Fizičko obezbeđenje za železničku stanicu

Ovih dana na subotičkoj železničkoj stanici mogu se videti pripadnici fizičkog obezbeđenja kako šetaju peronima. Na leđima im piše Security, a oko vrata im je obešena legitimacija. Dobili su prilično dosadan posao pošto je ovo mesto do sada bilo prilično mirno  (često i pusto), a perone je nadgledao dežurni železničar.

stanica-peron-voz

Da li ih u budućnosti čekaju bezbedonosni izazovi i da li ima istinske potrebe za ovom službom, to znaju oni koji su ih angažovali, međutim, ono što se golim okom vidi, to je da ovoj stanici nedostaju čistačice. Otkada su otpuštene, u ovoj javnoj zgradi vlada nedopustiva prljavština. Na peronima su kante za smeće često prepunjene, a ona jedna plastična u auli između blagajni, zatrpana je đubretom koje se preliva. Kažu da postoji neka agencija koja o tome vodi brigu. Ako ih neko vidi neka im kaže da je stanica najmusavija javna zgrada u Subotici.

Ne nedostaju samo stare dobre spremačice. Ova kuća nema svog domaćina. Nema tragova ni najosnovnijeg održavanja pa je vidljivo lagano propadanje ove lepe stanice koja je deo arhitektonskog nasleđa i mora da se čuva (kada već putnici nisu važni). Ako bi sutra železnica renovirala ovu zgradu od podruma do krova, opet bi gledali njeno propadanje jer ne postoji ODRŽAVANJE. Tolika zgrada bez spremačica i hausmajstora ne može da bude dostojna „kapije Evrope“. A obzbeđenje? Ne može da škodi, ali tek kada to mesto bude izgledalo pristojno.



KOMENTARI

  1. Lokomotiva razvojn kaže:

    Zeljeznicka stanica je vizit-karta jednog grada. Kada se stigne vozom u jedan grad onda je prvi dodir sa gradom upravo zeljeznicka stanica. Taj prvi susret je odlucujuci i ostavlja pozitivan ili negativan utisak o citavom gradu, ali i njegovim stanovnicima. Radi toga je bilo sasvim logicno da su se u zlatno doba zeljeznice upravo stanice gradile vrlo reprezentativno i monumentalno, cesto i par numera vece nego sto je bila stvarna potreba. Nije retkost da u savremenim Evropskim gradovima visak prostora na zelj. stanici bude pretvoren recimo u neku vrstu trznog centra ili slicnog. Za sada ostaje cinjenica, kakav gradonacelnik – takav mu je grad, kakav grad – takva mu je i zeljeznicka stanica.

  2. laki kaže:

    Za prvi utusak nema druge šanse.

    Srećom da kancelarija Bogdana Bog(ij)a Labana nije na željezničkoj stanici.

  3. stormwatch kaže:

    Obezbedjenje na zeleznickoj stanici? Pa sta tamo ima? Gde je bilo obezbedjenje u vozovima Zeleznice kada je mene 2001. ozbiljno napao pijani i predrogirani lik u prepunom vozu???

  4. SB kaže:

    Ima li ista sto ce se u ovom gradu uraditi a da na ovom sajtu ne osvane kritika i „kako bi to trebalo…“???

  5. Kaki laky kaže:

    Brdjani svugde uvaljuju svoje agencije..u sve pore..
    Bas ih briga za tamo neko nasledje iz doba Austrougarske…sto bi to odrzavali i sacuvali.??pa ni svoje po brdima nisu sacuvali…al eto oni su sad baje naspram starosedelaca

  6. u inat svima kaže:

    .@ .. kaki laky.. ha .. ha.. ha .Tako je ..Brdjani vam ga gadno uvaljuju !!!

  7. pacijent kaže:

    Neko napravio dil pa ubire pare.

