FK Rad pobeđen na Banjici

Još jedna Spartakova priča koju slušamo sada već četiri sezone. Kod kuće neefikasni i bezopasni a u gostima kao mungosi.

Ovaj put poprište je livada na Banjici. Centaršutevi, udarci na gol, kontre i logično – golovi.

Milivojev koji je pre nedelju dana dao gol Partizanu, našao se u šesnaestercu domaćina, namestio na levicu i pogodio ćošak. Minut sedmi – 1 : 0 za Subotičane.

Pred kraj prvog dela igre, Čaušić je imao slobodan udarac za Rad sa leve strane. Prilika za centaršut, što je verovatno i bila njegova namera ali je lopta preletela sve, prevarila našeg golmana i ušla u mrežu. FC Work – FK Spartak 1 : 1.

Drugo poluvreme, 61. minut i Deja Vu. Sve je isto, samo Torbica šutira sa tačke sa koje je Čaušić izjednačio i ovaj put ulazi : GOOOOOL !!!

2 : 1 za Spartak !

Nastavak igre doneo je visoku tenziju na terenu, navaljivanje domaćina i kontre Golubova. Malbašić iz Rada pogađa stativu, ređaju se prilike i žuti kartoni ali promene rezultata nema. Slatka pobeda nad mrskim Radom i pravac kući pevajući.

RAD – SPARTAK 1 : 2

BRATIĆ :  Ovuda nećeš moći

Novi Pazar – Crvena Zvezda 0 : 0

Hajduk – Vojvodina 0:1

Rad – Spartak Zlatibor voda 1:2 (Čaušić 42 – Milivojev 8, Torbica 62)

Jagodina – Smederevo 3:0

OFK Beograd – BSK 0:1

Sloboda Point – Borac 2:1