno zarazili.Obe vrste malih boginja,šarlah,zauške…itd.Zauške naročito,jer je opasnije za odrasle kad se dobije,ako nisu izležali u detinjstvu.I nikako vaditi krajnike.Slepo crevo jeste.A ja još imam obe.Znači,još sam kompletan.
Još nešto bucko.Kada budeš ti imao potomke,tek onda deli savete i ružio druge roditelje.Meni se čini da ćeš imati eventualno ako kupiš.Tebi su igrice važnija u životu.I trollovanje naravno. 🙂
Za tebe ne postoje drugi izvođači osim Jethro Tull-a?Ako celu svoju životnu filozofiju gradiš na Andersonovim stihovima,onda i nije čudno da još nisi sreo životnog saputnika.Puno lebdiš!
Ako je neko dete vakcinisano, onda nema sta da se plasi nevaksinisanog deteta. Cemu panika, neka svako radi sta hoce. Oni zaludjenici vakcinacije ce biti mirni ako vakcinisu svoje dete misleci da su zastitili svoje dete a oni fanatici nevakcinacije nece vakcinisati svoje dete i mislice da su spasili svoje dete. Svako neka radi sta misli da je najbolje. A verujte da nije laka odluka kada dodje vreme za vakcinaciju deteta, da se odlucis sta je pametno da uradis, pogotovo kada znas za neke slucajeve gde su se posle vakcinacije deca jednostavno ugasila za sva vremena
@Lenin
Lenine, znate vi kako dobro idju sve nove igrice kada ih poterate na ozbiljnijem Mining rigu? 4k, VR? 80+ Fps…:D PuuUUuuu, to da vidite….pa ne biste mi nishta kazli neg bi uzivali….ja koristim kukice samo ponekad…kukasta slova ne volim, kao ni kukastu filozofiju.
Dakleg, ochale nadjete sami kod sebe…problim rishen. Moj dida kad se posiko dok je radio u polju (a radio je po 16-17 sati svaki dan svakim danom po zimi i leti), samo stavi zemlje na posicheno misto, i to mu je bio cili lik…tad je zemlja zdravo zdrava bila a ne ko sad sto su neke firme pobacale na Vojvodjansku divnu zemlju gmo semenke reklamirane kao ne gmo….
Hmmm…ako ne razumete Andersona, ne razumite ni zhivot gospon Lenin….covik vashih godina bi to tribo znati, i samo da vam velim neshto….I’m high on my hill and I feel fine, Orion, let’s sip the heavens’ heady wine.
VAKCINISHITE DICU da od DECE NE BIDNE SHIT!
samo za stormwatcha
http://www.navigator-medizin.de/eltern_kind/die-wichtigsten-fragen-und-antworten/impfungen/impfen-ja-oder-nein/467-gibt-es-in-deutschland-eine-impfpflicht.html
@rax
Najveci fazon je u tome sto je pored slobodnog izbora, vise od 96% dece u nemackoj zamislite VAKCINISANO!
http://www.augsburger-allgemeine.de/politik/Quasi-Impfpflicht-in-Deutschland-Kitas-muessen-Eltern-ohne-Impfberatung-melden-id41973421.html
Pre par godina u Berlin, emigranti iz Bosne doneli su nove talase davno iskorenjenih zaraza koje se resavaju vakcinama….mislite li da su ta deca ostala nevakcinisana?
Ocekujem super brz odgovor.
Ti bi sada,posle ove informacije,koju sam ovde postavila,samo bi trebao da mi se izvines i da zvrsis temu. To bi trebao da uradis posle gore navedenih uvreda koje si meni uputio.
@rax
Da se izvinem jer siris lazi i mogucu katastrofu po decu u Srbiji? Ti treba meni da se izvines, a ne ja tebi. Lepo sam ti dao link sa cinjenicama, ali ti ne zelis da vidis.