  8. Sting kaže:

    Mora napredna žgadija da zaposli svoj kadar

  9. Belial kaže:

    Kada budemo mi birali gradonacelnika i odbornike bice mnogo bolje jer ce se boriti za ovaj grad! Ovako nam postavljaju neke brdjanine koji su dobro lepili plakate i tu su da budu YESman-i begradjanima a takve zabole u kakvom je stanju grad!
    Oni naprave koju konferenciju da nahvale sami sebe, zaposle rodjake i familiju a grad ma ko ih j… zakrpi im koju rupu i nek’ budu sretni!

  10. Ivan kaže:

    Kaky laky, pa naravno da nismo sačuvali, kada su nam sve srušili u raznim bombardovanjima, razni osvajači, počev od 1918. godine. Bilo bi lepo i ti malo da odeš do brda, da razbistriš svoje mračne misli.

  11. Prole R. kaže:

    Gospodo draga,ne širite dezinformacije o održavanju Železničke stanice.Samo vikendom možete videti smeće,pošto iz te Agencije ne radi niko.Primila sam ka znanju,pošto sam Ja jedna iz te Agencije,kako ste izjavili da im neko kaže.Daću im predlog da prepuste Vama održavanje vikendom,pa uberite koji dinar i Vi,kako izjavljujete.Ubuduće,ako iznosite činjenice u javnost,priložite i adekvatnu sluku u prilogu.Slike Ž.stanice nemaju veze sa činjenicama koje Vi iznosite u javnost.Ali,na žalost u ovom našem gradu ima mnogo nepismenih ljudi.Toliko o održavanju higijene na Ž.stanici u Subotici.

  12. karlo kaže:

    @Infrastruktura železnice Srbije“ a. d. je državno preduzeće sa sedištem u Beogradu u čijoj je nadležnosti i naša železnička stanica. Uglavnom, ovo preduzeće je otpustilo sve čistačice, dalo naprednjačkim privatnim preduzećima da kao održavaju stanice po Srbiji a sad zaposlilo i ovu agenciju za bezbednost koja valjda treba da čuva sve razlupane svetiljke i sve ukorovljene koloseke na našoj stanici. Od čega? Nije bitno. Bitno je da se novac preliva u naprednjačke džepove. Bravo za Zoranu Mihajlović

  13. janko2 kaže:

    @Belial
    Na lokalnim izborima prošle godine „Aleksandar Vucic-Srbija pobedjuje“ je dobila 50% glasova. Po 40% u Tavankutu, Gatu, Keru. Tako da ste izvoleli sami birati svoje odbornike u svom gradu

  14. janko2 kaže:

    @Belial

    Jeste vi, ravnicari, imali ravnicara, Olivera Dulica, pa ste se svi u svojoj sitnoj zlobu radovali kad ga je SNS hapsio. Sad uživajte u svom izboru

  15. Zoki Old School kaže:

    @stormwatch

    ‘Obezbedjenje na zeleznickoj stanici? Pa sta tamo ima? Gde je bilo obezbedjenje u vozovima Zeleznice kada je mene 2001. ozbiljno napao pijani i predrogirani lik u prepunom vozu???’

    Joj, Storme ajde ne lupetaj. Koliko stvarno još misliš da se sramotiš ovde sa ovim tvojim majmunarijama i izigravaš žrtvu? Taj tvoj navodni napad pijanog i predrogiranog lika je nama svima ostao u veoma dobrom sećanju. U drugom vagonu su tada bili tvoji stari pajtaši koje nisi ni hteo da pozdraviš, nego si okrenuo svoju kosatu glavu i demonstrativno ušao u drugi vagon. Februar 2001. Voz is NS ka SU, sve znamo.

