FK Spartak : odlaze najbolji igrači

Posle jednomesečnog odmora, fudbaleri Spartaka su došli na prvi trening na „Šandorskoj bari“. Klub su napustili ili se na to spremaju : Aleksić, Čović, Despotović i Kovačević, kopačke o klin je okačio Bratić, pa se može reći da je tim prepolovljen.

 

O pojačanjima još nema reči ali se na probi pojavilo 11 igrača iz Palićkog srpskoligaša i četiri igrača iz Spartakovog omladinskog pogona.

Po svemu sudeći, na mladima svet ostaje – pred Plavima je borba za opstanak. Četiri lepe sezone su za nama i sećanje na jedan dobar tim.

 

Šta se može očekivati od podmlađene ekipe, videćemo nakon priprema koje se posle 15. jula sele na Zlatibor. Sledi i nekoliko pripremnih utakmica.



KOMENTARI

  1. Norman Bejts kaže:

    Teška materijalna situacija u kojoj se našlo društvo nije mimoišla ni fudbalski klub.

    Spartak je tokom svoje istorije često menjao rangove takmičenja, ali jedno nije menjao nikada – okosnicu ekipe oduvek su činili ponajbolji igrači iz Subotice i njene neposredne okoline. I u protekloj sezoni je bilo nekoliko kola u kojima je tim bio sastavljen gotovo isključivo od bačkih fudbalera, pojačan pokojim fudbalskim legionarom… 

    Ako mislite da je današnja situacija zabrinjavajuća, podsetio bih vas smo pre 11 godina sezonu završili iza Solunca iz Karađorđeva, sela pokraj Bačke Topole od 590 duša. 😀

    P.S. Ne znam kako teče diplomatska ofanziva gradskih otaca po pitanju Gradskog stadiona, tj. kada će titular svojine umesto Republike postati Grad, ali se nadam ćemo se u dogledno vreme dokopati makar atletske staze obećane sa pokrajinskog nivoa ( koja bi potom bila ofarbana u plavo  😎 ), jer je stadion osim fudbalerima i fudbalerkama dom i subotičkim atletičarima.

OSTAVITE KOMENTAR