@stormwatch
Ah,ja sam završio igrice sa „Heroes 3″,Diablo 2″,Max Pain 2“ i onaj povratak u zamak Volfenštej ili šta li?Sada već dve godine nisam igrao ni flipere.Tu i tamo odigram par partija karte ili šaha onlajn sa prijateljem.A ni mašinu ne mogu dograđivati.Ovu sam kupio polovnu pre šest godina i onda još beše maloletnik.Već tri godine je punoletan.
96% dece vakcinisano u Nemačkoj?!Znaš kada bi verovao u to? Kad bi ja sam brojio.Ma ajde!69% još nekako.Gde si to vidio.Možda neko selo,ili gradić.
Kad smo još kod dece i vakcine;Oće li vakcinisati i male kentaure?
https://www.morgenpost.de/berlin/polizeibericht/article212502451/Junger-Mann-vergeht-sich-sexuell-an-Pony-im-Goerlitzer-Park.html
Ja mislim da sam imao pravo što se tiče Andersonovih stihova.Ono što si naveo za primer to dokazuje:“Ja sam visoko na mojoj ćupriji i osećam se fain…,hm u drugu strofu nisam baš siguran,nešto kao;Orione,podari me sa omamljujućom vinom iz raja.Meni liči na vinsku notu.I ja sam nekad puštao na tezgi od Traffic-a „John Barleycorn must die“ za sentiše.Pisalo je na omotu da je obrada stare vinske pesme.Inače nikad nisam obraćao pažnju na reči.Jednostavno melodija mi je predstavljao užitak.Sav se naježim kad slušam.
https://www.youtube.com/watch?v=t8878chOvfI
Hm…,a ipak više volim glasne žestoke brze ritmove kod rocka i popa.A virtuoznu instrumentalu u jazzrocku,kao gospel stil glasove u Funky muzici.Pored toga sve slušam osim grand-turbo sranja i „lakodalmas mulatós beszarás nóta“ stila.
@Lenin
??!?! Kake su to stare igrushke gospon Lenin? Niste u toku vidim….danas se na skupim makinama uglavnom igra Ethereum, Zcash, Monero i slicne igre iz Kripto zhanra.
Ako vi ne verujete ili virujete u neshto, to ne znaci da se to nije desilo i da to ne postoji….to bi tribalo da vam je vec zdravo jasno…ali meni je smesnije sto nije.
Zanimljivo da nikako da dodjete do ovih clanaka….npr skandalozno silovanje-ubistvo-silovanje mlade kineske studentkinje u nacifashistickoj istocnoj nemackoj pocinjeno od mladog istocnog Nemca kome su mamica i tatica policajci…slucaj se zataskavao dok nije svasta doslo na videlo, a kad su se Spiegel, Focus i Zeit zainteresovali za slucaj, malom monstrumu je odzvonilo. Pitanje je koliko jetakvih slucajeva silovanja-ubistva-silovanja (tim zalosnim monstruoznim redom), bilo u istocnoj nemackoj i Bajernu posto razina nacifashizma tek sada dolazi malo po malo na videlo, posto je Kina izdala zvanicno saopstenje da je istocna nemacka no go area za studente iz Kine….a situacija tamo nije ni malo naivna. Tako da je bolje da se ne sramotite vasom xenofobijom.
http://www.spiegel.de/panorama/justiz/dessau-lebenslange-haft-fuer-mord-an-studentin-aus-china-a-1161312.html
Kazete da volite brze ritmove rocka i popa? Hmmm…ja vas uvek nekako zamisljam u transu kad ide Csantavéri kisbicska….nekako mogu da se kladim da to idje sa vama.
@stormwatch
Nisam zaluđeni igrač imaginarnog sveta kompjuterskih igrica.Što sam odigrao i te stare igrice,sad mi je žao bezvredno izgubljenog vremena.Ali to više ne mogu vratiti.