    To prvo nije bio nikakav napad na tebe, nego si ti u svom ludilu sastavio nekog lika što je samo šetao pored tvog kupea i vikao. To što si ti u tvojoj kao što svi već znamo prepojebanoj hemiji u mozgu zaključio da je on pijan i predrogiran i da je od stotina ljudi u vozu, baš krenuo na tebe. To je klasičan I od koga smo svi pobegli. I tek onda sledi šou! Potom su na smrt preplašeni putnici u istom tom kupeu gde su bili sa tobom, pobegli u drugi vagon jer si u stvari ti počeo da urlaš i lupaš nogama i rukama po istom. Tu si doživeo vrhunac ludila urlajući kako pošteni ljudi ne mogu da sednu u voz a da ne dobiju nervni slom i bla bla truć srać truć srać. Potom si urlao si na Vojnu Policiju u hodniku da zaustave voz i zovu pojačanje jer lik samo što se nije ustao i napravio pokolj. I rekao si još da ako sa tim likom voz ostane u pokretu, moguće je da će putnici morati sa iskaču kad on krene u svoj originalno zamišljeni harački pohod. Koliko nisi normalan, dovoljno govori činjenica da su se Vojni policajci koji su bili u hodniku okrenuli i otišli u drugi vagon jer su videli koji si nivo nelečivog ludila. Kad su došli kondukteri koji su videli šta si napravio, ljudi se držali za glave od neverice pa si počeo i na njih da urlaš kako lika treba da odnesu do vrata i zavežu za onu kočnicu što se vrti, jer ovaj samo što se nije povratio iz ozbiljnog pijanstva. Kondukteri su ga potom odvukli do vrata a ti si u ludilu vrištao da ga vežu jer naravno kad se probudi ima sve da na s pobije! Na kraju haosa, kad je voz stao u Vrbaškoj stanici, smejao si se ko lud kada su policajci iznosili onesvešćenog lika.
    Onda si te večeri kod tvog starog druga dramio pred svima nama kako si zamalo nastradao u lokalnom vozu jer je baš tebe napao neki naoružani pijani i predrogirani lik. A Vojna Policija nije htela da te zaštiti, samo su stajali u hodniku i pobegli su glavom bez obzira kada su videli kako taj lik hara po hodniku. Onda si još trkeljisao i kako ti je baš zbog tog incidenta propao sastanak sa nekom devojkom jer nisi bio nervno sposoban da je izvedeš. E tu smo se mi povaljali od cepanja jer nisi računao da smo možda mi iz drugog vagona čuli tvoje ludilo i prisustvovali uživo istom nakon toga.

  16. stormwatch kaže:

    @Zoki Old School

    Zoki a zashto lazhete? Ti i tvoje drushtvo ste obicna gomila hohshtaplera, lopova i prevaranata a meni si nasao da jedes g… i izmisljas.

    Ovakvo laganje na kamare je upravo tipichno za mutljavine kao shto si ti i to vase usrano drustvo.

    Ja cu sad napisati shta se zaista desilo.

    1. Nista ja nisam umislio u mojoj glavi a ti i tvoji lopovi dobro znate sta se tamo desilo, lik se drao po hodniku i vikao da ce nas sve pobiti i onda je svakom poceo da lupa u kupe i lize jezikom po staklu gde je video koju devojku. Zasto to nisi napisao? Dosao je do nas, ja se pravio da spavam da iskuliram majmuna jer takvi idioti upravo uvek dolaze bas meni, i onda kada je video da su u kupeu dve devojke poceo je svoj ludi show. Ajde ja sam mislio prestace, ali nije ti majmune jedan sve jedno kad tako neka mrcina krene da se tako ponasa. Onda je poceo da lupa sakama u staklo naseg kupea i staklo je puklo od njegovih udaraca. Ove dve devojke su bile prestravljene, a sveze kvarcovani lik napumpan u teretani sto je sedeo do prozora na kog sam ja racuno da ce ga razbiti u momentu, e taj junak se jos vise pripio na prozor i gledao u drugom pravcu. I onda je tip naravno jos malo krsio da se pokaze kakva je faca. Lik jeste dobio to sto je zasluzio, ali posle toga stvari uopste nemaju veze sa vezom sa tim shto si ti nasro.

    2. Ljudi u kupeu koji su se zgrazali nad likom, odjednom su poceli da zhale ovog idiota i da pricaju meni kako ja nisam trebao tako da se ponesem, uvek ima i lepa rec. Jeste, kad ti neko polomi prozore na kupeu sigurno je lepa rec dovoljna da se takva budala rasturi. To sto neko nije hteo da sedi sa mnom, to je njegov problem.

