Fudbalerke lako do pobede

U poslednjem 14. kolu fudbalerke Spartaka su prema očekivanjima izborile pobedu nad ekipom Novog Bečeja visokim rezultatom od 7:0 (6:0). Plave golubice su utakmicu započele u žestokom ritmu i do kraja prvog poluvremena su ostvarile prednost od nedostižnih 6 golova.

ZFK Spartak

U drugom poluvremenu, s obzirom da utakmica nije imala takmičarski značaj, igra više nije bila dinamična kao u prvom poluvremenu, pa je postignut svega jedan gol. Ipak, subotička publika nije otišla nezadovoljna sa stadiona. Osim 7 lepih golova viđeno je bezbroj lepih akcija, tri prečke i dve stative, a jedan penal nije realizovan.

Golove su postigle: Jelena Marenić u 9 i 34 minutu, Milena Nikolić u 13, 26, 32 i 56 minutu i Željka Radanović u 40 minutu.

Igrač utakmice je Natalija Kolarić, golmanka Novog Bečeja.

Za Spartak su nastupile: Ivanov, Ilić, Krstić, Radanović, Vajda, Malešević, Poljak, N'Rehi, Nikolić, Damjanović i Marenić (Adamov)

Za posetioce koji ne prate dešavanja u ženskom fudbalu kratko obaveštenje o reorganizaciji takmičenja ženske Super lige Srbije. Od ove sezone uvedeni su plej-of i plej-aut u kojima se nadmeću po 4 ekipe. Na kraju takmičenja se utvrđuje konačan plasman na tabeli. Klub koji na konačnoj tabeli (play-off) zauzme prvo mesto proglašava se prvakom Super lige za sezonu 2013/14 i stiče pravo učešća u odgovarajućem takmičenju u ženskom fudbalu Evropske fudbalske federacije (UEFA). Na osnovu rezultata postignutih u međusobnim susretima četiri prvoplasirane ekipe, koje se takmiče u plej-ofu, formiraju mini ligu (play-off) koja izgleda kao na prikazanoj tabeli. Spartak u plej-of ulazi sa solidnom i teško dostižnom bodovnom prednošću.