Vidiš kako se stvari egalizuju u regionima nemačke.Zapadna strana uporno zataškiva seksualna zlostavljanja od strane migranta,dok istočna isto to radi ali braneći starosedeoce.
Hamburg | 15.11.2017 – 1:20 Uhr
Polizeibekannter Algerier (27) fragt eine Frau (28) und deren Freund (29) nach Zigaretten. Sie verneinen, setzen ihren Weg fort. Der Algerier folgt ihnen, entblößt seinen Penis und fasst der Frau an die Schulter. Der Freund reagiert, es kommt zum Gerangel. Der Täter sticht auf ihn ein. Festnahme!
Stuttgart | 14.11.2017 – 16:00 Uhr
Osteuropäer (20-25) entblößt sich in der Öffentlichkeit, kommt einer 51-jährigen Frau mit aus der Hose ragendem, erigierten Penis entgegen – Polizei bittet um Hinweise zum flüchtigen Exhibitionisten!
Stuttgart | 12.11.2017 – 00:15 Uhr
Dunkelhäutiger Mann (ca.20) onaniert im der U-Bahn vor einer gegenüber sitzender 31-jähriger Frau. Als ihn die Frau laut anspricht und auffordert sein Tun zu unterlassen, steigt dieser an der Haltestelle aus .
Senden | 08.11.2017 – 12:30 Uhr
Mann (ca. 25, orientalisches Aussehen) entblößt sich innerhalb eines Jahres gleich zwei mal vor einer 80-jährigen Seniorin – Polizei bittet, Sexualdelikte sofort anzuzeigen und um Hinweise zum Exhibitionisten!
Tübingen | 07.11.2017 – 13:15 Uhr
Mann mit dunkler Hautfarbe entblößt sich in der Bibliothek vor einer 29-jährigen Frau und onaniert. Die Frau läuft davon. Aufgrund der Personenbeschreibung geht die Polizei davon aus, das er für zwei weitere Fälle in Betracht kommt.
Augsburg | 06.11.2017 – 20:20 Uhr
Afrikaner setzt sich in der Straßenbahn neben eine 17-jährige und onaniert. Daraufhin steigt die Geschädigte an der nächsten Haltestelle aus.
Überlingen | 05.11.2017 – 19:45 Uhr
Ein Exhibitionist (ca. 20-22, südosteuropäisches Erscheinungsbild) zeigt sich vor einer 18-Jährigen in schamverletzender Art und Weise, indem er mit heruntergelassener Hose an einem Brunnen steht. Die Polizei bittet um sachdienliche Hinweise.
Stuttgart | 05.11.2017 – 10:35 Uhr
Ein Somalier (36) stellt sich direkt vor eine Frau, die gerade die Straßenbahn verlassen will und manipuliert vor ihr an seinem Glied, ohne es herauszuholen. Einen 48-jährigen Fahrgast, der einschreitet, bespuckt und bedroht der Somalier und schlägt ihm mit der Faust ins Gesicht.
Dillenburg | 01.11.2017 – 13:00 Uhr
Südländer lauert zwei Mädchen (6, 9) auf ihrem Heimweg von der Schule auf und entblößt sich vor ihnen – die beiden Mädchen kommen mit dem Schrecken davon, Polizei bittet um Hinweise
Overath | 12.11.2017 – 2:10 Uhr
Ein Mann (sehr schlechtes Deutsch) folgt einer Frau (25), die auf dem Heimweg von einer Karnevalsveranstaltung ist. Nach erfolgloser „Kontaktaufnahme“ wird sie von ihm, mit offensichtlich sexueller Absicht, in ein Gebüsch gezerrt. Sie kann sich losreißen, läuft auf die Straße und stoppt ein Auto.