    3. Ostale budalashtine da sam se ja drao na vojnu policiju i slicne lazhi nemaju opet veze sa vezom. Ko sme da se dere na vojnu policiju ili bilo koju policiju, posebno u ta vremena, sta lupas budalo? Ovo dvoje shto su stajali u hodniku su na moje pitanje zasto ne reaguju na ovog divljaka samo odmahnuli rukama, izbacili pikavce kroz prozor i otisli u drugi vagon. Sa druge strane, ti tvoji kondukteri uopste nisu dosli prvi, nego sam ja isao da ih trazim po vozu i tek onda ste skontali da se nesto desava jer sam prosao pored vas, i to tek onda kada ste culi konduktere koji su ispijali pivo u toku radnog vremena kako pocinju meni da divljaju i objasnjavaju da je lik bio posve miran. Po njihovim navodima on se samo malo napio i mirno je spavao u hodniku, i kako sam ja smeo da ga bijem?
    E, onda sam i ja samo malo glasnije rekao beskorisnim idiot kondukterima da su trebali ILI da zovu policiju da ga ukloni iz voza, ili jebeno da ga vezu jer su videli da je pijan i da moze da napravi svasta.

    4. Kada smo dosli do kupea, lik je jos uvek lezao na hodniku i onda su se vatali za glave, ooo sta se desilo sa nasim pijanim junakom? Kada smo dosli na stanicu Vrbas vec je bila obavestena policija i meni su rekli da i ja silazim dole i da idem u policijsku stanicu na davanje izjave. Medjutim videli ste dobro sta se desilo na stanici. Kada su dosli policajci izneli su tipa napolje, a on je dosao dosao svesti i poceo opet da vice da ce sve pobiti, oteo se od policije i krenuo da tuce policajce koji su ga nosili, savladali su ga tek kada je uskocio i treci policajac i onda kad su ga ubacili u auto, taj treci policajac je rukom pokazao da voz krene.

    To ti je cela istina, a ti lazhove nemoj slucajno vishe da pomislis da mozes ovako lagati i klevetati, jer imam i ja shtogod da ti priredim.

  17. u inat svima kaže:

    @.old school..ccccccccc Pa zar tako o nasem JUNAKU,,cccccc?????

  18. Lajčo kaže:

    „Samo vikendom možete videti smeće“ – he, he, he…ovo je dobro.
    @Prole, Polovina, Laban…
    Čistite ko mačka repom. Svaki dan sam tamo i ne može niko da me dezimformiše. Što ti sekjuriti ne uzmu malo pa čiste. U petak sam video TROJICU da čuvaju stanicu. Mislio sam da dolazi VUČIĆ.
    https://www.gradsubotica.co.rs/wp-content/uploads/2017/09/stanica.jpg

  19. stormwatch kaže:

    @Lajco
    Katastrofa, pa ovako stanica nije izgledala u najgora vremena kojih se ja secam. Jbt, nikad nije bilo vise smeca na zelezniskoj, a red voznje NIKAD KRACI.

    @Zoki Old School
    Di si Zoki da se jos malo isproser…. lazhima? Danas te nesto nema da izmisljas i lupetas.

    @Lenin
    Di nam je Lenin, jel jos uvek ceka voz u Kiskunhalasu?

  20. Lenin kaže:

    @stormwatch „…jel jos uvek ceka voz u Kiskunhalasu?“
    Jeste!Ali za divno čudu sada je stigao samo sa sat i po kašnjenja.Inače proveri kojeg dana su menjali lokomotivu jer je bio u kvaru,kada je prepodnevni stigao u Kiškunhalaš kao popodnevni.A ja baš imao sreće da mi tog dana prija ide u Peštu do ćerke,a ja iz Baje otišao u Halaš bez kinte.
    A sad to TEBI dođe kao neko pranje svog prljavog veša,jer moja „navodna afera“ vezana železnicu ni približno nije tako mala kao tvoje divljanje i stvarno je neoprostivi greh!Ajde malo se sagni.
    Tvoj Zoki Old School ima bojazan da će proći kao Dr Milan,da i on nađe svoj večni mir u temelju neke fontane,ili sa betonskim čizmama u nekoj reci ili jezeru. 😀
    Ps:Ajde molim te,nađi nekog drugog da te hrani,nemoj me prozivati.Ja sam i danas radio,na ovom stvarno jesenjem vremenu.Pored toga me jebe alergija na ambroziju i zapravo ovo kišovito vreme me spasilo potpunog kolapsa.

  21. stormwatch kaže:

    @Lenin

    Kako je lepo citati vasha detaljna objashnjenja kad gori pod botovsko senvicharskim nogama, sve ste mi neshto u fazonu opravdanja.

    Btw, to sto se desilo tog nemilog februarskog dana gospon Lenin, to uopste nije vasa briga. Da li ste bili tamo? Niste. Da li znate sta se desilo? NE! Ja jako dobro znam jer sam bio tamo, a jos bolje znam zasto se plasiraju lazhi bash u ovom momentu. Da li vi vidite da sam se ja nesto potresao oko toga? Ne, zato sto je meni savest cista. Da vam budem iskren, da nekim cudom zivim u danasnje vreme tamo dole, ne bi uopste na takvog divljaka kretao golim rukama niti cekao da razbije sve sto se moglo razbiti, nego bi to objasnio taktickom sjekirom, pa sta bidne bidne.

    Medjutim, onaj koji opet ostaje ..sran za godine koje predstoje ste upravo vi, posto ste jos jednog kriminalca (vise puta osudjivanog zbog prevare, dobrog poznavaoca zatvora sa jedne i druge strane grane) tako fino i zdusno podrzali kao i 2014 vaseg divnog silovatelja maloletne devojcice. Tom drushtvu nikogovica je jedino zao sto nisu mogli da nadju neku budalu slicnu meni, pa da steknu bogatstvo na tudjem znanju, u toj varijanti bi samo ja izvukao daleko deblji kraj, jer su to majstori prevare. No ja hvala Bogu nisam u tom filmu, jer sve sto se ukrade i neposteno stekne, sve biva stostruko naplaceno karmom, u to mozete biti 100% sigurni.

  22. Miki PD kaže:

    stromwatch
    No ja hvala Bogu nisam u tom filmu, jer sve sto se ukrade i neposteno stekne, sve biva stostruko naplaceno karmom, u to mozete biti 100% sigurni.

    Storme ti si istinsko paranormalno čudovište. Ako niste znali vaš drugo Storm ima određen paranormalni dar, dar koji je to samo pod navodnicima. On pokušava bezuspešno da ga se oslobodi godinama ali ništa ne pomaže. Ja te u neku ruku i razumem što si takav kakav si. Samo što dalje od njega i njegove karme, jer to nikako nisu čista posla. Pitajte ga o čemu se radi, a meni oprostite što sam se ubacio i skrenuo sa teme.

  23. Dva u jedan kaže:

    @Stormwatch: senvich-bot, senvich-bot…

  24. Lenin kaže:

    @stormwatch E moj džiberu,dosta mi tvoga sranja.Svaki put kad budem imao i malo vremena,ja ću listati u arhivi „GradSubotica“ u potrazi za tim tvojim famoznim člancima,gde sam ja navodno podržao neke kriminalce i nasilnike.Kad nećeš ti dati link,oću ja.Usput ću lepo sastaviti i buket tvojih uvreda na račun Subotičana,jer si bezbroj puta do srži vređao ljude našega grada.Kao i sve tvoje komentare gde si pretio likvidacijom staviti na videlo.Ako će trajati mesec-dva,ne interesuje me,ja ću to uraditi.