Dortmund | 04.11.2017 – 19:00 Uhr
Als eine junge Frau (25) nach dem Fußballspiel Dortmund gegen Bayern nach Hause geht, schlägt ihr ein Mann (35-40, dunkler Teint) brutal eine Flasche auf den Kopf, drückt sie dann zu Boden und versucht, sie zu vergewaltigen – Polizei bittet um Hinweise zum flüchtigen Täter!
Hamm | 08.11.2017 – 22:30 Uhr
Ein Asylant (25) vergewaltigt ein Mädchen (15) auf einer Parkbank. Angeblich kannten sich die beiden.
Tübingen | 11.11.2017 – 4:00 Uhr 3x
Aus einer Gruppe Syrer heraus werden zwei Frauen (21, 28) verbal sexuell belästigt und anschließend übel beleidigt, weil sie kein NEIN verstehen wollen. Gegenüber hinzukommenden Helfern verhalten sich die Männer zunehmend aggressiv, so dass die Polizei gerufen werden muss.
Stuttgart | 05.11.2017 – 08:00 Uhr
Gambier (33) vergewaltigt eine 31-jährige Frau in deren Wohnung und flieht. Er wird ermittelt und festgenommen. Haftbefehl wurde erlassen.
Hannover | 13.11.2017 – 14:00 Uhr
Versuchte Tötung: Ein Mann (23-30, dunkler Teint) kommt unvermittelt auf zwei junge Männer (24, 27) zu und schießt mehrfach auf sie. Der 27-Jährige wird zwei Mal getroffen und schwer verletzt in eine Klinik eingeliefert, die scharfe Tatwaffe wird aufgefunden – Polizei bittet dringend um Hinweise!
Erfurt | 11.11.2017
Afghane (20) sticht auf seinen 22-jährigen Cousin mit mehreren Messerstichen ein und verletzt ihn lebensbedrohlich. Nach dem Täter wird gefahndet.
Fürstenwalde/Spree | 11.11.2017 – 01:45 Uhr
Ein 54-jähriger Mann wird von drei arabisch aussehenden Männern überfallen. Sie versuchen ihm das Fahrrad zu entreißen. Der 54-Jährige wehrt den Versuch jedoch ab. Daraufhin wird ihm eine tiefe Schnittwunde am Hals zugefügt. Das Trio flüchtet. Der Verletzte kommt ins Krankenhaus.
Berlin | 10.11.2017
Ein Marokkaner rast mit einem gemieteten Auto über einen Gehweg auf eine Gruppe Fußgänger zu, die sich nur durch einen Sprung zur Seite retten können, fährt einen Mini-Roller um, um dann den Gehweg auf der anderen Straßenseite entlang zu rasen. Kennzeichen erkannt. Täter stellt sich am nächsten Tag.
Mülheim an der Ruhr | 03.11.2017 – 8:15 Uhr
Ein Asylant (34) verletzt einen Mitbewohner (25) der „kommunalen Unterbringungseinrichtung für Flüchtlinge“ (Asylheim) mit mehreren Messerstichen in den Bauch schwer. Das Opfer wird stationär im Krankenhaus behandelt. Lebensgefahr besteht nicht. Täter dem Haftrichter vorgeführt.
Lenningen | 03.11.2017 – 10:30 Uhr
Vor einer Asylbewerberunterkunft zieht ein Gambier (26) ein Messer und sticht auf einen Landsmann (31) ein. Das Opfer konnte gerade noch ausweichen, wurde aber trotzdem an Kopf und Hand verletzt und ambulant im Krankenhaus behandelt. Täter festgenommen und nach Erlass eines Haftbefehls in eine Justizvollzugsanstalt gebracht. Ermittlungen wegen Verdachts des versuchten Totschlags eingeleitet.
Essen | 02.11.2017
Bei einem Streit in einer libanesischen Großfamilie ist eine schwangere Frau schwer verletzt worden! Ein Zeuge fand das Opfer in der Nacht zu Freitag im Treppenhaus vor und rief die Polizei. Motiv unklar.