  25. stormwatch kaže:

    @Lenin

    Nema problema, ja znam da vi kao bot imate mnogo vremena da listate ono sto sam ja napisao, samo da bi skrenuli paznju sa skandala u gradu i spinovali neku bitnu vest kao sto to uvek majstorski cinite. Vi ste svakako extra dobro placeni novcima opljackanih gradjana za takve nechasne radnje, pa i ne cudi da ce te samo to da radite ceo dan – po vasem „kad budete imali „i malo vremena“. A sama cinjenica da ste vi toliko opsednuti sa mnom dovoljno govori o ozbiljnosti vaseg deluzionizma i bipolarnog poremecaja, zato ste i konstruisali vaseg safet/afet lika. Vi ste sramota Subotice i pravi primer sta ne valja sa tim gradom. I kad vec trazite to sto sam ja nekom navodno pretio, onda imajte muda kao shto ih nemate da prvo isto tako prikazhete redosled poruka upucenih meni koji su doveli do mojih reakcija, jer ako to u svom bot senvichar ludilu ne uradite – onda ste samo obicna kukavica i lazhov. Kao shto ste vi meni sochno pripretili da ja ne bi pisao svashta da znam ko ste vi, tako ja velim vama, ne podrzhavajte svakog idiota koji se ovde pojavi sa nekim lazhima o meni jer vi prvi znate k… o tome sta su i ko su ti ljudi, da znate nesto o njima ne bi se uopste javljali sa vasim poklichima podrske. Drugo, ako pogledate vasu shizofrenu poruku koju ste prethodno poslali meni, vi sugerisete da sam ja ubio vaseg doktora Milana – lopovchinu svetskih razmera, i da cu isto to uraditi i vashem zokiju. I to radite na tako degutantan nacin da ponavljate sve one odurne reci pretnji ubistvom vaseg ulicarskog gradonacelnika, t.j. pravite projekciju sa tog lika na mene, no vasha mashta koja je imala vrhunac realizacije u devedesetim, veoma opasna i monstruozna ipak savrsheno dobro funkcionise. Recite mi kome sam ja stavio betonske cipele i koga sam ja smakao? No vi ste davno potvrdili sve moje tvrdnje, pa od vas ne cudi nista. Cak ste u jednoj prethodnoj poruci sugerisali da sam ja udario cekicem istog tog Milana. Kako vi mozete tvrditi tako nesto, otkud vam pravo? I sta onda ocekujete? Da vam se ja izvinem sto uporno vredjate i sugerisete da sam ja nekog ubio. Meni gospon Lenine ne treba ni sekund da nadjem sve bljuvotine koje ste ikada napisali na ovom i na onom sajtu, jer ja pravim backup svega sto je ikada napisano od 2006 godine na sajtovima na kojima sam ucestvovao, tako mogu i neke po vas ne bas tako divne poruke da se ponovo pojave iako su ovde davno obrisane.

  26. Dva u jedan kaže:

    @Stormwatch: ovog puta bot bez „senvicha“ – pa šta je to? Posustajemo?

  27. stormwatch kaže:

    @dva u jedan

    Ajte vi sad lepo senvich, pa na zavichajne dane.

  28. Dva u jedan kaže:

    @Stormwatch – „senvich-bot, senvich-bot“!

  29. Lenin kaže:

    @stormwatch Auuuuuuu…Srušila se merdevina?Kako ja vidim tebi su izbili baš svi osigurači.tako i za ironiju?Imaš smisla za humor kao bezglavi ker.Inače ti si se hvalio kako si se zauvek rešio doktora Milana,dobro… ne sa čekićem,nego sa taktičkom sekiricom.Eto opet.Naravno da će sad svi posetioci ovaga sajta sa zdravim mentalnim rasuđivanjem pomisliti da je to istina.Jeli?Vraga!Samo glupi čovek to prima ozbiljno.Naravno ti nisi glup,tu nema dvojbe.Ali je fakat da su svi koji su pisali lepo o tebi jednostavno izčezli.Onaj koji je vidio burekpiromana u akciji,pa posle ko te prozvao pravim imenom,sledi psihoterapeut…,a za Zoki Stara škola ne znam,još je suviše friško,možda se negde sakrio da ga ne trefi tvoja surova osveta,a može da se pojavi za inat meni i prizna da je pogrešio,sve je izmišljotina što je on pisao,a što si ti naveo je sušta istina neka mu bog oprosti grešniku. 😀 Aaaaa…,hura!Uspeo sam staviti smajlija!Nisam baš u dobrim odnosima sa mobilnim,ovi moji čevap prsti nisu konpaktibilni sa ekran tastaturom. 🙂
    Naveo si mi tu neku caku,kao pravio si bekap sa svih sajtova gde si rasipao svoj pamet,tako da ne treba ti ni sekunda da nađeš moje bljuvotine.Onda ajde bre,nađi mi te linkove,nemoj se ustručavati.Dve desetinke sekunde i evo ga.Gde je?Ne vidim ga!Halo!Stručnjak!U stvari šta će ti to?Oćeš da izdaš knjigu:Memoari jednog Trola?!Zamisli,grafički dizajn za naslovnu stranicu sam već jednom poklonio,možeš komotno iskoristiti,neću tražiti autorsko pravo.MEMOARI JEDNOG TROLA biće bestseler u svetskoj populaciji trolova. 😀 Jupi!Našao sam smajlije ispod tipke return.
    Nešto sam izostavio?A da!Kada budeš pregledavao bekap,pogledaj koliko godina si obožavao Šarića,a sad ti kao smetaju narko dileri?
    Još nešto.Bekap.Pogledaj samo,da li je Lenin pisao i kod jednog od tih komentara tvojih „prijatelja“ pokliće podrške?E pa nije.Čak me te bio žao kada se zapalio burek,a ostali te izbacili iz stana.Surovo.A sa druge strane interesantna anegdota o osobi zaluđenog u pc.
    Bekap.Ja sam naveo da bi se iznenadio kada bi doznao ko sam ja.Jeli to po tebi pretnja?Ja sam običan građanin Subotice,koji će ako doživi otići u starosnu penziju.Običan čovek koji gleda da preživi dan.I da nisi vređao subotičane nikada ne bi se zakačili.Zašto za tebe ljudi koji ne mogu otići iz ove države drugorazredni?Ne skontam.Zašto tebi ne ulazi u tintaru da čovek može imati razloga zašto mora ostati.Mi još imamo predke.A i gde ću ovako mator,kome trebam? 🙁

  30. u inat svima kaže:

    ..@ lenin..Ne znam zasto??? Ali imam utisak da totalno razbijas onog derpeta od stormike ..Nagari samo brasho . Nismo mi Suboticani tikva bez korena !!Ali svi vide ko je TIKVAN!!

  31. stormwatch kaže:

    @Lenin

    Gospodine Lenin, ja vam opet velim – ne verujte svemu sto pisu vasi junaci kao sto su silovatelji maloletne devojcice, lopovi svetskih razmera i vrhunski prevaranti…..to sto su te protuve napisale, nema nikakve veze sa istinom. Drugi deo vase sage ne treba komentarisati jer je blentav i nesuvisao kao i vi sami.

    @u inat svima

    Ja imam cudan osecaj da sam vas dvojicu rasturio, samo je nivoa rastura toliko pa jos niste ni svesni….combo senvich.

  32. Lajčo kaže:

    Evo dobre vesti: bio sam na stanici kao i svaki vikend, i ovaj put je bilo pometeno a kante se nisu prelivale od đubreta. Vredeo je pritisak na ovaj način, da li na železničare ili na agenciju. Nadam se da nije samo slučajno bilo čistije nego obično.
    Naravno, ne može se metlom srediti ono što je oštećeno ili propalo. To mesto je svačije-ničije. Nema najosnovnijeg održavanja kao što je menjanje sijalica ili polomljenog stakla.

  33. Prole R. kaže:

    Gospdine svaka čast,nakon Vaših izjava u tekstu,otkrili ste Ameriku.Postali ste drugi Kristofer Kolumbo.Bravo,prijatno ste me iznenadili sa stepenom IQ,to je retkost u našem gradu.Ali,ipak ima nešto lepo ili interesantno na našoj Železničkoj stanici,kad je Vi podsećujete svaki vikend.

OSTAVITE KOMENTAR