Bremen | 02.11.2017
Ein Mann (20-25, typ. Salafisten-Vollbart) in Begleitung einer Frau gerät mit zwei Pakistanern (20, 21) vor einem Döner-Laden in Streit und sticht die beiden mit einem Messer nieder. Der 20-Jährige verstirbt im Krankenhaus, der 21-Jährige wird schwer verletzt stationär behandelt. Täter flüchtig!
Bitterfeld-Wolfen | 16.11.2017 – 11:00 Uhr
Der gewaltsame Tod einer Frau in Bitterfeld-Wolfen wird am Landgericht Dessau verhandelt. Angeklagt ist ein 15-Jähriger aus Pakistan. Er hatte seine Adoptivmutter so massiv geschlagen, dass die Frau an den Verletzungen starb. Sie hatte ihm zuvor Handyverbot erteilt.
Wilnsdorf | 11.11.2017 – 12:00 Uhr
Iraner (62) ersticht seinen Bruder (78) und dessen Ehefrau (64) vor ihrem Haus. Der 78-Jährige verstirbt noch am Tatort. Die 64-Jährige wird schwer verletzt einem Krankenhaus zugeführt, erliegt dort jedoch auch kurze Zeit später ihren Verletzungen. Der Mörder wird noch an Ort und Stelle von einer Streifenwagenbesatzung festgenommen.
Leipzig | 02.11.2017 3x
Ein Bosnier und zwei türkisch-stämmige deutsche Staatsbürger, Hasan M. (44), Hussein D. (49) & Ismail Ö. (22) werden verhaftet. Sie sind dringend tatverdächtig, den deutsch-türkischen Geschäftsmann Mehmet I. (42) im Jahr 2014 getötet und auf dem Firmengelände von Hasan M. vergraben zu haben.
Bremen | 01.11.2017 – 10:00 Uhr
„Das waren keine Deutschen!“ Zwei Männer, einer 25, „aus Nordrhein-Westfalen“, schreien sich im Eingangsbereich eines Lebensmittelmarktes in einer nicht verständlichen Sprache, an. In Folge des Streits wird der 25-Jährige niedergeschossen und verstirbt noch im Rettungswagen.
Kirchlengern | 05.11.2017
Ein Iraker (23) geht eine 15-Jährige unsittlich im Schwimmbad an und begrapscht sie. Der Bademeister erteilt dem wegen Eigentums- und Körperverletzungsdelikten polizeibekannten Mann und seinen zwei Begleitern Hausverbot. Polizei ermittelt.
Usw,usw…
Csantavéri kisbicska?E tu si u velikoj zabludi.Imam preko 600 Cd-a strane licence bugarske proizvodnje,maxi singlica oko 100 nemačke i austrijske proizvodnje uglavnom funky,soul i old scholl rap žanra.I mojih sopstevinih kompilacija mp3 formata oko 30 cd-a.Baš sam računa jednom,da mogu komotno nedelju dana da puštam Retro muziku za ples,a da ni jednom ne ponovim istu stvar,eventualno samo u nekoj verziji.Ali našu i mađarsku muziku među mojima nećeš naći,što ne znači da ne slušam.Eto baš prije neki dan skinuo na fleš Diciplinu kičme.Poslušao i obrisao.Prija kad sam imao vinile(oko 800komada Lp-a,al se menjalo kod mene više hiljada naslova) imao sve Čorbe i Dugmiće.Čisto za publiku.Ali mađare nikad nisam imao.Najviše sam bio ponosan na trostruki album Derek and the Dominos-a,gde je dominirala originalna prva verzija mega hita „Layla“.Nažalost sve sam prodao,kako bi imao sopstvenog kapitala da bi započeo šverc biznis,jer sam samo tako uspevao izdržavati porodicu,školovati decu,pomoći kevi i ženinim roditeljima.Tako sam postao
redovni putnik Puškin expresa kao i naše Srebrne strele.